Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Het Keukenhofbosch

Een heerlijke plek om te wandelen tussen de grote, dikke bomen, midden tussen de bollenvelden!

Naast de oh zo bekende Keukenhof, ligt een wat minder bekend, maar heel fijn en mooi bos:
Het Keukenhofbosch.

Het maakte vroeger deel uit van het Landgoed Keukenhof. Nu wandel je er – weg van alle drukte – prachtig over lommerrijke paden en lanen. Kijk vooral ook eens omhoog. In de oude bomen zitten overdag ransuilen lekker te suffen tussen de takken. Het Keukenhofbosch maakt onderdeel uit van het Nationaal Park Hollandse Duinen.

Het is hier heerlijk wandelen door een prachtig oud bos met grote, dikke bomen midden tussen de bollenvelden. Het Keukenhofbosch is een gevarieerd en heuvelachtig bosgebied met beuken, eiken en naaldbomen. In de holtes van de oude bomen nestelen spechten, uilen, mezen en duiven. Blauwe reigers maken in het voorjaar grote nesten in de toppen van de grove dennen. 

Ook leuk: maak er een gecombineerd uitje van! Het Keukenhofbosch ligt net buiten het Langoed Keukenhof waar jaarlijks de beroemde bloemententoonstelling gehouden wordt.

En heb je een beetje trek gekregen van het wandelen? Ga dan zeker langs bij Restaurant Hofboerderij, gelegen naast Kasteel Keukenhof.

Tip: Combineer het wandelen in het Keukenhofbosch met een bezoek aan het Bassie en Adriaankasteel (De verdwenen kroon) Slot van Teylingen. (Teylingerlaan 15a, Lisse.)

Tip: Kijk voor meer leuke natuurplekjes in onze categorie eropuit!

Keukenhofbosch

Spekkelaan 18

2161 GH Lisse

Toon op kaart

Meer inspiratie

Herfstspeurtocht in Meijendel

Ga op avontuur in het prachtige Meijendel tijdens de herfstvakantie met deze Speurtocht van Dunea!

Monsters en mythische wezens

Beleef een monsterlijk museumavontuur in het Rijksmuseum van Oudheden. Durf jij het aan?

Rijksmuseum Boerhaave

Rijksmuseum Boerhaave is een heel leuk museum met kinderen over de wetenschap. Met waterspeeltuin!

CORPUS ‘reis door de mens’

CORPUS 'reis door de mens': Ontdek de wonderen van het menselijk lichaam. 6+

Uitgelicht

Spelletjesfans opgelet, het Spellenspektakel komt eraan!

Den Haag: superleuke stad voor kinderen

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Sinterklaas intocht 2025 in Leiden en omgeving!

Sinterklaas komt er weer aan! Naar welke intocht ga jij? Er zijn ook heel veel leuke Sinterklaas uitjes voor kinderen in en om Leiden. Van Pepernotenexpress tot een bezoek aan de Stad van Sinterklaas. Kijk snel!

Den Haag: leukste stad voor kinderen

Waar ontdek je alles over Nederland? Vind je de auto van James Bond? Sta je zelf te shinen op een echt podium? En vind je magie in het theater? Waar kun je bouwen met miljoenen LEGO® stenen? Kun je nu al schaatsen? Of skiën? Spelen? Rennen? Ontdekken? Waar kun je alles beleven - en meer? En dan ‘s avonds pizza’s eten. In Den Haag. Want Den Haag is de leukste stad voor kinderen – en hun ouders.

Kindervoorstellingen Leidse Schouwburg 2025

Wat zijn er weer bijzondere, grappige en ontroerende voorstellingen, musicals en concerten voor kinderen in de Leidse Schouwburg én de Stadsgehoorzaal. Hieronder delen we de aanraders in oktober en november 2025. Maak je keuze en reserveer op tijd voor de beste plaatsen!

Waarom Het Virtuorium in Leiden een favoriet Kidsproof uitje is!

Of je nu op zoek bent naar een spannend kinderfeestje, een leuk familie-uitje in de schoolvakanties of een gezellige woensdagmiddagactiviteit: Het Virtuorium in de Breestraat is hét adres voor een Virtual Reality experience in Leiden.

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief