Kaasboerderij de Franschman
Gek op kaas? Neem dan een kijkje bij Kaasboerderij de Franschman in Bergen.
Bij de boerderij van boer Klaas leer je niet alleen hoe kaas wordt gemaakt. Je kunt ook een kijkje nemen bij de koeien, geitjes, zwijntjes en boer Klaas heeft zelfs een Lama.
Als je niet alleen op zoek bent naar een lekker stuk kaas – maar ook wilt weten hoe deze kaas wordt bereid – bent je van harte welkom op Kaasboerderij de Franschman! Op zaterdag van 9:00 – 10:30 uur verwelkomen zij je graag in de kaasmakerij om te bezichtigen hoe de kaas wordt gemaakt.
Je loopt door de kaasmakerij en ziet boer Klaas aan het werk. Hier wordt ook een uitgebreide uitleg gegeven, waardoor je een goede indruk krijgt van de traditionele wijze van het kaasmaken.
Altijd al willen weten hoe kaas wordt gemaakt? Klik dan op de roze button voor meer info!
Gek op dieren? Kijk dan ook eens op onze pagina met beestachtig leuke uitjes.
Kaasboerderij de Franschman
Herenweg 5
1861 PA Bergen
Openingstijden
Kijk voor de actuele openingstijden op de site van Kaasboerderij de FranschmanToon op kaart
Lijstjes voor Kop van Noord-Holland
Meer inspiratie
Zuiderzeelicht
Verwonder je tijdens dit magische kerstuitje in het Zuiderzeemuseum over de heldin van Hoorn
Kids@Knoest op woensdag en vrijdag
Creatieve ochtenden en middagen bij Knoest Eten & Drinken in Castricum!
Schaatsclinics in de kerstvakantie
Superleuk om samen te doen: een 2-, 3- of 4-daagse schaatsclinic in de Kerstvakantie op IJsbaan De Meent!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Kerstlunch, kerstbrunch en kerstdiner met kinderen
2025 - Een kerstbrunch of kerstlunch in een restaurant? Er zijn steeds meer mogelijkheden om met Kerst uit eten te gaan met je kinderen. In de Kop van Noord-Holland zijn heel veel leuke plekjes waar je met het hele gezin overdag of 's avonds heerlijk kunt eten en genieten van de gezellige kerstsfeer! Hieronder vind je onze favoriete restaurantjes met een heerlijk kerstmenu. TIP: reserveer tijdig!
De leukste kerstmarkten en kerstactiviteiten met kids
2025 - We verzamelden voor jou de leukste kerstmarkten die je met het gezin kunt bezoeken in Alkmaar, Hoorn, Den Helder en de dorpen eromheen in de Kop van Noord-Holland. Keuze genoeg!
24x leuke kerstvakantie-uitjes door heel NL
Lichtjeswandelingen, versierde kastelen, extra activiteiten in musea en mooie voorstellingen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de kerstvakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!