Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Feed & Greet met alpaca’s

Gepubliceerd op 14 oktober 2024

Op zondagmiddag werden wij uitgenodigd voor een "Feed & Greet" met de alpaca's van de Alpaca Eco Farm in Egmond aan de Hoef. Dat leek ons wel wat! Lees je mee hoe het was?

Toen we aankwamen moesten we eerst onze handen wassen. Daarna liepen we de gezellige schuur in waar we samen aan een tafel mochten plaatsnemen.

Er stonden flesjes voer op tafel en er lag stro op de grond. Komen de beesten hier binnen vroegen we ons af?

Toen alle tafeltjes bezet waren, werden we welkom geheten door Dave. Hij vertelde het verhaal achter de Alpaca Eco Farm en ging toen de dieren halen.

Hilariteit alom natuurlijk! Lachen en toch een beetje nerveus voor de komst van de 6 (!) alpaca’s. Huppelend kwamen ze naar binnen. Ze keken erg om hun heen en kwamen al bij mensen aan tafel kijken. Alpaca’s houden van mensen en zijn heel nieuwsgierig.

alpaca egmond

We mochten ze nog niet meteen aanraken zodat ze even konden wennen. Toen ze gewend waren, mochten we ze aaien op de hals en over hun rug. Dave stelde ze één voor één voor en had leuke ankedotes over bijvoorbeeld Carlos die recent ineens in hun woonkamer stond!

Meet Carlos

Na de voorstelronde mochten wij de flesjes openmaken en de alpaca’s voeren. Je moest je hand plathouden zodat ze het voer van je hand konden eten. Het kriebelde en af en toe voelde je de ondertandjes!

De alpaca’s kwamen naar iedereen toe, ook naar ons! Ze liepen van tafel naar tafel op zoek naar eten. Want ze vonden het heerlijk!

Toen alle flesjes leeg waren, vertelde Dave nog meer leuke feitjes over de alpaca’s. Wist je bijvoorbeeld dat een alpaca heel lang zwanger is, wel 11,5 maand!

Normaal gesproken krijg je ook een hapje en drankje, maar door corona zat dat er helaas deze keer niet bij.

Dave maakte van iedere tafel een polaroid die je mee naar huis kreeg. Ook mocht iedereen als extra cadeautje een kaart uitzoeken van zijn of haar favoriete alpaca. Donna vond Zorro de leukste. Kijk eens hoe schattig hij hieronder op de foto staat met al het stro op zijn kop!

Echt een aanrader! Je betaalt € 12,50 pp inclusief drinken, een hapje en een polaroid als aandenken. Kijk hier voor meer informatie over de Feed & Greet bij Alpaca Eco farm. Deze link opent in een nieuwe tab

TIP: deze activiteit wordt in de wintermaanden (nov-feb ongeveer) gehouden, check de website voor je heen gaat! In de overige maanden zijn er high tea’s, nacho feed & greet en wandelingen te boeken.
TIP: wij zijn daarna doorgereden naar het strand van Egmond aan Zee voor een lekkere strandwandeling én natuurlijk een patatje!

Lees ook:

Alle blogs

Zomeruitjes door heel NL

Klaar voor de zomervakantie? Met deze uitjes en tips kan ie niet lang genoeg duren. Ontdek deze superleuke uitjes door heel Nederland en maak van elke dag een feestje, ook als het regent!

50x tips zonder scherm bij kinderen

We vinden het allemaal belangrijk om onze kinderen van hun scherm te houden. De ene dag is dat lastiger dan de andere. Wat kan je doen om kinderen van hun scherm te krijgen? Ik geef je 50 tips om kinderen te enthousiasmeren voor andere dingen zodat ze even iets doen zonder scherm!

NIEUW: Marine van Nu

We hadden weer een reden om naar het Marinemuseum te gaan, namelijk  de nieuwe tentoonstelling "Marine van Nu", maar het museum zelf is ook altijd een feestje voor onze twee zoons van 7 en 4 jaar oud. Een paar maanden geleden waren we er ook al en dat was toen al een groot succes.

Top 10 spelletjes voor onderweg

Yes, heerlijk met het gezin op vakantie! Maar voordat we de bestemming hebben bereikt, moeten er natuurlijk wel wat kilometers gereisd worden. Hoe houd je het gezellig in de auto of het vliegtuig?

Meer inspiratie

Meld je nu aan!

Go with the Flo organiseert zomerkampen waar je supergave sporten kunt doen in Bergen aan Zee!

Gratis nieuwsbrief met tips

Wil jij gratis de leukste tips voor de zomervakantie in je mailbox ontvangen?

Alle hens aan dek!

Bezoek deze zomervakantie het fantastische Zuiderzeedorp in Enkhuizen, hier is zoveel te doen!

De Spannendste Tijdreis

Klaar voor vertrek? Stap in en Ga mee!Een avontuurlijke reis door een andere tijd begint…

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief