Feest op zondag: Keti Koti
Ontdek Keti Koti en maak een armband met kauri-schelpen in Wereldmuseum Leiden.
7, 14, 21 en 28 juni | Wereldmuseum Leiden
In Wereldmuseum Leiden is het bijna elke zondag feest. In juni staat het museum stil bij Keti Koti, de herdenking en viering van de afschaffing van de slavernij.
Wat kun je doen tijdens Feest op zondag?
Keti Koti, ook wel Dia di Abolishon genoemd, wordt elk jaar op 1 juli gevierd. Het betekent letterlijk ‘de ketenen zijn gebroken’. De dag begint vaak met de kleurrijke Bigi Spikri optocht, waarin mensen in prachtige traditionele kleding lopen, met bijzondere versieringen zoals angisa’s en sieraden met kauri-schelpen.
In het atelier van de Wereldclub leren kinderen meer over deze traditie. Daarna maken ze zelf een armband met kauri-schelpen. Deze schelpjes hebben een lange geschiedenis en worden vaak gebruikt in sieraden en versieringen.
De activiteit loopt van 12.00 tot 16.00 uur en jullie kunnen binnenlopen tot 15.30 uur.
Waarom dit zo’n leuke zondagstip is:
✓ Creatief aan de slag in het atelier van de Wereldclub
✓ Meer leren over Keti Koti en de betekenis van vrijheid
✓ Inspirerend cultureel uitje met kinderen in Leiden
Tip: Ontdek meer leuke uitjes met kinderen op zondag in onze uitagenda.
Klik op de roze button en lees meer over Keti Koti in Wereldmuseum Leiden.
Data:
- zondag 7 juni 2026
- zondag 14 juni 2026
- zondag 21 juni 2026
- zondag 28 juni 2026
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Lees ook onze blog: De wereld in een museum: dit doe je met kids in Wereldmuseum Leiden
Van de Wilde Bus tot Feest op Zondag en van kinderyoga tot een echt verjaardagsfeest.
Lees verder Lees verderMeer inspiratie
Kidsproof Buitenbeestfeest
Kom naar de gratis Kidsproof.nl Buitenbeestfeesten van Naar buiten! Gratis en avontuurlijk voor iedereen!
Hemelvaartsdag, nationale stoomtreindag
Een superleuk dagje uit met je (klein)kinderen bij Stoomtrein Katwijk Leiden op Hemelvaartsdag!
Leidse Hofjes Festival 2026
Geniet met je gezin van heel veel muziek tijdens het Leidse Hofjesfestival. Met Hakim en meer voor kids!Uitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
Monsters en mythische wezens – Spannend museumbezoek met kinderen!
In de nieuwe kindertentoonstelling Monsters en mythische wezens in het Rijksmuseum van Oudheden (RMO) in Leiden beland je samen met je kinderen in een wereld vol fantasie en avontuur. Word jij een echte monstervanger? Lees hier onze ervaring!
De leukste kampen in de regio Leiden en Den Haag, mei- en zomervakantie 2026
Of je kind nu wil zeilen, musical maken, naaien, ponyrijden of skaten… er zijn zóveel leuke vakantiekampen! Ook als je kind wat minder zelfvertrouwen heeft. Wij tippen 17 toppers in de mei- en zomervakantie in regio Den Haag en Leiden. Met én zonder overnachten. Dat wordt een vakantie om nooit te vergeten!
18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!
Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!