Landgoed Nijenburg
Wandel door oude beukenlanen met een picknickmand naar het speelveld!
Wandelen op het landgoed
Het is een heerlijk gebied om even een frisse neus te halen. Op het landgoed mag je vrij wandelen over de paden. Maar je kunt ook de wandelroute van 4,11 kilometer volgen. Je komt dan langs het landhuis met zijn fraaie bomenlanen, langs stolpboerderijen, speelweides en open bosgebied met enkele prachtige vergezichten. Klik even op de roze websitebutton voor de wandelroute.
Spelen op het landgoed
Speciaal voor gezinnen is er een speelveld met picknickbanken. In het bos tussen het speelveld en de Kattenberg kunnen kinderen hutten bouwen. De Kattenberg is een kunstmatige heuvel, waarschijnlijk ontstaan bij het uitgraven van de vijver voor het landhuis.
TIP: we hebben nog meer leuke uitjes in de natuur in de regio Alkmaar voor je verzameld!
Landgoed Nijenburg
Stetlaan
1852 HH Heiloo
Openingstijden
Altijd open. Landgoed Nijenburg en het Heilooërbos liggen op de strandwal tussen Heiloo en Alkmaar
Lijstjes voor Kop van Noord-Holland
Meer inspiratie
Kaeskoppenstad
Stap de 16de eeuw binnen op 6 en 7 juni in de binnenstad van Alkmaar. Erg leuk voor kinderen!
Zomer in De Mare
Theater De Vest gaat weer naar buiten. Vanaf 6 juni start Zomer in De Mare in park De Rekerhout.
Muziek op Land van Fluwel
Kom luisteren naar superleuke coverbands met het hele gezin. Festival vibes gegarandeerd!Blogs & inspiratie
Alle blogs
13x restaurant met speeltuin én terras!
Lekker in het zonnetje terwijl de kinderen spelen. Welk terrasje gaan jullie als eerste opzoeken? Wij hebben de fijnste plekjes in de Kop van Noord-Holland voor je op een rij gezet.
Zo krijg jij je kids mee naar buiten!
Schermklevers, kom mee naar buiten! Ik ken geloof ik geen enkele ouder die het niet belangrijk vindt dat zijn kinderen veel buiten zijn.
20x buitenzwembaden en natuurwater in de Kop van Noord-Holland!
Zin in een verfrissende duik in het koele water? Wij hebben de leukste buitenzwembaden en natuurbaden op een rijtje gezet. Pak een handdoek en plonsen maar! (foto: Zwembad Waarland - voor aanleg van de glijbaan)