De Avonturentuin
Activiteiten rond de moestuin in Leiden met aandacht voor je kind met een sociaal emotioneel leerdoel
In de Avonturentuin kan je kind spelenderwijs leren, trots zijn op zichzelf en de eigen kracht ontdekken om doelen te bereiken. In de natuur is je kind heerlijk bezig in de tuin, waar er gewerkt wordt met alleen natuurlijke materialen. Ook kan er gespeeld worden op het grasveld.
De professionele begeleiders leggen, aan de hand van de verschillende activiteiten, een link naar het dagelijkse leven. Zo kan er op een speelse manier gewerkt worden aan de persoonlijke doelen. Door te bewegen, spelen, tekenen, verbeelden en natuurlijk ook door te tuinieren in en om de moestuin leert je kind nieuwe vaardigheden.
LVG-kinderen, maar ook kinderen of jongeren met ADHD, ADD, ASS (PDD-NOS, autisme, het syndroom van Asperger) zijn van harte welkom om te komen spelen en leren in de Avonturentuin.
Per week is het activiteitenprogramma opgebouwd rond een thema. Zoals bijvoorbeeld;
– Kabouter of mini tuintjes, kennismaken, contact maken.
– De Boom, sterk als een boom , eigen kracht ontdekken.
– Hutten bouwen, het belang van een eigen plek.
Activiteiten kunnen plaatsvinden van dinsdag t/m vrijdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur of van 15.30 tot 17.00 uur. Na aanmelding worden groepjes van vier tot maximaal acht kinderen samengesteld op basis van leeftijd. Klik voor meer informatie op de roze button.
Tip: De leukste activiteiten bij jou in de buurt vind je in onze Uitagenda!
De avonturentuin
Zijldijk 11
2352 AA Leiderdorp
Openingstijden
Dinsdag t/m vrijdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur of van 15.30 tot 17.00 uur.Prijs
Nu €55 voor 4 bijeenkomstenToon op kaart
Meer inspiratie
Rijksmuseum Boerhaave
Rijksmuseum Boerhaave is een heel leuk museum met kinderen over de wetenschap. Met waterspeeltuin!
Herfstspeurtocht in Meijendel
Ga op avontuur in het prachtige Meijendel tijdens de herfstvakantie met deze Speurtocht van Dunea!
Monsters en mythische wezens
Beleef een monsterlijk museumavontuur in het Rijksmuseum van Oudheden. Durf jij het aan?Blogs & inspiratie
Alle blogs
Sinterklaas intocht 2025 in Leiden en omgeving!
Sinterklaas komt er weer aan! Naar welke intocht ga jij? Er zijn ook heel veel leuke Sinterklaas uitjes voor kinderen in en om Leiden. Van Pepernotenexpress tot een bezoek aan de Stad van Sinterklaas. Kijk snel!
Kindervoorstellingen Leidse Schouwburg 2025
Wat zijn er weer bijzondere, grappige en ontroerende voorstellingen, musicals en concerten voor kinderen in de Leidse Schouwburg én de Stadsgehoorzaal. Hieronder delen we de aanraders in oktober en november 2025. Maak je keuze en reserveer op tijd voor de beste plaatsen!
Den Haag: de leukste stad voor kinderen
Waar ontdek je alles over Nederland? Vind je de auto van James Bond? Sta je zelf te shinen op een echt podium? En vind je magie in het theater? Waar kun je bouwen met miljoenen LEGO® stenen? Kun je nu al schaatsen? Of skiën? Spelen? Rennen? Ontdekken? Waar kun je alles beleven - en meer? En dan ‘s avonds pizza’s eten. In Den Haag. Want Den Haag is de leukste stad voor kinderen – en hun ouders.