Blogs & inspiratie
Heel veel lammetjes! Waar vind je ze?
Gepubliceerd op 24 februari 2026
Echt voorjaar is het, er zijn weer lammetjes! Lammetjes dagen, knuffelen, flesje geven. Bekijk de leukste adresjes in de Leidse regio!
Om ons heen zien we weer sneeuwklokjes en krokussen. Maar het gaat écht ‘lentekriebelen’ als er lammetjes zijn geboren. En hoera: die zijn er weer volop!
Bij ’t Geertje
Je kunt op kraamvisite bij Boerderij ’t Geertje in Zoeterwoude. Zo leuk! Ook hebben de moedergeiten altijd zin in wat lekkers en zijn de bakjes voer voor de grote geiten de hele dag beschikbaar. Maar als je geluk hebt mag je de kleintjes een flesje geven!
Naast de geitjes is er natuurlijk nog veel meer te beleven. De jongste was bijna niet van de schommel af te krijgen, we hebben marshmallows geroosterd en de pony’s zijn altijd favoriet.

In Voorschoten kun je ook volop lammetjes kijken. Bij Tante Tokkie Deze link opent in een nieuwe tab in Voorschoten hoor je vanuit de schapenstal schattig gemekker. Ook heb je hier geiten, alpaca’s én kun je lekker smullen van ijs, pannenkoeken en meer. En bezoek ook zeker even de Natuurspeeltuin!
Vlakbij vind je Kinderboerderij Voorschoten Deze link opent in een nieuwe tab, ook zo’n héérlijke plek om van het groen en de dieren te genieten.

Bij Boerderij Nellesteijn Deze link opent in een nieuwe tab vindt ieder voorjaar ook een ware geboortegolf van lammetjes plaats. Kom gezellig even kijken in de stallen! Dat kan in de hele maand maart.
Boerderij de Straat-Hof in Leimuiden
Tussen Leiden en Alphen ligt dit fijne, rustige plekje waar je echt even het boerderijleven in duikt. Bij Boerderij de Straat-Hof in Leimuiden ben je op vaste momenten welkom om de lammetjes in de stal te bekijken. Altijd leuk om te combineren met een kop koffie en een stuk huisgemaakte appeltaart of een tosti.

Terwijl de kinderen kijken bij de lammetjes, kuikentjes, alpaca’s, kippen en koeien, kunnen ze binnen en buiten lekker spelen. Ideaal voor een dieren uitje met jonge kinderen.
Iedere zon- en woensdag open van 10-13uur.

Verder staan ook de geiten en schapen op de kinderboerderijen Deze link opent in een nieuwe tabniet stil en zijn er her en der ook lammetjes in aantocht of inmiddels net geboren! Bezoek bijvoorbeeld Kinderboerderij Merenwijk Deze link opent in een nieuwe tab, een heerlijke boerderij! Hier zijn weer volop kleine geitjes en lammetjes geboren. Leuk!

NB: Heb jij ergens lammetjes gespot die je kunt bekijken? Laat het ons weten via leiden@kidsproof.nl Deze link opent in een nieuwe tab. Dank!
Over de auteurs
Op Kidsproof Leiden delen Jantine en Tamara elke dag hun favoriete adresjes en uitjes in de regio. Als moeders weten we precies waar je blij van wordt met kinderen. Van lammetjes kijken tot fijne speeltuinen en leuke hotspots. Alles wat we tippen, zouden we zelf ook doen. Dat maakt het zo betrouwbaar en persoonlijk. Wij worden er in ieder geval altijd blij van om dit soort tips met jullie te delen.
Lees ook:
Alle blogs
Waarom Het Virtuorium in Leiden een favoriet Kidsproof uitje is!
Of je nu op zoek bent naar een spannend kinderfeestje, een leuk familie-uitje in de schoolvakanties of een gezellige woensdagmiddagactiviteit: Het Virtuorium in de Breestraat is hét adres voor een Virtual Reality experience in Leiden.
Ontdek magische mini-kunstwerkjes in het áltijd leuke LAM museum!
Kom deze zomer naar het LAM museum op Landgoed Keukenhof en ontdek met je loep geweldige miniatuurkunst. Zelfs je folder met speurtocht is piepklein! Leuk dagje uit voor het hele gezin.
Gastlessen voor scholen, leuke en bijzondere tips voor in het klaslokaal!
Lesstof komt pas echt tot leven als kinderen zelf aan de slag gaan. Gewoon in de klas. Met een gastdocent, een bijzonder verhaal of een activiteit die ze bijblijft. In Leiden zijn er mooie programma’s die naar school toe komen. Van mondzorg tot natuur en water. En wil je een keer naar buiten? Ga dan een keer naar de duinen.Meer inspiratie
Kidsproof Buitenbeestfeest
Kom naar de gratis Kidsproof.nl Buitenbeestfeesten van Naar buiten! Gratis en avontuurlijk voor iedereen!
Hortus Jeugd Universiteit
Ontdek bij Hortus botanicus tijdens 4 kindercolleges hoe mensen vroeger naar de sterren en planeten keken
Feest op zondag: Midherfstfestival
Ontdek het Midherfstfestival in Wereldmuseum Leiden en vier de oogst samen.