

Blogs & inspiratie
Zo maak je zelf sneeuw!
Gepubliceerd op 31 december 2024
Wil jij even lekker van 'sneeuw' genieten? Je kunt het heel eenvoudig zelf maken met een paar huis-, tuin- en keukenspullen. Leuk voor de kinderen om lekker mee te spelen en bijvoorbeeld een mini-Olaf te maken!

Misschien heb je de ingrediënten voor de sneeuw al in huis, anders kun je ze gewoon bij de supermarkt halen. Je kunt de sneeuw op meerdere manieren maken, we hebben 2 methodes voor je op een rijtje gezet.
Methode 1: Maïzena en scheerschuim
Pak een bak of grote kom en strooi hier een heel pakje maïzena in. Spuit er vervolgens steeds een klein beetje scheerschuim bij, en kneed dat telkens door de maïzena. Doe dit net zolang tot je een compacte maar kneedbare bal kunt maken, die goed blijft plakken. Klaar is je sneeuw! Grappig is, dat het ook best koud aanvoelt. En het ruikt ook heerlijk!
Tip: laat de kinderen een schort dragen als ze met de nepsneeuw spelen, het kan een vieze boel worden…
Methode 2: bloem, zout en olijfolie
Meng 2 kopjes bloem met 1 kopje keukenzout en roer dit met een lepel door elkaar. Voeg 2 eetlepels olie toe (ik had olijfolie staan, maar andere olie kan ook) en roer weer goed. Daarna een kopje lauw water langzaam toevoegen en blijven roeren. Nu kun je gaan kneden tot je een soepele bal hebt. Is de bal te droog, voeg dan een klein beetje water toe. Te natte bal? Doe er nog een beetje bloem bij. Klaar! Extra leuk: voeg vóordat je gaat kneden glitters toe aan de sneeuw voor een glinsterend sneeuweffect!
We zijn benieuwd wat jullie met de ‘sneeuw’ maken! Laat je ons jullie prachtige sneeuwcreaties zien via kopvannoordholland@kidsproof.nl?
Lees ook:
Alle blogs

Moederdag! Moeders ogen dicht
Het is weer bijna zover, Moederdag. Een mooie dag om de moeders eens flink in het zonnetje te zetten! Maar hoe?
8x Knutsels voor Moederdag
Het is bijna Moederdag. Voor mij als moeder natuurlijk een favoriete dag in het jaar. Verwend worden met een ontbijtje op bed, een vrolijke knutsel en misschien zelfs een klein cadeautje, daar word je toch blij van?
Kidsproof Kletspraat Moederdag
Wat zou je doen als je een dagje mama was? En waarom zijn moeders zo belangrijk? In de Kidsproof Kletspraat Moederdag vind je een heleboel leuke kletsvragen om aan je kinderen te stellen. Download de vragen hier gratis.Meer inspiratie

Gratis nieuwsbrief!
Wil jij onze leuke nieuwsbrief met schoolvakantie uitjes gratis in je mailbox ontvangen?
Terug naar de Middeleeuwen
Beleef de tijd van ridders en kastelen in de meivakantie bij Huis van Hilde!
Prachtige tulpenvelden rondom Land van Fluwel!
Ontdek deze meivakantie het nieuwe Dwaalweb, het blotevoetenpad, de uitkijktoren en het zonnige terras!
De Kremer Collectie
Bekijk tijdens je bezoek onder andere een heuse Rembrandt in het Stedelijk Museum Alkmaar!
Lekker zwemmen!
Deze meivakantie opent Zwembad Hoornse Vaart de deuren naar het buitenbad en is er extra waterplezier!
Shrek de Musical
Een hartverwarmende spookjesmusical voor jong en oud in de meivakantie op 10 en 11 mei in De Vest.
80 jaar vrijheid
In de meivakantie staat het Marinemuseum in het teken van 80 jaar vrijheid.
Naar het Kaasmuseum deze meivakantie
Het Hollands Kaasmuseum, nu nog leuker en interactiever! Kom je langs deze meivakantie?
Indoor & Outdoor meivakantie tips in Dijk & Waard!
Check de leukste indoor en outdoor tips in gemeente Dijk en Waard deze meivakantie!
Waterwerken Zuiderzeemuseum
Ervaar de kracht van water bij de spetterende Waterwerken in het Zuiderzeemuseum!
Onbeperkte Sportdag
Doe gratis mee aan deze toffe dag die Toyota organiseert voor kinderen met een beperking én hun familie!