Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Beleef een Avontuur in het Zuiderzeemuseum met Marretje de Meeuw!

Gepubliceerd op 20 februari 2025

Hebben jullie zin in een dag vol plezier en verrassingen? Kom dan naar het Zuiderzeemuseum en ga op avontuur met Marretje de Meeuw! 🐦 Samen met mijn kinderen van 5 en 9 jaar hadden we een super leuke en creatieve middag. We hebben ons zeker 2,5 uur vermaakt!

Hallo jonge ontdekkingsreizigers! Zin in een gaaf avontuur? Kom dan naar het nieuwe Schathuys (voorheen binnenmuseum) in het Zuiderzeemuseum! Mijn kinderen gingen enthousiast naar huis en hadden even geen behoefte aan gamen of iPads.

Schatzoeken met Marretje

Marretje de Meeuw heeft overal in het Schathuys pootafdrukken achtergelaten. Volg deze pootjes en ontdek de verborgen schatten van het museum. Het is net alsof je een echte speurneus bent! Marretje neemt je mee op een speelse rondleiding door de tentoonstelling Zee vol verhalen.

Door de interactieve speurtocht blijven de kinderen geboeid en leren ze op een leuke manier over de vroegere bewoners van de Zuiderzeeregio. Tijdens de speurtocht kom je ook langs de grote schepen, waarbij er een film wordt afgespeeld op één van de grote zeilmasten. Wie weet vind je wel Marretjes geheime slaapplek!

De Makerij

Zuiderzeeschatten schilderen – Ben jij een echte kunstenaar in de dop? Kom dan naar de Makerij in het Atrium en schilder je eigen Zuiderzeeschatten! De Makerij is alleen op gezette tijden: iedere woensdag in de officiële schoolvakanties van regio Noord. Er zullen dan wisselende activiteiten zijn.

Doe-het-zelf-studio – Bouw je eigen museum In de doe-het-zelf-studio kun je je eigen museum bouwen. Zet je bouwhelm op en ga aan de slag! Deze activiteit is leuk voor zowel jongens als meiden van alle leeftijden. Bouw je eigen tentoonstellingen en laat je fantasie de vrije loop. Wie weet word jij wel de volgende grote museumarchitect!

Er is een lunchassortiment aanwezig waarbij je wat lekkers, maar ook wat hartigs kunt krijgen. Alles is toegankelijk met een kinderwagen en er is een verschoonruimte aanwezig in het invalidetoilet naast de kassa.

Momenteel is alleen het Schathuys geopend. Gratis parkeren kan bij het station, dit is op 15 minuten loopafstand. Wil je dichterbij? Parkeer dan bij de Compagniehaven tegenover het Schathuys (€7,50 per dag)

TIP: Kinderfeestjes en meer! Wist je dat je in het Zuiderzeemuseum ook je kinderfeestje kunt vieren? Voor kinderen van 7-10 jaar is er een speciale, moeilijkere variant van de speurtocht. Je krijgt dan een mysterybox mee waarin alles zit wat je nodig hebt om de speurtocht te voltooien, zoals een vergrootglas, zaklamp en houten puzzels. Super spannend en leuk!

Kom snel naar het Zuiderzeemuseum en beleef een dag vol avontuur en creativiteit.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Zo krijg jij je kids mee naar buiten!

Schermklevers, kom mee naar buiten! Ik ken geloof ik geen enkele ouder die het niet belangrijk vindt dat zijn kinderen veel buiten zijn.

13x restaurant met speeltuin én terras!

Lekker in het zonnetje terwijl de kinderen spelen. Welk terrasje gaan jullie als eerste opzoeken? Wij hebben de fijnste plekjes in de Kop van Noord-Holland voor je op een rij gezet.

Uittips voor de lente in de Kop van Noord-Holland!

’s Morgens is het weer lichter, de vogeltjes zingen en steeds vaker komt het zonnetje door…

Tips voor paasbrunch, paaslunch & paasdiner met kinderen!

Of je nu zin hebt in een lekkere paasbrunch, paaslunch of paasdiner; in de Kop van Noord-Holland kun je met Pasen heerlijk uit eten met het hele gezin! Ook voor de kinderen is er van alles georganiseerd. Wij verzamelden deze toffe plekjes voor jou. Vergeet niet om tijdig te reserveren!

Meer inspiratie

Welkom in de middeleeuwen 8+

Duik met je kids de geschiedenis in bij TAQA Theater De Vest!

Doe mee met Studio C!

Voor kids vanaf 5 jaar zijn er elke zondag creatieve workshops in Studio C bij Museum Kranenburgh!

Juf Roos gaat op vakantie 2+

Een vrolijk uur vol muziek, avontuur en meezingers bij TAQA Theater De Vest!

Hou vast (7+)

Kom naar deze grappige voorstelling bij TAQA Theater De Vest!