Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Natuur

De leukste natuuractiviteiten met kids in de Kop van Noord-Holland

Over het blotevoetenpad, door een pluktuin en via het kabouterpad. Ontdek alle leuke natuuruitjes en kinderactiviteiten in de natuur in en om Alkmaar, Hoorn en Den Helder.

Grote parken, mooie natuurgebieden en fijne recreatiegebieden. Met kindvriendelijke fiets- en wandelroutes, speurtochten, speelbossen, parken, duinen, strand en buitencentra. Hier haal je je hart op!

Tips van de maand

Stedelijk Museum Alkmaar

Samen kijken is extra leuk! Een museumuitje voor het hele gezin in het centrum van Alkmaar.

Schaatsles voor kinderen

Leer samen de fijne kneepjes van het schaatsen tijdens schaatsles voor kinderen bij De Meent in Alkmaar.

Happy Inn Alkmaar

Kom een dagje binnenspelen in het indoorspeelparadijs Happy Inn in Alkmaar! Ook voor kinderfeestjes!

Family Fun XL op het ijs in Hoorn

Glijden op inflatables, Koek en Zopie en meer op de eerste zondag van de maand bij De Westfries!

Hogeduinenpad Schoorl

In de Schoorlse Duinen liggen de hoogste duinen van Nederland! Kom je ze beklimmen?

Rosarium Park

Heerlijk wandelpark met kinderboederij de Bongelaar en de Bolle Buik erbij gelegen!.

Het Keetje

Kom schommelen en klimmen of in de zandbak spelen in de beleeftuin of fruit plukken in de zelfpluktuin!

De Tocht van de Duinmagiër

Bekijk de duinen eens door de ogen van de duinmagiër. Speuren en ontdekken in de natuur!

Recreatie Westfriesland

Luieren in de zon, turen over het water of een hengeltje gooien. Genieten in Westfriesland!

Kaboutertocht

Ga als een echte kabouter op pad in het Noordhollands Duinreservaat!

Tuin van Kapitein Rommel

Vind je dan ook rommel in deze tuin? Nee, hier vind je een oase van rust en natuur midden in Castricum!

Hortus Alkmaar

Een bezoek aan Hortus Alkmaar is een mini-avontuur met geneeskrachtige planten, waterdiertjes en meer!

Blote Voetenpad Den Helder

Je omgeving verkennen op blote voeten? Dat kan bij De Helderse Vallei!

Pluktuin van Geesje

Pluk zelf groenten, fruit en bloemen bij de Pluktuin van Geesje in Oudkarspel!

Schoorlse Duinen

Ga op pad door het duin van Schoorl en laat je verrassen door de natuur.

Het Kreekbos in Wognum

Dit is een leuke buitenspeelplaats met waterpomp, glijbaan, klimparcours en tokkelbaan in Wognum!

Landgoed Nijenburg

Wandel door oude beukenlanen met een picknickmand naar het speelveld!

Hulpboswachter

Ga je mee de boswachter helpen? Als echte hulpboswachter ga je op pad de natuur in.

Elfendeurtjes route Schoorl

Bij het Buitencentrum Schoorlse Duinen is een superleuke Elfendeurtjesroute! Ook leuk als kinderfeestje!

Elfendeurtjesroute

Ga met het hele gezin de natuur in en doe de Elfendeurtjes route bij Buitencentrum Schoorlse Duinen.

Met de zonnetrein

Bij het Buitencentrum in Schoorl kun je op pad met de Zonnetrein!

De Hulpboswachter

Kruip in de huid van de boswachter. Als hulpboswachter leer je de kneepjes van het boswachtervak! 7-13 jr

Recreatie Geestmerambacht

Fijne plek voor een zomerse dag, een meer met echt zand en speel toestellen! Ook lekker om te wandelen!

Garnalenvissen op Texel

Stap de boot op en ga mee Garnalenvissen op Texel!

Kabouterpad in Schoorl

Bij het Buitencentrum in Schoorl ligt een knapzak voor je klaar. Op zoek naar de kabouters!

Zomers genieten bij Kasteel de Haar

Vier zomer op Kasteel de Haar, het landgoed verandert in een vrolijk zomerverblijf vol kindervertier!

De Helderse Vallei

Natuur- en milieu educatief centrum met kinderboerderij, vlakbij Den Helder!

Het Streekbos

Wandelen, fietsen, spelen aan het water... in het Streekbos kan het allemaal!

Bezoekerscentrum de Hoep

Bezoekerscentrum De Hoep is hét vertrekpunt voor een bezoek aan het Noordhollands Duinreservaat!

Hildes wandelrondje

Hildes rondje is een uniek wandeltochtje van 3 KM door de omgeving van Huis van Hilde. Met opdrachtjes!

De dichtbijzijnde expeditie

Trek je laarzen aan! En ga op expeditie waarbij je ontdek dat de natuur overal is bij De Helderse Vallei.

Kom in de Kas

Kom in de kas en ontdek hoe techniek en innovatie de glastuinbouw groot maakt.

Groene Schatten

Heb jij zin in een natuuravontuur bij Hortus Alkmaar? Doe dan deze leuke speurtocht!

Zelf dahlia’s plukken!

Van augustus t/m oktober kun je zelf Dahlia's plukken in de Floratuin Julianadorp.

Ga mee op DinoAdventures bij DierenPark Amersfoort

Ga mee op survivaltocht en red het dinojong bij Dierenpark Amersfoort in de herfstvakantie!

A day at the park

Park Oosterhout in Alkmaar heeft volop speeltuintjes waar kinderen eindeloos kunnen spelen en rennen!

Meer inspiratie

Activiteiten en uitjes in de natuur in de Kop van Noord-Holland

Wil je lekker naar buiten met de kinderen? Kies een mooi natuurgebied, recreatiegebied, park, strandje, duin of stadspark in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder. We verzamelen alle leuke fietstochten en wandelingen met kinderen. In het bos of over de hei, door de duinen, tussen de weilanden, op het strand of in de polder.

Je vindt hier alle leuke natuuruitjes die je elke dag kunt doen voor gezinnen in Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder.

Bezoekerscentrum natuurgebied in de Kop van Noord-Holland

In een bezoekerscentrum van een natuurgebied (van Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten of IVN) is veel te zien en doen voor kinderen. Wij delen alle bezoekerscentra in de Kop van Noord-Holland, waar je meer kunt leren over bomen, planten, bloemen, vogels en insecten. Leuk voor je kind om mee te doen: een speciale natuur speurtocht, boswandeling voor kinderen, kabouterpad, blotevoetenpad, excursie of expeditie.

Pluktuinen en boomgaarden in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder

In Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder zijn ook verschillende pluktuinen, boomgaarden, telers en kwekers waar je zelf groenten en fruit kunt plukken met kinderen. Echt een leuk uitje!