Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Kraak de Alkmaar code!

Superleuk deze stadswandeling gekoppeld aan een speurtocht voor de kids!

Deze anderhalf uur durende speurtocht dward door de binnenstad van Alkmaar is voor kinderen vanaf 4-5 jaar een superleuke kennismaking met de stad waarbij ze de echte Alkmaarse helden leren kennen. Niet alleen moeten ze hun bovenkamertjes goed laten werken, aan de hand van oud beeldmateriaal kunnen ze precies zien hoe Alkmaar er vroeger uit zag. Elk antwoord heeft een eigen code die via een decoderlijst een letter geeft voor de geheime zin. De wandeling duurt ongeveer 1 tot 1,5 uur. 

Je kunt dit speurtochtboekje kopen bij VVV Alkmaar aan het Waagplein of bestellen via de websitebutton.

VVV Alkmaar

Waagplein

1811 Alkmaar

Prijs € 2,50

Meer inspiratie

Kracht PATS’ (6+)

Kracht PATS’ is een heldhaftige dansvoorstelling waarin samenwerking de grootste heldendaad blijkt.
Winactie

Sinterklaasfilms bij Vue!

De club van Sinterklaas en de Grote Sinterklaasfilm draaien bij Vue in Alkmaar, Purmerend, HHW en Hoorn!

Pietendorp Enkhuizen

Pepernoten, pakjes en plezier… beleef het in het Pietendorp 23, 29 en 30 november in het Zuiderzeedorp!

Schaatspret voor iedereen!

Veel schaatsplezier voor iedereen op de ijsbanen in Noord-Holland, in oktober en november

Uitgelicht

Spelletjesfans opgelet, het Spellenspektakel komt eraan!

Den Haag: superleuke stad voor kinderen

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Sinterklaasuitjes in de Kop van Noord-Holland

2025 - Heerlijk, deze Sinterklaastijd. Ook dit jaar zijn er weer leuke plekken waar je met de kids Sinterklaas een handje kunt geven, de Pieten kan meehelpen en zelfs een Pietendiploma kan halen. We zetten de leukste tips voor je op een rijtje!

Waar komt Sinterklaas aan in de Kop van Noord-Holland 2025

2025 - De intocht van Sinterklaas met de boot bij jou in de buurt is voor veel kinderen een van de hoogtepunten van het het jaar. Ook in 2025 zal de Sint de kinderen met een bezoekje vereren. Vaak neemt hij zijn trouwe paardje mee. Wil jij weten wanneer je de Sint waar kan verwelkomen? We hebben het voor je op een rijtje gezet!

Het verhaal achter Sint Maarten!

Wat is eigenlijk het verhaal achter Sint Maarten? Dat kinderen op 11 november massaal de straat op gaan om te zingen voor een zo vol mogelijke snoepzak, dat wist je waarschijnlijk al. Maar waar komt het vandaan?

10x boswandeling met chocolademelk in Noord-Holland

Of het nu zomer of winter is, in het bos is het altijd fijn. Om te spelen, te wandelen of gewoon lekker een frisse neus te halen. Wij hebben 10 leuke locaties voor een kindvriendelijke boswandeling met het gezin plus een warme chocolademelk in de Kop van Noord-Holland voor je op een rijtje gezet. Dus laarzen aan en gaan!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief