
Molenmuseum De Valk
In deze molen ontdek je hoe meel wordt gemalen, maar leer je ook alles over de molengeschiedenis
Je kunt De Valk in Leiden moeilijk over het hoofd zien. Deze molen steekt hoog boven de stad uit!
De Valk is de enige overgebleven originele molen die ooit op de Leidse wallen stonden. Het is een 29 meter hoge stenen stellingkorenmolen uit 1743, en de derde molen op deze plek sinds 1611. Alle 7 verdiepingen zijn toegankelijk voor bezoekers. Vanaf de omloop heb je een schitterend uitzicht over Leiden.
Bij de kassa is een leuke speurtocht te krijgen voor de kids. Gewoon een keertje doen!
Kijk voor meer informatie over Molen De Valk op de website via de roze button.
Tip: in Leiden zijn enorm veel leuke musea te bezoeken!
Stedelijk Molenmuseum De Valk
2e Binnenvestgracht 1
2312 BZ Leiden
Openingstijden
Zie websitePrijs
Zie websiteToon op kaart
Meer inspiratie


Herfstvakantie bij het Rijksmuseum van Oudheden
Ontdek monsters, knutsel Egyptische sieraden en bewonder unieke schatten uit het oude Egypte!
Stoomtrein open in de herfstvakantie
Ook in de herfstvakantie geniet je van heel veel treinen bij Stoomtrein Katwijk-Leiden! Zó leuk!
Cinekid Festival in Leiden
Vier de herfstvakantie met film bij Trianon met Cinekid 2025!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Kindervoorstellingen Leidse Schouwburg 2025
Wat zijn er weer bijzondere, grappige en ontroerende voorstellingen, musicals en concerten voor kinderen in de Leidse Schouwburg én de Stadsgehoorzaal. Hieronder delen we de aanraders in oktober en november 2025. Maak je keuze en reserveer op tijd voor de beste plaatsen!
Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland
Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
Museumuitjes door heel Nederland
Klaar voor de herfstvakantie? Met deze museumtips en uitjes kun je eindeloos speuren en ontdekken. Ontdek de leukste musea door heel Nederland en maak van elke dag een avontuur, binnen én buiten!
Naar buiten met de kinderen in de herfst in Leiden
Hoera het is weer herfst! Wij vinden de herfst een ontzettend leuk naar buiten seizoen. Lekker naar het bos, fruit plukken, buiten spelen in een speeltuin... Waar neem jij je kinderen naar toe deze herfst?