Blogs & inspiratie
Versier je pannenkoek en maak een dier
Gepubliceerd op 18 november 2025
Pannenkoeken zijn heerlijk om te eten, maar misschien nog wel leuker om te versieren!
Eerst hebben we pannenkoeken nodig. Je kunt ze kant-en-klaar in de winkel halen of lekker zelf bakken!
Wat hebben we gebruikt voor deze pannenkoeken in de vorm van een dier?
– Pannenkoeken 🙂
– Poffertjes
– Mandarijn
– Appel
– Banaan
– Bosbessen
– Bramen
– Eetbare decoratiestift
– Nutella
Voor de bramen en bosbessen kun je ook eenvoudig iets anders bedenken.
Meestal rolt hij lekker in de modder en hij is vaak te vinden in de dierenparken. De eerste pannenkoek is een… varken!

Dit roze diertje is te maken met een pannenkoek, een poffertje en twee bosbessen als snuit, twee stukjes banaan en bosbessen voor de ogen en nog twee stukjes pannenkoek voor de oortjes.
Hij is heel groot, kan super hard brullen en rent als een speer. De tweede pannenkoek is een… beer!

De beer maak je met een pannenkoek, twee poffertjes en decoratiestift voor de oren, een stukje banaan voor de neus, nutella voor op de neus en bosbessen voor op de neus en de ogen.
Hij wordt ook wel de koning der dieren genoemd, heeft prachtige manen en brult als schreeuw. De derde pannenkoek is een… leeuw!

Voor het maken van een leeuw heb je nodig: een pannenkoek, een stukje pannenkoek voor de neus, poffertjes voor de oren en een poffertje voor op de neus met een braam en stipjes van Nutella. Voor de ogen heb je twee schijfjes banaan nodig met twee bosbessen. De manen van de leeuw maak je met stukjes mandarijn.
Dit dier heeft kieuwen om te ademen, komt vaak voorbij in scholen en met zijn zwemkwaliteiten is het ook niet mis. De vierde pannenkoek is een …Â vis!

De vis wordt gemaakt van een dubbel opgevouwen pannenkoek, een schijfje banaan met bosbes als oog, een stukje mandarijn als vin en een stukje pannenkoek met decoratiestift als staart. Ook voor het mondje kun je een decoratiestift gebruiken.
Hij is vaak te zien met pasen, heeft hele lange oren en is een echte vechtersbaas. De vijfde pannenkoek is een… haas!

Deze springkoning maak je met een klein rondje pannenkoek, 2 halve bananen voor de oren, twee plakjes banaan en bosbessen voor de ogen, braam voor de neus, poffertjes voor de wangen, en reepjes appel voor de snorharen.
Wij vonden het bijna zonde om ze op te eten… Veel succes!
Lees ook:
Alle blogs
20x buitenzwembaden en natuurwater in de Kop van Noord-Holland!
Zin in een verfrissende duik in het koele water? Wij hebben de leukste buitenzwembaden en natuurbaden op een rijtje gezet. Pak een handdoek en plonsen maar! (foto: Zwembad Waarland - voor aanleg van de glijbaan)
Mijn zomervakantietips in de Kop!
2026 - ZOMERVAKANTIE! Hoog tijd om er lekker op uit te gaan met het gezin. Er is gelukkig onwijs veel te doen in de regio. Wat dacht je van een leuk museum, een dagje naar het zwembad of een cool natuurspeelpark? Lees snel verder voor de leukste, zomerse uitjes in de Kop van Noord-Holland!
Terug in de tijd bij het Marinemuseum in Den Helder
Met onze kids Alicia (10) en James (7) en met hun vriendjes gingen wij op pad voor Kidsproof. Onze bestemming? Het Marinemuseum in Den Helder. En geloof ons: dit is echt zo’n plek waar je makkelijk een paar uur zoet bent!Favoriete uitjes & adressen
Stap in de tijd van Michiel de Ruyter
Luchtkussenpark Street Jump Zaanstad
Zomervakantie bij Museum BroekerVeiling
Vrij spelen en klimmen deze zomervakantie!
Magisch Zomeravontuur bij Fort Kijkduin
Splashen, glijden en klimmen bij zwembad Hoornse Vaart
De Spannendste Tijdreis met Stoomtram en Boot!
Kleurrijke vriendschap in de zomervakantie
Op avontuur op Land van Fluwel
Zomervakantie bij Huis van Hilde
Meer inspiratie
Kabouterpad Hortus
Loop het Kabouterpad bij Hortus Alkmaar! Ook leuk als kinderfeestje.
NIKE x SPORT 2000 CHAMPIONS Kids Parcours, doe mee!
Probeer GRATIS verschillende sporten uit en ontdek jouw favoriete sport bij Bouchier in Hoorn
Splashen, glijden en klimmen bij zwembad Hoornse Vaart
Neem de zwemspullen, wat zonnebrand en een goed humeur mee, en maak er een heerlijke vakantiedag van.
Naar Vue in de zomervakantie
Deze zomervakantie de leukste kinderfilms bij Vue Bioscoop in Alkmaar, Heerhugowaard, Hoorn en Purmerend!
Maïsdoolhof in Wervershoof
Kom jij ook deze zomer dolen, dwalen en speuren in het maisdoolhof Bij-Boergondisch?
Naar Speelpark deSwaan deze zomervakantie
Onbeperkt speelplezier in de grootste speeltuin van Noord-Holland met gloednieuw waterkussen!
Beestenboel in het Zuiderzeemuseum
Ben jij een superspeurneus en kun jij 8 verschillende dieren vinden in het museum deze zomervakantie?