Boerhaave café & winkel
Rijksmuseum Boerhaave heeft een gezellig museumcafé en leuke museumwinkel. Kom eens langs!
Even bijkomen in het museum? In het museumcafé van Rijksmuseum Boerhaave geniet je van een kop koffie met een gebakje of een lekkere lunch. Is het lekker weer? Dan is het ook mogelijk om in de historische binnentuin te genieten van een rustmoment.
Het museum draagt graag hun steentje bij aan een duurzame wereld. Dit doen ze bijvoorbeeld door het recyclen van koffiedik, dat gebruikt wordt voor het kweken van oesterzwammen. Afval wordt zorgvuldig gescheiden en waar mogelijk gerecycled.
De koffie in het museumcafé is fairtrade en alle sappen zijn biologisch en van Hollands fruit gemaakt. Ook hebben ze een bijzondere samenwerking met Brownies & Downies. De brownies zijn met veel passie gemaakt door mensen met een achterstand tot de arbeidsmarkt door een verstandelijke en/of lichamelijke beperking.
Museumwinkel
Op zoek naar een souvenier of cadeautje? Je vindt in de museumwinkel echt hele leuke, originele cadeautjes voor jong en oud. De museumwinkel is ook toegankelijk zonder entreeticket.
Kom gauw langs en ontdek de rust of een goed cadeautje! Klik op de roze button voor meer informatie.
Rijksmuseum Boerhaave
Lange Sint Agnietenstraat 10
2312 WC Leiden
Toon op kaart
Lijstjes voor Leiden
Blogs & inspiratie
Alle blogs
18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!
Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
De Mond van Leiden voor kinderen
Bij De Mond van Leiden pakken ze mondzorg voor kinderen echt anders aan. Hier geen standaard tandartsbezoek, maar een speelse, pedagogisch onderbouwde aanpak waarbij kinderen zélf leren hoe ze hun gebit gezond houden. Met speciale vakantiespecials én gastlessen op scholen bereiken ze kinderen niet alleen in de behandelstoel, maar juist ook daarbuiten.
De leukste kampen in de regio Leiden en Den Haag, mei- en zomervakantie 2026
Of je kind nu wil zeilen, musical maken, naaien, ponyrijden of skaten… er zijn zóveel leuke vakantiekampen! Ook als je kind wat minder zelfvertrouwen heeft. Wij tippen 17 toppers in de mei- en zomervakantie in regio Den Haag en Leiden. Met én zonder overnachten. Dat wordt een vakantie om nooit te vergeten!