Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

TOP 8 hapjes voor het Kerstdiner op school

Gepubliceerd op 9 december 2024

… 8 gezonde en zoete hapjes voor het kerstdiner op school, door collega Annemarie uitgezocht en persoonlijk getest. Conclusie: makkelijk, snel, mooi én lekker!

Het kerstdiner op school is één van onze favoriete momenten in het jaar. Alle kinderen prachtig aangekleed, de school verlicht met honderden lampjes en vuurkorven op het schoolplein.

In mijn dromen maak ik in de laatste uren, sámen met de kinderen, in onze mooiste kleren, hapjes die zó op Pinterest zouden kunnen. In de praktijk gaat het er tot nu toe heel anders aan toe…

Maar dit jaar ga ik daar verandering in aanbrengen! Daarom heb ik acht hapjes uitgezocht die je van te voren kunt maken, die lekker makkelijk en snel klaar zijn en die niet kunnen mislukken (geloof me, ik ben géén keukenprinses en dit zijn mijn voorbeelden). 

Gezonde én zoete hapjes, kies maar wat jij wilt!

 
Pita-kerstboompjes
Nomnomnom! Snij een pitabroodje in pizzastukjes, besmeer ze met (zelfgemaakte of zelfgekochte) guacamole, blokjes paprika als slinger en een pretzelstokje als boomstam. Zalig!

Rendier-kaasjes
Deze nieuwsgierige rendieren heb je in een handomdraai gemaakt: stukje Vache-qui-rit-smeerkaas, twee pretzels als geweien én voor het gezichtje kun je kiezen tussen hagelslagjes als ogen en een M&M als neus óf stukjes zwarte olijf als oogjes en een rondje rode paprika als neus. Mmm…

Zoete boompjes
Deze boompjes maak je van (zelfgebakken of zelfgekochte) brownies of chocoladecake. Driehoekjes snijden, zuurstokje erin prikken, en dan met eetbare schrijfgel een slinger tekenen. En als finishing touch: M&M’s als kerstballen. 

Brownie-rendieren
Zo simpel en zo grappig: vierkante stukjes brownie zijn je basis, een rode M&M erop als neusje, kant-en-klaar gekochte snoepoogjes erop én twee pretzels als oren. Eigenlijk te lief om op te eten….

Warme pizza-sokjes
Deze schattige kerstsokjes maak je van croissant- of pizzadeeg, een lepeltje pizzasaus, beetje geraspte kaas en vers gesneden baslicum. Eventjes in de oven en snél naar school! (Wel even van te voren zo’n leuk sok-vormpje kopen)

Chocolade-mint pretzels
Hier kun je eindeloos veel varianten op bedenken. Wij hebben onze grote pretzel-sticks gedoopt in gesmolten witte chocolade en toen door een bakje gerold waarin we stukgeslagen zuurstokjes én rode en groene hageltjes hadden gemengd. Beetje bijstrooien met je vingers en wat ziet dat er feestelijk uit!

Broccoli-boom
De állermakkelijkste: deze broccoli-boom maak je van gele paprika, kerstomaatjes, broccoliroosjes, bloemkoolroosjes én zoete stengeltjes. Eén belangrijke tip: maak de roosjes niet te klein én snij de steel goed plat af, zodat ze mooi blijven liggen.

Kiwi-pret
Deze kiwi-kerstboom maak je het makkelijkst met golden kiwi’s. De stam is een schilletje, de ster is uit een gele paprika gesneden, frambozen en blauwe bessen zijn de ballen. Zó klaar en zó lekker!

Dus voor alle lastminute-mama’s: veel plezier met het maken van de hapjes en geniet van de gezellige sfeer rond het kerstdiner op school!

Psst Check onze Uitagenda Deze link opent in een nieuwe tabvoor de tofste uitjes voor tijdens de kerstvakantie!

Lees ook:

Alle blogs

13x restaurant met speeltuin én terras!

Lekker in het zonnetje terwijl de kinderen spelen. Welk terrasje gaan jullie als eerste opzoeken? Wij hebben de fijnste plekjes in de Kop van Noord-Holland voor je op een rij gezet.

Haal met strijkkralen de lente in huis!

Als de kids zijn uitgeraasd, komen bij collega Maud altijd de strijkkralen tevoorschijn. Hieronder voorbeelden voor de lente!

Gezinsavontuur naar het Marine Museum in Den Helder

Met 2 kinderen van 6 en 4 jaar naar het Marine Museum in Den Helder. Of dat leuk is? Het was een geweldige ervaring die ons allemaal meenam in de rijke historie van de Koninklijke Marine, en tegelijk een hoop plezier en interactie bood voor de kinderen.

16x MEIVAKANTIETIPS IN DE KOP!

2025 - Hoera, het is meivakantie! Heb jij al plannen om leuke dingen met je kinderen te doen? Lees hier onze tips voor leuke kinderuitjes en kinderactiviteiten in de meivakantie van 2025!

Meer inspiratie

80 jaar vrijheid

In de meivakantie staat het Marinemuseum in het teken van 80 jaar vrijheid.

Naar het Kaasmuseum deze meivakantie

Het Hollands Kaasmuseum, nu nog leuker en interactiever! Kom je langs deze meivakantie?

Prachtige tulpenvelden rondom Land van Fluwel!

Ontdek deze meivakantie het nieuwe Dwaalweb, het blotevoetenpad, de uitkijktoren en het zonnige terras!

Jungle-avontuur in de meivakantie

Ga op expeditie bij Pantropica! Spot wilde dieren en beleef samen het coolste vakantie-avontuur.

Meivakantie bij Studio C

Op zoek naar een leuke activiteit in de meivakantie? Kom langs bij Museum Kranenburgh!

Tussen Kunst & Kidz week bij het Zuiderzeemuseum

In de meivakantie organiseert het museum de Tussen Kunst & Kidz week voor kinderen én hun families!

Indoor & Outdoor meivakantie tips in Dijk & Waard!

Check de leukste indoor en outdoor tips in gemeente Dijk en Waard deze meivakantie!

Voer de haaien!

Beleef de meivakantie in Fort Kijkduin: van haaien voeren tot fortverhalen.

De Kremer Collectie

Bekijk tijdens je bezoek onder andere een heuse Rembrandt in het Stedelijk Museum Alkmaar!

Gezonde frisdrank maken

Kom in de meivakantie langs en beleef alles wat Museum BroekerVeiling te bieden heeft.

Terug naar de Middeleeuwen

Beleef de tijd van ridders en kastelen in de meivakantie bij Huis van Hilde!

Lekker zwemmen!

Deze meivakantie opent Zwembad Hoornse Vaart de deuren naar het buitenbad en is er extra waterplezier!

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief