Spannend veilen en varen
Varen en veilen bij de oudste doorvaar-groenteveiling ter wereld. Superleuk dit museum!
Museum BroekerVeiling is niet zomaar een museum. In Broek op Langedijk vind je de oudste veiling ter wereld. Hier is het veilen bij afslag ontstaan. Duik in de geschiedenis en beleef in ons binnen- en buitenmuseum hoe een groenteveiling ruim een eeuw geleden verliep.
Dit doe je allemaal in het museum
Doen en beleven staan hier voorop! Veil zelf groenten, maak een rondvaart, ervaar hoe het is om een echte keurmeester te zijn, aai de geitjes op het diereneilandje en eet lekker in het restaurant. Je beleeft het allemaal! Sindskort is er een Proeflab waar kinderen allerlei proefjes kunnen doen.
Bied mee op onze veiling, spannend!
Alle ogen zijn gericht op de authentieke veilingklok uit 1903 ….de spanning stijgt. Snel drukken! Te snel? Dan betaal je teveel. Te laat gedrukt? Dan zijn de groenten misschien aan iemand anders verkocht. Als bezoeker doe je echt mee aan de veiling. Een spannende en leerzame belevenis waarbij Hollandse groenten en een grappige veilingmeester de hoofdrollen hebben.
Ontdek het Rijk der Duizend Eilanden per boot
Het Rijk der Duizend Eilanden klinkt bijna als een sprookje! Vroeger bestond het gebied uit meer dan 15.000 eilandjes, nu nog enkele honderden. Hier konden de Langedijker akkerschuiten van tuinders van de akker tot onder de veilingklok varen….en nog steeds! De rondvaart brengt je in het prachtige, overgebleven deel van het Rijk der Duizend Eilanden. ErVAAR het zelf! Goed om te weten: Bij mooi weer beleef je de rondvaart in een open boot. Bij minder goed weer, zit lekker warm en overdekt.
Wil je liever zelf varen? Huur dan een fluisterschuitje of akkerschuit om zelf een vaartocht te maken. Of stroop je mouwen op, pak een peddel en huur een kano!
TIP: dit museum is altijd leuk voor kinderen, maar er zijn hier ook regelmatig extra kinderactiviteiten. Die mag je niet missen! Hou onze Uitagenda in de gaten!
Museum BroekerVeiling
Museumweg 2
1721 BW Broek op Langedijk
Openingstijden
zie website voor de actuele openingsdagenPrijs
zie websiteToon op kaart
Lijstjes voor Kop van Noord-Holland
Meer inspiratie
Schaatsclinics in de kerstvakantie
Superleuk om samen te doen: een 2-, 3- of 4-daagse schaatsclinic in de Kerstvakantie op IJsbaan De Meent!
Kids@Knoest op woensdag en vrijdag
Creatieve ochtenden en middagen bij Knoest Eten & Drinken in Castricum!
Zuiderzeelicht
Verwonder je tijdens dit magische kerstuitje in het Zuiderzeemuseum over de heldin van HoornBlogs & inspiratie
Alle blogs
Kerstlunch, kerstbrunch en kerstdiner met kinderen
2025 - Een kerstbrunch of kerstlunch in een restaurant? Er zijn steeds meer mogelijkheden om met Kerst uit eten te gaan met je kinderen. In de Kop van Noord-Holland zijn heel veel leuke plekjes waar je met het hele gezin overdag of 's avonds heerlijk kunt eten en genieten van de gezellige kerstsfeer! Hieronder vind je onze favoriete restaurantjes met een heerlijk kerstmenu. TIP: reserveer tijdig!
37x kerstfilms en kerstseries
Het is december, dus tijd voor kerstfilms en kerstseries. Ga maar alvast met het hele gezin in pyjama op de bank zitten, want hieronder vind je onze 26 favoriete kerstfilms en kerstseries, die leuk zijn voor kinderen.
24x leuke kerstvakantie-uitjes door heel NL
Lichtjeswandelingen, versierde kastelen, extra activiteiten in musea en mooie voorstellingen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de kerstvakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!