Natuur
De leukste natuuractiviteiten met kids in de Kop van Noord-Holland
Over het blotevoetenpad, door een pluktuin en via het kabouterpad. Ontdek alle leuke natuuruitjes en kinderactiviteiten in de natuur in en om Alkmaar, Hoorn en Den Helder.
Grote parken, mooie natuurgebieden en fijne recreatiegebieden. Met kindvriendelijke fiets- en wandelroutes, speurtochten, speelbossen, parken, duinen, strand en buitencentra. Hier haal je je hart op!
Tips van de maand
UPfest
Water, spelen & ontdekken in de Grote Kerk Alkmaar op zondag 12 april. Gratis festival!
De waanzinnige boomhut van 13 verdiepingen (6+)
Beleef de waanzinnige boomhut van 13 verdiepingen live bij TAQA Theater De Vest!
Open dag Outdoorpark Alkmaar
Op Tweede Paasdag is de Open Dag bij Outdoorpark Alkmaar! Slechts € 7,50 entree!Je hebt gezocht binnen Kidsproof-regio Kop van Noord-Holland. Liever iets daarbuiten? Klik hier voor onze andere regio’s.
Pluktuin in Bergen
Naast tulpen en lelies komen er deze zomer gladiolen, dahlia's en zomerbloemen bij! Kom lekker plukken!
Pluktuin Bakkum
In de landelijke omgeving van Bakkum ga je zelf met emmer en schaar aan de slag om bloemen te plukken!
Kaart en kompasloop
Ontdek de Schoorlse Duinen met kaart en kompas!
Kooibos
In het Kooibos zijn allerlei bijzondere planten te vinden. Ga je ook een keer mee op rondleiding?
Het Kreekbos in Wognum
Dit is een leuke buitenspeelplaats met waterpomp, glijbaan, klimparcours en tokkelbaan in Wognum!
Avontuurlijk spelen in Park van Luna en Geestmerambacht
Avontuurlijk spelen in Park van Luna of Geestmerambacht. Klimmen en klauteren voor grote en kleine kids!
Boswandeling Den Helder
Wandel De Donkere Duinen in, een heerlijk natuurgebied met vijver waar je lekker kunt wandelen met kids.
Het Keetje
Kom schommelen en klimmen of in de zandbak spelen in de beleeftuin of fruit plukken in de zelfpluktuin!
Groene Schatten
Heb jij zin in een natuuravontuur bij Hortus Alkmaar? Doe dan deze leuke speurtocht!
Op onderzoek in de tuin
Ga door middel van twee speurtochten zelf op onderzoek uit in de Kasteeltuin.
Kabouterpad in Schoorl
Bij het Buitencentrum in Schoorl ligt een knapzak voor je klaar. Op zoek naar de kabouters!
Kabouterpad Streekbos
Wandel in het Streekbos de Kabouterwandeling met natuuropdrachtjes. Leuk voor kindjes van 3-8 jaar.
Trek je schoenen uit!
Een heerlijk dagje uit in Noord-Holland is het Blote Voetenpad en Avonturenparadijs van Land van Fluwel.
Elfendeurtjes route Schoorl
Bij het Buitencentrum Schoorlse Duinen is een superleuke Elfendeurtjesroute! Ook leuk als kinderfeestje!
Parnassiapark Bergen a/Zee
Superleuk park voor een wandeling met klein hertenkamp. Combineer het met een bezoek aan zee!
Pluktuin By Broersen
Zelf fruit en bloemen plukken bij By Broersen! Hmmm dat lijkt ons wel wat!
Tuin van Kapitein Rommel
Vind je dan ook rommel in deze tuin? Nee, hier vind je een oase van rust en natuur midden in Castricum!
De Helderse Vallei
Natuur- en milieu educatief centrum met kinderboerderij, vlakbij Den Helder!
Garnalenvissen op Texel
Stap de boot op en ga mee Garnalenvissen op Texel!
Kabouterpad Hortus
Loop het Kabouterpad bij Hortus Alkmaar! Ook leuk als kinderfeestje.
Rosarium Park
Heerlijk wandelpark met kinderboederij de Bongelaar en de Bolle Buik erbij gelegen!.
Dagje bij de Boer dag!
Wil jij alles weten over koeien, de boerderij en het boerenleven? Kom naar Dagje bij de Boer Dag!
Palendorp in Petten aan Zee
Ken jij het Palendorp in Petten? Dat is echt een #mustsee! Compleet met schommel voor gave foto's!
Recreatie Westfriesland
Luieren in de zon, turen over het water of een hengeltje gooien. Genieten in Westfriesland!
Egboetswater
Midden in de polder geniet je van water, bos en weide en van de vele (water)vogels!
Hogeduinenpad Schoorl
In de Schoorlse Duinen liggen de hoogste duinen van Nederland! Kom je ze beklimmen?
Blote Voetenpad Den Helder
Je omgeving verkennen op blote voeten? Dat kan bij De Helderse Vallei!
Bergense Bos
Ben je wel eens in het Bergense Bos geweest? Het is prachtig! Daarna even wat drinken bij Duinvermaak!
Speelnatuur van OERRR texel
Speelnatuur Texel is een natuurlijke speelplek waar je speelt met elkaar in de natuur.
Hortus Alkmaar
Een bezoek aan Hortus Alkmaar is een mini-avontuur met geneeskrachtige planten, waterdiertjes en meer!
Elfendeurtjesroute
Ga met het hele gezin de natuur in en doe de Elfendeurtjes route bij Buitencentrum Schoorlse Duinen.
Blotevoetenpad
Trek je schoenen uit en kom mee op het blotevoetenpad van De Gouwe Stek, een pad vol uitdaging!Meer inspiratie
48 uur op De Utrechtse Heuvelrug met kinderen: zo haal je alles eruit
Wakker worden met fluitende vogeltjes en op pad gaan naar toffe uitjes op wandel -en fietsafstand! Een plek waar kinderen volop kunnen spelen en jullie ook 100% genieten. Tijdens een weekendje weg op De Utrechtse Heuvelrug kan het allemaal!Activiteiten en uitjes in de natuur in de Kop van Noord-Holland
Wil je lekker naar buiten met de kinderen? Kies een mooi natuurgebied, recreatiegebied, park, strandje, duin of stadspark in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder. We verzamelen alle leuke fietstochten en wandelingen met kinderen. In het bos of over de hei, door de duinen, tussen de weilanden, op het strand of in de polder.
Je vindt hier alle leuke natuuruitjes die je elke dag kunt doen voor gezinnen in Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder.
Bezoekerscentrum natuurgebied in de Kop van Noord-Holland
In een bezoekerscentrum van een natuurgebied (van Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten of IVN) is veel te zien en doen voor kinderen. Wij delen alle bezoekerscentra in de Kop van Noord-Holland, waar je meer kunt leren over bomen, planten, bloemen, vogels en insecten. Leuk voor je kind om mee te doen: een speciale natuur speurtocht, boswandeling voor kinderen, kabouterpad, blotevoetenpad, excursie of expeditie.
Pluktuinen en boomgaarden in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder
In Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder zijn ook verschillende pluktuinen, boomgaarden, telers en kwekers waar je zelf groenten en fruit kunt plukken met kinderen. Echt een leuk uitje!