

Blogs & inspiratie
8x Doen met kinderen in Castricum
Gepubliceerd op 8 oktober 2024
Ga je met kinderen naar Castricum, dan is er genoeg te doen om je minstens een week te vermaken. We geven je onze gouden tips!

1. Huis van Hilde: Onze favoriet in Castricum! Dit is een archeologisch museum waarde kinderen eindeloos kunnen spelen, proberen en ontdekken. Voor hen is er veel leuks te ontdekken in dit museum. Meer weten? Klik hier: Huis van Hilde Deze link opent in een nieuwe tab.
2. Eten en spelen: Na je bezoek aan Huis van Hilde is het een kleine 10 minuten rijden naar Knoest Deze link opent in een nieuwe tab waar je lekker wat kunt eten terwijl de kinderen hier hier eindeloos spelen!
3. Strand van Castricum: Een van de grootste trekpleisters van Castricum is het strand. Hier kunnen kinderen zandkastelen bouwen, in de zee zwemmen. Ook in andere seizoenen dan de zomer is het natuurlijk heerlijk op het strand. De diverse strandclubs als Zoomers, Deining en Club Zand maken het helemaal een feestje!
4. Bezoekerscentrum de Hoep: Castricum ligt aan de rand van een groot duinreservaat waar je prachtig kunt wandelen. Vanaf bezoekerscentrum de Hoep kun je een superleuke kaboutertocht lopen en er is een leuk speelbos. In het bezoekerscentrum leer je van alles over water. En daarna kun je nog even een pannenkoekje gaan halen naast De Hoep, bij Johanna’s Hof. Aan de overkant van De Hoep ligt Camping Bakkum. Daar kan je ook uren lang spelen op het springkussen en speelweide. En als je vroeg komt kun je mee doen met Eeki de Eekhoorn ochtend programma. Auto parkeren bij De Hoep en klein stukje lopen.
5. ’t Dierenduintje: zo’n leuke kinderboerderij heb je nog niet eerder gezien! Lekker kneuterig en fijn! ’t Dierenduintje.
6. Hilde’s wandelrondje: Ga lekker de duinen in en wandel vanaf het Huis van Hilde Hildes wandelrondje Deze link opent in een nieuwe tab. Deze wandelroute van ongeveer 3 kilometer is misschien wel de leukste en avontuurlijkste wandelroute van Nederland!
7. Bioscoop Corso: Regenachtige dag? Kijk of bioscoop Corso een gezellige familiefilm heeft draaien!
8. Groene oase: bezoek de groene oase midden in Castricum. De Tuin van Kapitein Rommel Deze link opent in een nieuwe tab is een belevenis voor jong en oud! Met een kabouterpad!
In de buurt
Wil je best een autoritje maken? Dan is er in de buurt van Castricum nog veel meer te beleven! Dit wil je bijvoorbeeld niet missen!
- ga een ijsje eten bij Di Fiorentina in Heiloo
- speel in de gratis speelbossen in Noord-Holland
- ga naar Alkmaar: 25 x doen in Alkmaar
- bezoek de leukste strandtenten
Lees ook:
Alle blogs

12 x een traktatie met eierkoek!
Trakteer je vriendjes en vriendinnetjes met je verjaardag eens op een originele eierkoek. In een handomdraai tover je een eierkoek namelijk om in een toffe traktatie!
Echt leuke dingen doen met tieners
Van de een op andere dag heb je een echte tiener in huis. Pluktuinen, speeltuinen en boerderijen zijn opeens passé. Een rondje door het bos wandelen is over het algemeen ook niet een idee waar ze warm voor lopen. Zeker als je nog wat jongere kinderen in huis hebt, wordt een uitje bedenken wat voor iedereen leuk is opeens een opgave. Maar het 'bonden' als gezin is juist in deze leeftijdsfase zo belangrijk. Wij hebben voor jou heel veel tips op een rij gezet.
De leukste tweedehands kinderkleding adresjes
Ben jij op zoek naar té gekke tweedehands kleding? Dan hebben wij voor jou tips voor geweldige 2dehands winkels en tweedehands kledingbeurzen voor kinderen om leuk voor de dag te komen!Meer inspiratie

Kinderfeestjes op Kidsproof
Check de kidsproof kinderfeestjespagina voor heel veel kinderfeestjes inspiratie!
De Grote 5 (3+)
De grootste dieren van Afrika verschijnen op ’t toneel in TAQA Theater De Vest!
Nationaal Reddingmuseum
Beleef een onvergetelijk uitje tijdens je bezoek aan het Nationaal Reddingmuseum