Blogs & inspiratie
Spelletjes in de sneeuw!
Gepubliceerd op 6 januari 2025
Is er eindelijk sneeuw? Natuurlijk gaan we dan lekker sleeën en een sneeuwpop maken, maar je kunt nog veel meer leuks doen met sneeuw. Wij hebben de leukste spelletjes met sneeuw verzameld voor nog meer sneeuwpret! Ook leuk op de wintersportvakantie!
1. Natuurlijk moet er een sneeuwpop gemaakt worden als er een dik pak sneeuw ligt. Je kunt ook een gekke twist geven aan jullie sneeuwpop. Heb je bijvoorbeeld wel eens een sneeuwpop op de kop gemaakt?
2. Met sneeuwballen kan je een gevecht houden, maar je kunt ze ook gebruiken om blikken te gooien. Wie kan de meeste blikken omgooien?
3. Ook leuk met sneeuwballen: maak een cirkel in de sneeuw en probeer nu zoveel mogelijk sneeuwballen in de cirkel te gooien. Hebben jullie het onder de knie? Maak dan nu verschillende ringen in de cirkel die punten waard zijn. Wie haalt er de meeste punten?
4. In verse sneeuw blijven je voetstappen heel goed zichtbaar, maar die van dieren natuurlijk ook! Tijd voor spoorzoekertje in het bos. Welke sporen kunnen jullie herkennen?
5. Een sneeuwengel maken blijft leuk! Zo schattig zie je jouw bengels niet vaak. Vergeet dus geen foto te maken!
6. In de sneeuw kun je ook heel goed boter-kaas-eieren spelen. Tip: maak het speelveld lekker groot. Wie heeft er als eerste 3 op een rij?
7. Met goede sneeuw kan je heel goed bouwen! Hebben jullie wel eens geprobeerd om een iglo of sneeuwkasteel te maken? Ook tof: een glijbaan van sneeuw!
8. Als het overdag vriest kan je hele mooie ijsbellen blazen van bellenblaas. Magisch! Lukt het jullie?
9. Maak van karton gekke voetsporen of de voetsporen van de verschrikkelijke sneeuwman. Bind ze onder de laarzen en loop hiermee door de sneeuw. Maar pas op dat je de buren niet laat schrikken!
10. Maak in het donker een wandeling door het bos of park. Het geluid en het licht is echt magisch! Wedden dat de kinderen dit nooit meer vergeten?
Uitgespeeld? Dan is het tijd om lekker op te warmen met warme chocolademelk Deze link opent in een nieuwe tab!
Veel plezier in de sneeuw!
PS. Gaan jullie sleeën? Wij hebben de Deze link opent in een nieuwe tab tofste plekjes rond Alkmaar Deze link opent in een nieuwe tab alvast op een rijtjes gezet voor je. Heb je geen slee kunnen bemachtigen? Geen nood, met deze 8 trucjes roetsjen de kinderen toch van de berg af Deze link opent in een nieuwe tab!
Lees ook:
Alle blogs
Terug in de tijd bij het Marinemuseum in Den Helder
Met onze kids Alicia (10) en James (7) en met hun vriendjes gingen wij op pad voor Kidsproof. Onze bestemming? Het Marinemuseum in Den Helder. En geloof ons: dit is echt zo’n plek waar je makkelijk een paar uur zoet bent!
4x Blotevoetenpaden in de Kop van Noord-Holland!
Blotevoetenpaden worden steeds populairder. Speciaal aangelegde paden vind je in prachtige natuurgebieden. Met verschillende ondergrond van zachte gras, fijn zand, houtsnippers, dikke takken. Vooral kinderen worden hier heel blij van. Kriebelende grassprietjes, blubber, verkoelend water, stevige stenen en heel veel meer prikkelende ervaringen kom je tegen op de blotevoetenpaden.
Mijn zomervakantietips in de Kop!
2026 - ZOMERVAKANTIE! Hoog tijd om er lekker op uit te gaan met het gezin. Er is gelukkig onwijs veel te doen in de regio. Wat dacht je van een leuk museum, een dagje naar het zwembad of een cool natuurspeelpark? Lees snel verder voor de leukste, zomerse uitjes in de Kop van Noord-Holland!Favoriete uitjes & adressen
Zomervakantie bij Huis van Hilde
Vrij spelen en klimmen deze zomervakantie!
Kleurrijke vriendschap in de zomervakantie
De Spannendste Tijdreis met Stoomtram en Boot!
Op avontuur op Land van Fluwel
Zomervakantie bij Museum BroekerVeiling
Luchtkussenpark Street Jump Zaanstad
Splashen, glijden en klimmen bij zwembad Hoornse Vaart
Stap in de tijd van Michiel de Ruyter
Meer inspiratie
Kabouterpad Hortus
Loop het Kabouterpad bij Hortus Alkmaar! Ook leuk als kinderfeestje.
Naar Vue in de zomervakantie
Deze zomervakantie de leukste kinderfilms bij Vue Bioscoop in Alkmaar, Heerhugowaard, Hoorn en Purmerend!
Zomervakantie bij Huis van Hilde
Een zomer vol speuren, ontdekken en doen. Bij Huis van Hilde in Castricum beleef je elke dag iets nieuws!
Leuke kinderworkshops in de zomervakantie!
Op zoek naar een leuke kinderworkshop deze zomervakantie? Kom langs bij Museum Kranenburgh!
Muziek op Land van Fluwel
Kom luisteren naar superleuke coverbands met het hele gezin. Festival vibes gegarandeerd!
Een magische zomervakantie in Fort Kijkduin
Altijd al een zeemeermin willen ontmoeten? Dat kan deze zomervakantie in het fort!