Feest op zondag: Wesak/Boeddha-dag
Vier Boeddha-dag in Wereldmuseum Leiden met creatieve activiteiten.
17, 24 en 31 mei | Wereldmuseum Leiden
Wist je dat het in Wereldmuseum Leiden bijna elke zondag feest is? Op 17, 24 en 31 mei staat de zondag in het teken van Wesak, een belangrijke boeddhistische feestdag. Een mooie kans om samen iets nieuws te ontdekken over een bijzondere traditie.
Wat kun je doen tijdens Wesak?
Tijdens Wesak vieren boeddhisten wereldwijd de geboorte, verlichting en dood van Boeddha. In veel landen bezoeken mensen een tempel, geven ze bloemen of wierook en staan ze stil bij goede daden. In het museum leren jullie hier op een speelse manier meer over.
Bij het atelier van de Wereldclub gaan kinderen zelf creatief aan de slag. Ze maken bijvoorbeeld wierook, die vaak wordt gebruikt bij rituelen en ceremonies. Ook kunnen ze wensvlaggen maken, waar ze een eigen wens of boodschap op schrijven. Die vrolijke vlaggetjes wapperen straks misschien wel thuis in de wind.
De activiteit vindt plaats van 12.00 tot 16.00 uur en jullie kunnen binnenlopen tot 15.30 uur.
Waarom dit zo’n leuke zondagstip is:
✓ Creatieve activiteit in het atelier van de Wereldclub
✓ Kennismaken met een boeddhistische feestdag
✓ Inspirerend cultureel uitje in Leiden
Tip: Ontdek meer leuke uitjes met kinderen in de buurt in onze uitagenda.
Klik op de roze button en lees meer over Feest op zondag: Wesak / Boeddha-dag in Wereldmuseum Leiden.
Data:
- zondag 17 mei 2026
- zondag 24 mei 2026
- zaterdag 30 mei 2026
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Lees ook onze blog: De wereld in een museum: dit doe je met kids in Wereldmuseum Leiden
Van de Wilde Bus tot Feest op Zondag en van kinderyoga tot een echt verjaardagsfeest.
Lees verder Lees verderLijstjes voor Leiden
Meer inspiratie
Familieconcert Mattheus Passie
Ontdek het meesterwerk van Bach op een begrijpelijke manier met Edwin Rutten in de Pieterskerk!
Hou Vast (7+)
Een fysieke en muzikale voorstelling over verlangen, angst en houvast in de Leidse Schouwburg
En we gaan nog niet naar huis! (8+)
Een grappige en ontroerende familievoorstelling over vriendschap en verzet in de Leidse SchouwburgBlogs & inspiratie
Alle blogs
De leukste kampen in de regio Leiden en Den Haag, mei- en zomervakantie 2026
Of je kind nu wil zeilen, musical maken, naaien, ponyrijden of skaten… er zijn zóveel leuke vakantiekampen! Ook als je kind wat minder zelfvertrouwen heeft. Wij tippen 17 toppers in de mei- en zomervakantie in regio Den Haag en Leiden. Met én zonder overnachten. Dat wordt een vakantie om nooit te vergeten!
Heel veel lammetjes! Waar vind je ze?
Echt voorjaar is het, er zijn weer lammetjes! Lammetjes dagen, knuffelen, flesje geven. Bekijk de leukste adresjes in de Leidse regio!
Doen met kinderen tijdens het paasweekend in Leiden
Ben je op zoek naar leuke dingen om te doen met kinderen met Pasen? Wij zochten het alvast voor je uit!