Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

5x met je kabouter naar het Kabouterpad

Gepubliceerd op 4 september 2025

Op zoek naar kabouters in het bos! Volg een kabouterpad; lekker met (geschminkte) rode konen en puntmuts de paden op! We hebben 4 hele leuke kabouterpaden in de buurt gevonden!

Speciaal voor onze eigen kleine ‘kaboutertjes’ heb ik een blog geschreven met allemaal leuke kabouterroutes. De meeste routes zijn niet langer dan 2 kilometer. Door alle vrolijke opdrachten tussendoor, lopen je kinderen spelenderwijs de route. Ideaal voor een middag op stap met het hele gezin!

1. Kabouterpad Schoorlse Duinen Deze link opent in een nieuwe tab
Bij Buitencentrum Schoorlse Duinen van Staatsbosbeheer ligt een tasje gevuld met lekkers voor je klaar. Met een puntmuts op loop je samen met je ouders een route van 2 kilometer. Onderweg luister je naar een verhaal uit het kabouterboek en doe je kabouteropdrachten bij elke Duinkabouter. Met de kralenketting vind je de kleur van het volgende routepaaltje. Na afloop krijg je een kabouterplaat of diploma.

Je kunt hier ook voor de Elfendeurtjesroute Deze link opent in een nieuwe tab kiezen, nog zo’n leuke route om met de kleintjes te lopen!

2. Kabouterpad bij Hortus Alkmaar

Voor kinderen van 3 tot 7 jaar heeft Hortus Alkmaar een leuke speurtocht in de tuin: het Kabouterpad! Als kabouter krijg je een knapzak met lepel en loeppotje te leen. De leuke rode puntmuts mag je houden. Door de hele tuin staan paddenstoelen met een rood hoedje en witte stippen. In iedere paddenstoel zit een opdracht. Zo ga je door de hele tuin en kun je alles onderzoeken en ontdekken. Het Kabouterpad kost 3,50 euro per kind en is beschikbaar tijdens openingstijden van Hortus Alkmaar. Kinderen t/m 12 jaar hoeven geen entree te betalen. Volwassenen betalen 6,50 euro. Je hoeft niet te reserveren voor het Kabouterpad.

3. Kabouterpad Pim en Pientje | Bezoekercentrum De Hoep | Castricum Deze link opent in een nieuwe tab
Als een echte kabouter met rode puntmuts op pad in het Noord-Hollands Duinreservaat! De wandelroute van kabouters Pim en Pientje is een korte wandeling van 2 km voor kinderen vanaf 4 tot 6 jaar. De route start bij bezoekerscentrum De Hoep. Rode bordjes met kaboutermutsjes erop wijzen de weg. Voor kinderen vanaf ongeveer 7 jaar kun je ook kiezen voor de hulpboswachterroute.

4. Kabouterpas Streekbos | Bovenkarspel Deze link opent in een nieuwe tab
De Kabouterpadwandeling in het Streekbos in Bovenkarspel bestaat uit allerlei spelletjes met afwisselend kleine natuuropdrachtjes, één spelletje per paaltje. Bedoeld voor kinderen van 3 – 8 jaar samen met (groot)ouders. De Kabouterroute wordt aangegeven d.m.v. 11 paaltjes rondom de grote plas in het Streekbos; deze zijn voorzien van een button met een rood kaboutermutsje.

5. Kabouterpad | de Beemster Deze link opent in een nieuwe tab
Ontdek de wereld van de kaboutertjes tijdens een leuke wandeling over het Beemster Kabouterpad! Op dit pad leren de kleintjes op een super leuke manier de natuur ontdekken. Onderweg wijzen de kabouters de weg en is er overal wel iets te ontdekken.

TIP: ben je op zoek naar andere leuke natuuruitjes? Kijk dan even in onze categorie ‘er-op-uit’ met leuke plekken in de natuur Deze link opent in een nieuwe tab; lekker naar buiten!

Lees ook:

Alle blogs

Valentijnsideetjes voor kids!

Op zoek naar originele of creatieve cadeautjes? Wij hebben een paar leuke tips & ideeën voor je verzameld!

Dagje Marinemuseum met kids 5 uur vol actie, kanonnen en doe activiteiten.

Op een regenachtige zondag in september waren we op missie in het Marinemuseum in Den Helder met m’n dochter van 9 en zoon van 6 jaar als mijn bemanning. En wat een avontuur! We hebben ons ruim 5 uur vermaakt en waren nog lang niet uitgekeken.

Kidsproof Valentijns Kletspraat

Ben jij ook zo dól op de liefde? Vraag je kinderen de hemd van het lijf met deze kletspraat. Ben je weleens verliefd geweest? Wat is jou ideale afspraakje? En nog veel meer inspiratie vragen vind je hier. Knip ze uit en stop ze in een pot voor leuke momenten en gesprekken.

Family Funmiddag bij IJsbaan De Westfries in Hoorn

Zondag 11 januari was het Family Funmiddag bij IJsbaan De Westfries in Hoorn. Samen met de kids gingen wij ontdekken hoe leuk deze dag nou echt was. En spoiler: het was een groot succes!

Meer inspiratie

Het groene meisje (8+)

Hygiënische voorstelling vol spetterende muziek, superkrachten en groene hamburgers in Theater De Vest!

Family Funmiddag op het ijs in Hoorn

Speelse winterpret bij IJsbaan De Westfries in Hoorn op zondag 8 februari!

Discozwemmen

Zwemmen op coole beats in een omgetoverd zwembad! Discozwemmen iedere maand bij de Hoornse Vaart!

Kids@Knoest op woensdag en vrijdag

Creatieve ochtenden en middagen bij Knoest Eten & Drinken in Castricum!