Natuur
De leukste natuuractiviteiten met kids in de Kop van Noord-Holland
Over het blotevoetenpad, door een pluktuin en via het kabouterpad. Ontdek alle leuke natuuruitjes en kinderactiviteiten in de natuur in en om Alkmaar, Hoorn en Den Helder.
Grote parken, mooie natuurgebieden en fijne recreatiegebieden. Met kindvriendelijke fiets- en wandelroutes, speurtochten, speelbossen, parken, duinen, strand en buitencentra. Hier haal je je hart op!
Tips van de maand
De husselrace (7+)
De leukste meester van Nederland in een heerlijke familiemusical bij Theater de Vest in Alkmaar.
Nationale Voorleesdagen Alkmaar
De bibliotheken in Alkmaar organiseren tijdens De Nationale Voorleesdagen activiteiten voor jong en oud.
Elke zondagmiddag Alkmaars IJsplein
Dit seizoen is het iedere zondagmiddag gezellig op bij IJsbaan De Meent!Je hebt gezocht binnen Kidsproof-regio Kop van Noord-Holland. Liever iets daarbuiten? Klik hier voor onze andere regio’s.
Berend Botje kinderopvang
Groeien door te spelen bij Kinderopvang Berend Botje! Kinderopvang, Peuterspeelgroepen en BSO.
Speelnatuur van OERRR texel
Speelnatuur Texel is een natuurlijke speelplek waar je speelt met elkaar in de natuur.
Park van Luna Heerhugowaard
Fijne plek voor een zomerse dag! Ook heel leuk om te skeeleren, mountainbiken en varen!
Superleuk voor Speurneuzen
Trek stevige schoenen aan en ga op ontdekkingspad bij een van de speurtochten van MAK Blokweer.
Het Keetje
Kom schommelen en klimmen of in de zandbak spelen in de beleeftuin of fruit plukken in de zelfpluktuin!
Recreatie Westfriesland
Luieren in de zon, turen over het water of een hengeltje gooien. Genieten in Westfriesland!
Rosarium Park
Heerlijk wandelpark met kinderboederij de Bongelaar en de Bolle Buik erbij gelegen!.
Het Beemster Kabouterpad
Ontdek de wereld van de kaboutertjes tijdens een wandeling over het Beemster Kabouterpad!
Parnassiapark Bergen a/Zee
Superleuk park voor een wandeling met klein hertenkamp. Combineer het met een bezoek aan zee!
Kaart en kompasloop
Ontdek de Schoorlse Duinen met kaart en kompas!
Op natuuravontuur
Heb jij zin in een natuuravontuur bij Hortus Alkmaar? Doe dan deze leuke speurtocht!
Avontuurlijk spelen in Park van Luna en Geestmerambacht
Avontuurlijk spelen in Park van Luna of Geestmerambacht. Klimmen en klauteren voor grote en kleine kids!
A day at the park
Park Oosterhout in Alkmaar heeft volop speeltuintjes waar kinderen eindeloos kunnen spelen en rennen!
Hogeduinenpad Schoorl
In de Schoorlse Duinen liggen de hoogste duinen van Nederland! Kom je ze beklimmen?
Kom in de Kas
Kom in de kas en ontdek hoe techniek en innovatie de glastuinbouw groot maakt.
Zelf tulpen plukken!
Bij de Floratuin Julianadorp kan je van maart t/m mei zelf je tulpen uitkiezen én plukken!
De Hulpboswachter
Kruip in de huid van de boswachter. Als hulpboswachter leer je de kneepjes van het boswachtervak! 6-12 jr
Pluktuin Bakkum
In de landelijke omgeving van Bakkum ga je zelf met emmer en schaar aan de slag om bloemen te plukken!
Kaboutertocht
Ga als een echte kabouter op pad in het Noordhollands Duinreservaat!
Fotowandeltocht
Nu eens geen paaltjesroute maar een geheel nieuwe manier van je weg vinden in de natuur!
Wilde Dieren Expeditie
Ontdek met de Wilde Dieren Expeditie met welke dieren wij in Den Helder samenleven. Kom je ook?
De dichtbijzijnde expeditie
Trek je laarzen aan! En ga op expeditie waarbij je ontdek dat de natuur overal is bij De Helderse Vallei.
Elfendeurtjes route Schoorl
Bij het Buitencentrum Schoorlse Duinen is een superleuke Elfendeurtjesroute! Ook leuk als kinderfeestje!
Pluktuin By Broersen
Zelf fruit en bloemen plukken bij By Broersen! Hmmm dat lijkt ons wel wat!
Beemster Beleving
Bij Beemster Beleving is er van alles te doen: kaas maken, kinderfeestjes vieren en nog veel meer!
Trek je schoenen uit!
Een heerlijk dagje uit in Noord-Holland is het Blote Voetenpad en Avonturenparadijs van Land van Fluwel.
De Tocht van de Duinmagiër
Bekijk de duinen eens door de ogen van de duinmagiër. Speuren en ontdekken in de natuur!
Recreatie Geestmerambacht
Fijne plek voor een zomerse dag, een meer met echt zand en speel toestellen! Ook lekker om te wandelen!
Egboetswater
Midden in de polder geniet je van water, bos en weide en van de vele (water)vogels!
Op onderzoek in de tuin
Ga door middel van twee speurtochten zelf op onderzoek uit in de Kasteeltuin.
Wandelen rondom Heemskerk
Leuke wandelroutes met kinderen in Heemskerk, Castricum en Wijk aan Zee voor een frisse neus!
Pluktuin van Geesje
Pluk zelf groenten, fruit en bloemen bij de Pluktuin van Geesje in Oudkarspel!Meer inspiratie
Activiteiten en uitjes in de natuur in de Kop van Noord-Holland
Wil je lekker naar buiten met de kinderen? Kies een mooi natuurgebied, recreatiegebied, park, strandje, duin of stadspark in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder. We verzamelen alle leuke fietstochten en wandelingen met kinderen. In het bos of over de hei, door de duinen, tussen de weilanden, op het strand of in de polder.
Je vindt hier alle leuke natuuruitjes die je elke dag kunt doen voor gezinnen in Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder.
Bezoekerscentrum natuurgebied in de Kop van Noord-Holland
In een bezoekerscentrum van een natuurgebied (van Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten of IVN) is veel te zien en doen voor kinderen. Wij delen alle bezoekerscentra in de Kop van Noord-Holland, waar je meer kunt leren over bomen, planten, bloemen, vogels en insecten. Leuk voor je kind om mee te doen: een speciale natuur speurtocht, boswandeling voor kinderen, kabouterpad, blotevoetenpad, excursie of expeditie.
Pluktuinen en boomgaarden in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder
In Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder zijn ook verschillende pluktuinen, boomgaarden, telers en kwekers waar je zelf groenten en fruit kunt plukken met kinderen. Echt een leuk uitje!