Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Museum De Lakenhal

In dit museum leer en beleef je geschiedenis en kunst. Voor kinderen met familiespoor

Iedereen is welkom in De Lakenhal, om er te leren en te beleven. In het museum voor geschiedenis en kunst van de stad Leiden zie je bijvoorbeeld harnassen en serviezen, oude machines, schilderijen en beelden in allerlei mooie kamers. Er is altijd wat te doen voor kinderen, en er is heel veel te zien.

Kinderen tot 18 jaar hebben gratis toegang tot Museum De Lakenhal.

Bij de kassa ligt er voor kids een familiespoor klaar. In de collectiepresentatie bevinden zich 13 unieke lades die speciaal ingericht zijn met interactieve opdrachten voor gezinnen met kinderen vanaf 6 jaar. Ga op zoek naar symbolen in 17e-eeuwse schilderijen, leer alles over het maakproces van Leids laken en speel spelletjes bij kunstwerken uit de moderne tijd. Het bijbehorende Familiespoor kan gratis worden afgehaald bij de informatiebalie.

Ook leuk: iedere zondag is er open atelier. Hier ga je creatief aan de slag met mooie materialen en met de hulp van een museumdocent. Speciaal voor gezinnen, maar geschikt voor iedereen van 6 tot 96.

Kijk voor meer informatie op de website van Museum De Lakenhal via de roze button hieronder.
Let op; reserveer vooraf

Tip: in Leiden zijn nog veel meer leuke musea te bezoeken!

Museum de Lakenhal

Oude Singel 28

2312 RA Leiden

Openingstijden zie website via roze naar website button
Prijs Toegang alleen met online ticket. Tot 18 jaar gratis. € 7,50 van 18 tot 65 jaar.
Mail direct

Mail direct naar Museum de Lakenhal

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Alles over de zon bij Space Expo Noordwijk!

Ontdek alles over de zon én de zonsverduistering bij Space Expo in de zomervakantie. Leuk gezinsuitje!

8x Het ultieme dagje en nachtje weg met kinderen!

Zomervakantietip! Bekijk deze fantastische combinaties van een tof uitje en een super kinderhotel!

Ponykamp mét overnachting!

Gezellig en avontuurlijk ponykamp voor gevorderde ponyliefhebbers bij manege Liethorp in Leiderdorp!

Onder de loep. Minikunstwerkjes in het LAM museum.

Mini. Magisch. Meesterlijk. Geniet van grootse miniatuurkunst in het LAM museum op Landgoed Keukenhof!

Uitgelicht

Zomertip: Prinsen- en prinsessendagen bij Paleis Het Loo

Nieuwe onderwaterwereld bij SEA LIFE

Blogs & inspiratie

Alle blogs

5 x Bootje huren in en om Leiden – leuke adressen

Ontdek de Kaag, de Leidse grachten, Vlietlanden en meer met je gezin op een boot! Huur een sloep, kano, roeiboot, zeilboot of waterfiets. Hier vind je 5 leuke adressen in de Leidse regio!

20 x zwembaden in Zuid-Holland omgeving Leiden

Alle zwembaden in de regio Leiden, want naar het zwembad is een leuk uitje met kinderen. In Zuid-Holland zijn mooie zwembaden te vinden met bv. een glijbaan, peuterbadje, buitenzwembad, tropisch zwembad of een bad om gewoon lekker te zwemmen.

Ontdek magische mini-kunstwerkjes in het áltijd leuke LAM museum!

Kom deze zomer naar het LAM museum op Landgoed Keukenhof en ontdek met je loep geweldige miniatuurkunst. Zelfs je folder met speurtocht is piepklein! Leuk dagje uit voor het hele gezin.

Zomer in Zuid-Holland! De leukste uitjes op een rij

Door heel Zuid-Holland zijn volop verrassende uitjes te vinden. Van molens en musea tot avonturenparken en creatieve workshops, wij ontdekten weer een aantal echt toffe zomeruitjes in Zuid-Holland. En die delen we natuurlijk graag met je!