Speeltuin De Kooi
Lekker buitenspelen in een vernieuwde buurtspeeltuin in Leiden!
Speeltuin De Kooi (voorheen Speeltuin Oosterkwartier) aan de Ambonstraat is dé plek waar kinderen heerlijk buiten kunnen spelen en gezinnen elkaar ontmoeten. De speeltuin heeft het afgelopen jaar een grote metamorfose ondergaan en is volop in ontwikkeling. Er wordt hard gewerkt aan een grote natuurlijke zandspeelplaats, nieuwe schommels, een klimheuvel én een gezellig horecaterras achterin de speeltuin.
De speeltuin is gratis toegankelijk en laagdrempelig, waardoor iedereen welkom is. Wil je de speeltuin extra steunen? Dan kun je lid worden van de speeltuinvereniging voor €12 per gezin per jaar.
Activiteiten & workshops
Naast vrij spelen worden er regelmatig leuke activiteiten georganiseerd voor jong en oud, zoals seizoensfeesten, sportieve activiteiten en creatieve workshops. Denk aan het Lentefeest, de Zomerbraderie en Halloween, maar ook aan landelijke initiatieven zoals Buitenspeeldag en NLdoet. Alle activiteiten zijn toegankelijk voor een breed publiek en professioneel begeleid.
Het clubhuis is doordeweeks te huur voor kinderworkshops en andere activiteiten, zoals danslessen, knutselen, taalactiviteiten of natuurworkshops in de tuin.
Kinderfeestjes
Ook voor kinderfeestjes is Speeltuin De Kooi een fijne plek. In het weekend is het clubhuis te huur voor feestjes tot 12 jaar. Binnen vind je spelletjes, verkleedkleren, boeken, lego en een speelvide. Buiten hoort er een grote privétuin bij met stretchtent en picknicktafels. Een springkussen huren kan ook! En natuurlijk mogen de kinderen tijdens het feestje volop gebruikmaken van de speeltuin.
Benieuwd wat er allemaal te beleven is? Via de roze button vind je alle praktische info en activiteiten.
Lijstjes voor Leiden
Meer inspiratie
Arcade spelen bij De BUB
NIEUW! Toffe Arcadehal bij Avonturenstad De BUB in Leiderdorp. Vaste prijs voor een uur speelplezier!
CORPUS ‘reis door de mens’
CORPUS 'reis door de mens': Ontdek de wonderen van het menselijk lichaam. 6+
VR uitje bij het Virtuorium
Kom naar het Virtuorium Leiden voor een te gekke VR experience. Leuk gezinsuitje!Blogs & inspiratie
Alle blogs
De leukste kampen in de regio Leiden en Den Haag, mei- en zomervakantie 2026
Of je kind nu wil zeilen, musical maken, naaien, ponyrijden of skaten… er zijn zóveel leuke vakantiekampen! Ook als je kind wat minder zelfvertrouwen heeft. Wij tippen 17 toppers in de mei- en zomervakantie in regio Den Haag en Leiden. Met én zonder overnachten. Dat wordt een vakantie om nooit te vergeten!
Leren over water & natuur met de klas bij Dunea in Meijendel
Voor basisschoolklassen zijn er leuke programma's en gastlessen in de duinen van Meijendel en gewoon in de klas. Bekijk hier het aanbod van Dunea en maak met de klas kennis met natuur, drinkwater en het duingebied Meijendel!
Heel veel lammetjes! Waar vind je ze?
Echt voorjaar is het, er zijn weer lammetjes! Lammetjes dagen, knuffelen, flesje geven. Bekijk de leukste adresjes in de Leidse regio!