
Anatomisch Theater
In Rijksmuseum Boerhaave kijk je je ogen uit in het Anatomisch Theater!
De introductiefilm in het Anatomisch Theater is het startpunt van je bezoek aan Rijksmuseum Boerhaave. In zeven minuten ervaar je waar het in de wetenschap – en in Rijksmuseum Boerhaave – om draait: nieuwsgierigheid, lef, creativiteit en doorzettingsvermogen.
Rondom het Anatomisch Theater vind je vitrines, die samen een imposant rariteitenkabinet vormen. Net als in de Gouden Eeuw is het Anatomisch Theater niet alleen een plek voor anatomisch onderwijs, maar je kan ook je ogen uitkijken aan het wonderlijke en exotische.
Het Anatomisch Theater in Rijksmuseum Boerhaave is het enige in Nederland. Het is een op waarheid gebaseerde replica van het theater dat de Leidse universiteit in 1594 aan het Rapenburg opende. Een paar keer per jaar belandden lijken van opgehangen criminelen op de snijtafel, om zorgvuldig door de hoogleraar anatomie in een sessie van enkele dagen te worden ontleed. Het publiek bestond uit studenten, chirurgijns en nieuwsgierige burgers die toegang betaalden. De ontledingen vonden om begrijpelijke redenen ’s winters plaats. ’s Zomers vergaapten bezoekers van het theater zich aan objecten uit verre en vreemde werelden.
Klik door om meer te weten te komen over Rijksmuseum Boerhaave in Leiden! Echt een heel leuk museum met de kinderen!
Rijksmuseum Boerhaave
Lange St. Agnietenstraat 10
2312 WC Leiden
Toon op kaart
Meer inspiratie


Meivakantie Archeon
Prehistorie, de Romeinen en de Middeleeuwen. Je beleeft de geschiedenis deze meivakantie in Archeon!
CORPUS ‘reis door de mens’
CORPUS 'reis door de mens': Ontdek de wonderen van het menselijk lichaam. 6+
VR uitje bij het Virtuorium
Kom naar het Virtuorium Leiden voor een te gekke VR experience. Leuk gezinsuitje!Blogs & inspiratie
Alle blogs
20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen
Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland
De Leukste Uitjes in Alphen aan den Rijn en Boskoop
Rosanne woont sinds kort met haar gezin in Alphen aan den Rijn en ontdekt graag Kidsproof adresjes. Deze keer Boskoop en Alphen: van blotevoetenpad tot kattencafé!
Pluktuinen en bloementips!
Je eigen bosje bloemen plukken, hoe gaaf is dat! Wij hebben de leukste pluktuinen en andere bloementips en plukadresjes op een rijtje gezet.