Natuur
De leukste natuuractiviteiten met kids in de Kop van Noord-Holland
Over het blotevoetenpad, door een pluktuin en via het kabouterpad. Ontdek alle leuke natuuruitjes en kinderactiviteiten in de natuur in en om Alkmaar, Hoorn en Den Helder.
Grote parken, mooie natuurgebieden en fijne recreatiegebieden. Met kindvriendelijke fiets- en wandelroutes, speurtochten, speelbossen, parken, duinen, strand en buitencentra. Hier haal je je hart op!
Tips van de maand
De husselrace (7+)
De leukste meester van Nederland in een heerlijke familiemusical bij Theater de Vest in Alkmaar.
Tata Steel Chess Festival
Zaterdag 24 en zondag 25 januari is het 2-daagse Tata Steel Chess familiefestival in Wijk aan Zee!
PeuterVestival! 2+
Wat is er nu leuker dan een theater binnen te gaan, waarvan de foyer is veranderd in een echte speeltuin?Je hebt gezocht binnen Kidsproof-regio Kop van Noord-Holland. Liever iets daarbuiten? Klik hier voor onze andere regio’s.
Kom in de Kas
Kom in de kas en ontdek hoe techniek en innovatie de glastuinbouw groot maakt.
Hulpboswachter
Ga je mee de boswachter helpen? Als echte hulpboswachter ga je op pad de natuur in.
Spelen, zonnen en zwemmen
Geestmerambacht heeft wel 8 zwemplekken met ligweides en Park van Luna heeft een heerlijk stadsstrand!
Blotevoetenpad in Schoorl
Schoenen en sokken uit. Voel de natuur tussen je tenen op je blote voeten!
Beemster Beleving
Bij Beemster Beleving is er van alles te doen: kaas maken, kinderfeestjes vieren en nog veel meer!
Heilooërbos Heiloo
Rond Landgoed Nijenburg vind je het prachtige Heilooërbos vol natuur, cultuur en mystiek!
Pluktuin By Broersen
Zelf fruit en bloemen plukken bij By Broersen! Hmmm dat lijkt ons wel wat!
Kabouterpad Streekbos
Wandel in het Streekbos de Kabouterwandeling met natuuropdrachtjes. Leuk voor kindjes van 3-8 jaar.
Wandeling met kleine kids
Een boswandeling geschikt voor kleine kinderen van 2,1 km met een speelbos in Castricum!
Hogeduinenpad Schoorl
In de Schoorlse Duinen liggen de hoogste duinen van Nederland! Kom je ze beklimmen?
Elfendeurtjes route Schoorl
Bij het Buitencentrum Schoorlse Duinen is een superleuke Elfendeurtjesroute! Ook leuk als kinderfeestje!
Kaart en kompasloop
Ontdek de Schoorlse Duinen met kaart en kompas!
Park van Luna Heerhugowaard
Fijne plek voor een zomerse dag! Ook heel leuk om te skeeleren, mountainbiken en varen!
A day at the park
Park Oosterhout in Alkmaar heeft volop speeltuintjes waar kinderen eindeloos kunnen spelen en rennen!
Natuurgebied Zwanenwater
Zin in een lekkere wandeling? Ga eens naar het natuurgebied Zwanenwater in Callantsoog!
De Vooroever
Luieren in de zon, turen over het water naar de vele zeilboten of rustig een hengeltje uitgooien.
Trek je schoenen uit!
Een heerlijk dagje uit in Noord-Holland is het Blote Voetenpad en Avonturenparadijs van Land van Fluwel.
WEEKEND TIPS
De leukste weekendtips en weekenduitjes voor 't hele gezin. Ga er met je kinderen op uit!
Robbenoordbos/Dijkgatbos
Neem een bezoekje aan een van deze twee bijzondere polderbossen!
Klimduin Schoorl
Kom op, even samen het Klimduin op en daarna keihard afrennen! Joehoe!
Kaboutertocht
Ga als een echte kabouter op pad in het Noordhollands Duinreservaat!
Hortus Alkmaar
Een bezoek aan Hortus Alkmaar is een mini-avontuur met geneeskrachtige planten, waterdiertjes en meer!
Pompoenboerderijen
Check hieronder de leukste pompoenboerderijen in de Kop van Noord-Holland!
De Helderse Vallei
Natuur- en milieu educatief centrum met kinderboerderij, vlakbij Den Helder!
Hildes wandelrondje
Hildes rondje is een uniek wandeltochtje van 3 KM door de omgeving van Huis van Hilde. Met opdrachtjes!
Berend Botje kinderopvang
Groeien door te spelen bij Kinderopvang Berend Botje! Kinderopvang, Peuterspeelgroepen en BSO.
Groene oase in Hoorn!
Kom in West-Friesland genieten van het unieke natuurpark Blokweer bij Hoorn.
Bergense Bos
Ben je wel eens in het Bergense Bos geweest? Het is prachtig! Daarna even wat drinken bij Duinvermaak!
Kabouterpad in Schoorl
Bij het Buitencentrum in Schoorl ligt een knapzak voor je klaar. Op zoek naar de kabouters!
Pluktuin Bakkum
In de landelijke omgeving van Bakkum ga je zelf met emmer en schaar aan de slag om bloemen te plukken!
Landgoed Nijenburg
Wandel door oude beukenlanen met een picknickmand naar het speelveld!
Zelf tulpen plukken!
Bij de Floratuin Julianadorp kan je van maart t/m mei zelf je tulpen uitkiezen én plukken!Meer inspiratie
Activiteiten en uitjes in de natuur in de Kop van Noord-Holland
Wil je lekker naar buiten met de kinderen? Kies een mooi natuurgebied, recreatiegebied, park, strandje, duin of stadspark in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder. We verzamelen alle leuke fietstochten en wandelingen met kinderen. In het bos of over de hei, door de duinen, tussen de weilanden, op het strand of in de polder.
Je vindt hier alle leuke natuuruitjes die je elke dag kunt doen voor gezinnen in Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder.
Bezoekerscentrum natuurgebied in de Kop van Noord-Holland
In een bezoekerscentrum van een natuurgebied (van Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten of IVN) is veel te zien en doen voor kinderen. Wij delen alle bezoekerscentra in de Kop van Noord-Holland, waar je meer kunt leren over bomen, planten, bloemen, vogels en insecten. Leuk voor je kind om mee te doen: een speciale natuur speurtocht, boswandeling voor kinderen, kabouterpad, blotevoetenpad, excursie of expeditie.
Pluktuinen en boomgaarden in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder
In Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder zijn ook verschillende pluktuinen, boomgaarden, telers en kwekers waar je zelf groenten en fruit kunt plukken met kinderen. Echt een leuk uitje!