Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Natuur

De leukste natuuractiviteiten met kids in de Kop van Noord-Holland

Over het blotevoetenpad, door een pluktuin en via het kabouterpad. Ontdek alle leuke natuuruitjes en kinderactiviteiten in de natuur in en om Alkmaar, Hoorn en Den Helder.

Grote parken, mooie natuurgebieden en fijne recreatiegebieden. Met kindvriendelijke fiets- en wandelroutes, speurtochten, speelbossen, parken, duinen, strand en buitencentra. Hier haal je je hart op!

Tips van de maand

Stap in de tijd van Michiel de Ruyter

Deze zomervakantie ontdek je hoe Michiel de Ruyter leefde in de 17e eeuw.

Magisch Zomeravontuur bij Fort Kijkduin

Magisch Zomeravontuur bij Fort Kijkduin – Een Dag Vol Betovering!

De Spannendste Tijdreis met Stoomtram en Boot!

Klaar voor vertrek? Stap in en ga mee! deze zomervakantie Een avontuurlijke reis bij Museumstoomtram.

Leuke kinderworkshops in de zomervakantie!

Op zoek naar een leuke kinderworkshop deze zomervakantie? Kom langs bij Museum Kranenburgh!

Zomervakantie bij Museum BroekerVeiling

Beleef een gezellige zomerdag vol proefjes, knutselen en meer activiteiten bij Museum BroekerVeiling.

Op avontuur op Land van Fluwel

Ontdek het blotevoetenpad, de uitkijktoren en het zonnige terras deze zomervakantie!

Kleurrijke vriendschap in de zomervakantie

Beleef samen een kleurrijk avontuur deze zomervakantie in Stedelijk Museum Alkmaar.

Zomervakantie bij Huis van Hilde

Een zomer vol speuren, ontdekken en doen. Bij Huis van Hilde in Castricum beleef je elke dag iets nieuws!

Pompoenboerderijen

Check hieronder de leukste pompoenboerderijen in de Kop van Noord-Holland!

Spelen, zonnen en zwemmen

Geestmerambacht heeft wel 8 zwemplekken met ligweides en Park van Luna heeft een heerlijk stadsstrand!

Zomers genieten bij Kasteel de Haar

Vier zomer op Kasteel de Haar, het landgoed verandert in een vrolijk zomerverblijf vol kindervertier!

De Vooroever

Luieren in de zon, turen over het water naar de vele zeilboten of rustig een hengeltje uitgooien.

Klimduin Schoorl

Kom op, even samen het Klimduin op en daarna keihard afrennen! Joehoe!

Egboetswater

Midden in de polder geniet je van water, bos en weide en van de vele (water)vogels!

Parnassiapark Bergen a/Zee

Superleuk park voor een wandeling met klein hertenkamp. Combineer het met een bezoek aan zee!

WEEKEND TIPS

De leukste weekendtips en weekenduitjes voor 't hele gezin. Ga er met je kinderen op uit!

Beemster Beleving

Bij Beemster Beleving is er van alles te doen: kaas maken, kinderfeestjes vieren en nog veel meer!

De Helderse Vallei

Natuur- en milieu educatief centrum met kinderboerderij, vlakbij Den Helder!

Pluktuin in Bergen

Naast tulpen en lelies komen er deze zomer gladiolen, dahlia's en zomerbloemen bij! Kom lekker plukken!

Kom in de Kas

Kom in de kas en ontdek hoe techniek en innovatie de glastuinbouw groot maakt.

Elfendeurtjesroute

Ga met het hele gezin de natuur in en doe de Elfendeurtjes route bij Buitencentrum Schoorlse Duinen.

Bezoekerscentrum de Hoep

Bezoekerscentrum De Hoep is hét vertrekpunt voor een bezoek aan het Noordhollands Duinreservaat!

Heilooërbos Heiloo

Rond Landgoed Nijenburg vind je het prachtige Heilooërbos vol natuur, cultuur en mystiek!

Groene Schatten

Heb jij zin in een natuuravontuur bij Hortus Alkmaar? Doe dan deze leuke speurtocht!

Op onderzoek in de tuin

Ga door middel van twee speurtochten zelf op onderzoek uit in de Kasteeltuin.

De dichtbijzijnde expeditie

Trek je laarzen aan! En ga op expeditie waarbij je ontdek dat de natuur overal is bij De Helderse Vallei.

Bergense Bos

Ben je wel eens in het Bergense Bos geweest? Het is prachtig! Daarna even wat drinken bij Duinvermaak!

Boerderijwinkel

Verse producten, een melktap en lieve kalfjes vind je bij Boerderijwinkel Smit's Boer&Goed in de Schermer

De Hulpboswachter

Kruip in de huid van de boswachter. Als hulpboswachter leer je de kneepjes van het boswachtervak! 6-12 jr

Pluktuin Bakkum

Zelf bloemen plukken bij Pluktuin Bakkum, een vrolijk uitje in de natuur

Superleuk voor Speurneuzen

Trek stevige schoenen aan en ga op ontdekkingspad bij een van de speurtochten van MAK Blokweer.

Blotevoetenpad in Schoorl

Schoenen en sokken uit. Voel de natuur tussen je tenen op je blote voeten!

Park van Luna Heerhugowaard

Fijne plek voor een zomerse dag! Ook heel leuk om te skeeleren, mountainbiken en varen!

Hortus Alkmaar

Een bezoek aan Hortus Alkmaar is een mini-avontuur met geneeskrachtige planten, waterdiertjes en meer!

Tuin van Kapitein Rommel

Vind je dan ook rommel in deze tuin? Nee, hier vind je een oase van rust en natuur midden in Castricum!

Hulpboswachter

Ga je mee de boswachter helpen? Als echte hulpboswachter ga je op pad de natuur in.

Hogeduinenpad Schoorl

In de Schoorlse Duinen liggen de hoogste duinen van Nederland! Kom je ze beklimmen?

Trek je schoenen uit!

Een heerlijk dagje uit in Noord-Holland is het Blote Voetenpad en Avonturenparadijs van Land van Fluwel.

Dagje Texel

Texel is voor ons zó dichtbij, dat we makkelijk een dagje Texel kunnen doen. Bekijk hier onze Texel tips!

De Tocht van de Duinmagiër

Bekijk de duinen eens door de ogen van de duinmagiër. Speuren en ontdekken in de natuur!

Meer inspiratie

Activiteiten en uitjes in de natuur in de Kop van Noord-Holland

Wil je lekker naar buiten met de kinderen? Kies een mooi natuurgebied, recreatiegebied, park, strandje, duin of stadspark in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder. We verzamelen alle leuke fietstochten en wandelingen met kinderen. In het bos of over de hei, door de duinen, tussen de weilanden, op het strand of in de polder.

Je vindt hier alle leuke natuuruitjes die je elke dag kunt doen voor gezinnen in Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder.

Bezoekerscentrum natuurgebied in de Kop van Noord-Holland

In een bezoekerscentrum van een natuurgebied (van Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten of IVN) is veel te zien en doen voor kinderen. Wij delen alle bezoekerscentra in de Kop van Noord-Holland, waar je meer kunt leren over bomen, planten, bloemen, vogels en insecten. Leuk voor je kind om mee te doen: een speciale natuur speurtocht, boswandeling voor kinderen, kabouterpad, blotevoetenpad, excursie of expeditie.

Pluktuinen en boomgaarden in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder

In Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder zijn ook verschillende pluktuinen, boomgaarden, telers en kwekers waar je zelf groenten en fruit kunt plukken met kinderen. Echt een leuk uitje!