Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

8x de leukste pannenkoekenrestaurants

Gepubliceerd op 11 maart 2025

Pannenkoeken eten: één groot feest! In en om Alkmaar zijn heel veel leuke pannenkoekenrestaurants te vinden, zowel in de stad als in de natuur. Onze 8 favoriete adresjes vind je hier!

1. MOEKE’S Deze link opent in een nieuwe tab in Alkmaar

Een knus en gezellig pannenkoeken restaurant in het centrum van Alkmaar. Heerlijk zijn de pannenkoeken van Moeke! Je kunt er lekker kleuren en als je weg gaat, dan krijg je een kleine verrassing mee naar huis!
Eerst even wandelen in het Bergense bos en dan pannenkoeken eten bij pannenkoekenrestaurant Duinvermaak. De pannenkoeken zijn heerlijk ambachtelijk gebakken. Genoeg pannenkoeken gegeten? Dan kunnen de kids nog even uitrazen in de speeltuin naast het pannenkoekenrestaurant! 

 
Ook in Scharwoude zit een leuk pannenkoekenrestaurant. Hier kun je een van de favoriete pannenkoeken van Ootjes kiezen of je kunt zelf je pannenkoek samenstellen!
De Pannenkoekenvallei in Den Helder is geweldig te combineren met een bezoek aan de Helderse Vallei, Den Helder (en zijn musea) en klimpark De Klimvallei! Je kunt hier heerlijke pannenkoeken eten: zoete pannenkoeken, hartige pannenkoeken of wat dacht je van ijspannenkoeken?
5. Villa Zoethout in Alkmaar
Villa Zoethout is in de stad gelegen. Kinderen kunnen hier heerlijk spelen op trampolines en binnen is ook genoeg te doen. De kaart is uitgebreid, denk bijvoorbeeld aan een wrapstyle pannenkoek met carpaccio of Amerikaanse pannenkoeken met maple syrup!
Bij de Catharinahoeve in Den Burg kun je ook heerlijke pannenkoeken eten. De placemat op de tafel heeft een kleurplaat op de achterkant, met een set kleurpotloodjes erbij kunnen de kinderen zich uitleven voordat het eten komt.
7. Wafelien Deze link opent in een nieuwe tab in Tuitjenhorn
Pannenkoekenrestaurant Wafelien is gelegen in de Holle Bolle Boom. Een perfecte plek om even lekker uit eten te gaan met de kids!

8. Johanna’s Hof Deze link opent in een nieuwe tab in Castricum
Ga lekker naar bezoekerscentrum de Hoep. Wandel door het bos (al dan met met kabouterroute!) en schuif lekker aan voor een overheerlijke verse pannenkoek bij Johanna’s Hof in het bos van Castricum. Een heerlijk plekje!

Eet smakelijk!

TIP: ben je niet zo van de pannenkoeken? Neem dan een kijkje in onze Uit Eten-categorie, daar staan alle leuke kindvriendelijke kidsproof restaurants in Alkmaar, Hoorn, Den Helder, Schagen, Heerhugowaard Deze link opent in een nieuwe tab en de rest van de Kop van Noord-Holland!

Lees ook:

Alle blogs

Dagje Marinemuseum met kids 5 uur vol actie, kanonnen en doe activiteiten.

Op een regenachtige zondag in september waren we op missie in het Marinemuseum in Den Helder met m’n dochter van 9 en zoon van 6 jaar als mijn bemanning. En wat een avontuur! We hebben ons ruim 5 uur vermaakt en waren nog lang niet uitgekeken.

10 tips voor Geestmerambacht met kinderen

Recreatiegebied Geestmerambacht (gelegen tussen gemeente Dijk & Waard, Alkmaar en Bergen in), is een super fijne plek om een rondje te wandelen. Maar je kunt er nog veel meer doen! Lees hieronder onze 10 tips voor het Geestmerambacht met kinderen!

Egeltjes van eierkoeken mmm

Lees hier hoe je van eierkoeken in een handomdraai leuke egeltjes maakt!

Versier je pannenkoek en maak een dier

Pannenkoeken zijn heerlijk om te eten, maar misschien nog wel leuker om te versieren!

Meer inspiratie

Peuter kunstlessen bij Museum Kranenburgh

Zet met je kleintje de eerste stap naar het kunstenaarschap. Totaal 6 lessen!

FOON (6+)

Een speelse dansvoorstelling met tekst, muziek, acrobatie en installatiewerk bij Theater de Vest.

Gratis proefles bij Cool

Tijdens de Proefweek bij Cool kunst en cultuur maak je gratis kennis met muziek- en creatieve lessen!

PeuterVestival! 2+

Wat is er nu leuker dan een theater binnen te gaan, waarvan de foyer is veranderd in een echte speeltuin?