
Hortus Botanicus Leiden
Picknicken, speuren en bijzondere planten bewonderen doe je met je kinderen in de Hortus in Leiden!
De Hortus botanicus in Leiden is de oudste botanische tuin van Nederland. Al meer dan 430 jaar oud! Hier kun je allemaal spannende en vreemde planten vinden, stokoude bomen, planten met een ochtendhumeur, en zelfs vleesetende planten zijn er te zien. Neem je eigen lunch mee en ga lekker picknicken in de Hortus.
De Hortus heeft verschillende rondleidingen, speurtochten en andere leuke dingen te doen voor kinderen in 2025:
Speur- en doe-boekje ‘Plant & mens’, gratis mee te nemen bij de entree: Planten spelen al eeuwenlang een essentiële rol in het dagelijks leven van de mens, als bron voor voedsel, medicijnen, kleding, bouwmaterialen en meer.
Hortus Jeugd Universiteit (voor kinderen van 8 tot 12 jaar; reeks van vier colleges op 9 mrt, 13 apr, 11 mei en 15 jun)
Natuurclub (voor kinderen van 8 tot 12 jaar; reeks van vier donderdagmiddagen in apr, mei, sept, okt)
Kleuterdans (voor kinderen tot 6 jaar; 13 apr, 11 mei, 10 aug, 7 sept, 12 okt)
Hortus Grand Café
Neem je liever niet je eigen lunch mee? Ga lekker zitten bij Hortus Grand Café. Voor de kids is er een speciaal kindermenu.
Bij de Hortus kan je ook de Singelparkwandeling Leiden starten!
Hortus Botanicus Leiden
Rapenburg 73
2311 GJ Leiden
Openingstijden
Lente en zomer: 21 maart t/m 20 septemberDagelijks van 9-18 uur
Herfst en winter: 21 september t/m 20 maart
Dagelijks van 10-17 uur.
Gesloten op 3 oktober en van 25 december t/m 1 januari.
Check altijd even de website van het museum via roze button om teleurstellingen te voorkomen.
Prijs
0 t/m 3 jaar: gratis4 t/m 12 jaar: €3,50
Toon op kaart
Meer inspiratie


VR uitje bij het Virtuorium
Kom naar het Virtuorium Leiden voor een te gekke VR experience. Leuk gezinsuitje!
CORPUS ‘reis door de mens’
CORPUS 'reis door de mens': Ontdek de wonderen van het menselijk lichaam. 6+
Meivakantie Archeon
Prehistorie, de Romeinen en de Middeleeuwen. Je beleeft de geschiedenis deze meivakantie in Archeon!Blogs & inspiratie
Alle blogs
20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen
Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland
De Leukste Uitjes in Alphen aan den Rijn en Boskoop
Rosanne woont sinds kort met haar gezin in Alphen aan den Rijn en ontdekt graag Kidsproof adresjes. Deze keer Boskoop en Alphen: van blotevoetenpad tot kattencafé!
Waarom Het Virtuorium in Leiden een favoriet Kidsproof uitje is!
Of je nu op zoek bent naar een spannend kinderfeestje, een leuk familie-uitje in de schoolvakanties of een gezellige woensdagmiddagactiviteit: Het Virtuorium in de Breestraat is hét adres voor een Virtual Reality experience in Leiden.