Blogs & inspiratie
Mamablogger Priscilla naar Huis van Hilde!
Gepubliceerd op 2 december 2025
Priscilla ging met haar dochter van 8 jaar en zoontje van 4 jaar voor Kidsproof naar het Huis van Hilde in Castricum. Lees je mee hoe ze het er vonden?
Huis van Hilde is een interactief museum zowel voor ouder als kind. Je kunt hier prima terecht met kids vanaf 3 jaar.
Speurtocht door het museum
Vind jij puzzelen leuk? Dan is dit een hele leuke uitdaging. Door het museum is een leuke speurtocht uitgezet, waarbij je spelenderwijs meer leert over wat zich allemaal heeft afgespeeld in Noord-Holland.
Aan de slag als archeoloog
Materialen uit een beerput sorteren in de ArcheoHotspot. Met de materialenkaart, vergrootglas en een pincet zijn de kids enige tijd zoet met het ontdekken en sorteren van de verschillende materialen opgegraven uit een beerput. Alles gelukt? Dan ga je naar huis met een diploma! De ArcheoHotspot is in de voorjaarsvakantie in het weekend geopend van 13:00 – 16:00 uur.

Bezoek het museumcafé ‘Hildes Heerlykhyd’
Het museumcafé van Huis van Hilde, heeft een heerlijke menukaart. Duurzaamheid, eerlijke producten, lokale leveranciers en social return staan centraal in dit concept. Maak kennis met ‘het menu van de toekomst’ maar kom ook proeven van het ‘menu van vroeger’!
Ook voor de ouders is het ontspannen eten/drinken, want in dezelfde ruimte is er voor de kinderen een proeverij en een kleur- en knutseltafel aanwezig.

Rondleidingen
Op gezette tijden zijn er speciale kinderrondleidingen gepland met het thema eten & drinken: Wat at Cees de Steentijdman? Hoe werd er gekookt in de Bronstijd? En wat namen de Romeinen aan lekkers mee? Na de rondleiding mag je zelf ook wat maken én proeven van wat Hilde vroeger misschien wel heeft gegeten. Vergeet je hiervoor niet aan te melden bij binnenkomst.
Hildes Rondje
Ook rondom/buiten het museum is er meer te ontdekken. Je bezoek aan Huis van Hilde kun je combineren met een beleveniswandeling van ongeveer drie kilometer door de omgeving rondom Huis van Hilde. Beklim de Papenberg, ontdek de geheimzinnige kunstbunker, aai de dieren van ‘t Dierenduintje en beantwoordt ondertussen de vragen. De plattegrond voor Hildes rondje haal je bij de receptie van Huis van Hilde.
Heb je nog tijd over?
-In het Archeolab ontdek je waarvoor de voorwerpen gebruikt werden.
-In de interactieve zandbak met kinetisch zand kun je het laten regenen en je eigen landschap indelen met bergen maar ook met rivieren.

Conclusie van Priscilla:
Mijn kinderen vonden de proeverij, archeoloog spelen met het uitzoeken van de materialen uit de beerput en het kinetisch zand en de speurtocht heel leuk. Het was niet druk ondanks de regen en daardoor konden ze voor alles de tijd nemen.
Ook het lunchen met uitzicht wie er allemaal binnenkwam vonden ze geweldig want ze zwaaide de bezoekers graag tegemoet. Het café is ook heel fijn om bij te komen, omdat de kids zich ook vermaakten aan de knutseltafel, terwijl wij lekker koffie met een gebakje namen. Kortom, dit was een heel leuk bezoek met super vriendelijke medewerkers die graag willen vertellen over Het huis van Hilde.
We zijn er ongeveer 3 uurtjes, maar dit had makkelijk nog langer kunnen duren, maar we moesten door naar een verjaardag!
Veel plezier in Huis van Hilde!
Lees ook:
Alle blogs
20x buitenzwembaden en natuurwater in de Kop van Noord-Holland!
Zin in een verfrissende duik in het koele water? Wij hebben de leukste buitenzwembaden en natuurbaden op een rijtje gezet. Pak een handdoek en plonsen maar! (foto: Zwembad Waarland - voor aanleg van de glijbaan)
Mijn zomervakantietips in de Kop!
2026 - ZOMERVAKANTIE! Hoog tijd om er lekker op uit te gaan met het gezin. Er is gelukkig onwijs veel te doen in de regio. Wat dacht je van een leuk museum, een dagje naar het zwembad of een cool natuurspeelpark? Lees snel verder voor de leukste, zomerse uitjes in de Kop van Noord-Holland!
4x Blotevoetenpaden in de Kop van Noord-Holland!
Blotevoetenpaden worden steeds populairder. Speciaal aangelegde paden vind je in prachtige natuurgebieden. Met verschillende ondergrond van zachte gras, fijn zand, houtsnippers, dikke takken. Vooral kinderen worden hier heel blij van. Kriebelende grassprietjes, blubber, verkoelend water, stevige stenen en heel veel meer prikkelende ervaringen kom je tegen op de blotevoetenpaden.Favoriete uitjes & adressen
Zomervakantie bij Huis van Hilde
Luchtkussenpark Street Jump Zaanstad
Zomervakantie bij Museum BroekerVeiling
Kleurrijke vriendschap in de zomervakantie
De Spannendste Tijdreis met Stoomtram en Boot!
Stap in de tijd van Michiel de Ruyter
Op avontuur op Land van Fluwel
Splashen, glijden en klimmen bij zwembad Hoornse Vaart
Vrij spelen en klimmen deze zomervakantie!
Meer inspiratie
De Spannendste Tijdreis met Stoomtram en Boot!
Klaar voor vertrek? Stap in en ga mee! deze zomervakantie Een avontuurlijke reis bij Museumstoomtram.
Splashen, glijden en klimmen bij zwembad Hoornse Vaart
Neem de zwemspullen, wat zonnebrand en een goed humeur mee, en maak er een heerlijke vakantiedag van.
Vroeg uit de veren
Word wakker met de dieren bij de Helderse Vallei.
Naar Speelpark deSwaan deze zomervakantie
Onbeperkt speelplezier in de grootste speeltuin van Noord-Holland met gloednieuw waterkussen!
Vrij spelen en klimmen deze zomervakantie!
Deze zomervakantie is het Outdoorpark Alkmaar iedere dag open!
Kabouterpad Hortus
Loop het Kabouterpad bij Hortus Alkmaar! Ook leuk als kinderfeestje.
Beestenboel in het Zuiderzeemuseum
Ben jij een superspeurneus en kun jij 8 verschillende dieren vinden in het museum deze zomervakantie?