Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Natuur

De leukste natuuractiviteiten met kids in de Kop van Noord-Holland

Over het blotevoetenpad, door een pluktuin en via het kabouterpad. Ontdek alle leuke natuuruitjes en kinderactiviteiten in de natuur in en om Alkmaar, Hoorn en Den Helder.

Grote parken, mooie natuurgebieden en fijne recreatiegebieden. Met kindvriendelijke fiets- en wandelroutes, speurtochten, speelbossen, parken, duinen, strand en buitencentra. Hier haal je je hart op!

Tips van de maand

Kinderfeestjes op Kidsproof

Check de kidsproof kinderfeestjespagina voor heel veel kinderfeestjes inspiratie!

Nationaal Reddingmuseum

Beleef een onvergetelijk uitje tijdens je bezoek aan het Nationaal Reddingmuseum

Kleine Wonderen

Het nieuwste babyfestival in Alkmaar! Een inspirerend event voor toekomstige en kersverse ouders.

De Grote 5 (3+)

De grootste dieren van Afrika verschijnen op ’t toneel in TAQA Theater De Vest!

A day at the park

Park Oosterhout in Alkmaar heeft volop speeltuintjes waar kinderen eindeloos kunnen spelen en rennen!

Blotevoetenpad in Schoorl

Schoenen en sokken uit. Voel de natuur tussen je tenen op je blote voeten!

Boswandeling Den Helder

Wandel De Donkere Duinen in, een heerlijk natuurgebied met vijver waar je lekker kunt wandelen met kids.

Heilooërbos Heiloo

Rond Landgoed Nijenburg vind je het prachtige Heilooërbos vol natuur, cultuur en mystiek!

Pluktuin in Bergen

Naast tulpen en lelies komen er deze zomer gladiolen, dahlia's en zomerbloemen bij! Kom lekker plukken!

Avontuurlijk spelen

Avontuurlijk spelen in Park van Luna of Geestmerambacht. Klimmen en klauteren voor grote en kleine kids!

Zelf tulpen plukken!

Bij de Floratuin Julianadorp kan je van maart t/m mei zelf je tulpen uitkiezen én plukken!

Kabouterpad Hortus

Loop het Kabouterpad bij Hortus Alkmaar! Ook leuk als kinderfeestje.

Dagje Texel

Texel is voor ons zó dichtbij, dat we makkelijk een dagje Texel kunnen doen. Bekijk hier onze Texel tips!

Pluktuin Bakkum

In de landelijke omgeving van Bakkum ga je zelf met emmer en schaar aan de slag om bloemen te plukken!

Parnassiapark Bergen a/Zee

Superleuk park voor een wandeling met klein hertenkamp. Combineer het met een bezoek aan zee!

Pluktuin van Geesje

Pluk zelf groenten, fruit en bloemen bij de Pluktuin van Geesje in Oudkarspel!

Groene oase in Hoorn!

Kom in West-Friesland genieten van het unieke natuurpark Blokweer bij Hoorn.

Kabouterpad Streekbos

Wandel in het Streekbos de Kabouterwandeling met natuuropdrachtjes. Leuk voor kindjes van 3-8 jaar.

Speelnatuur van OERRR texel

Speelnatuur Texel is een natuurlijke speelplek waar je speelt met elkaar in de natuur.

Elfendeurtjesroute

Ga met het hele gezin de natuur in en doe de Elfendeurtjes route bij Buitencentrum Schoorlse Duinen.

Bergense Bos

Ben je wel eens in het Bergense Bos geweest? Het is prachtig! Daarna even wat drinken bij Duinvermaak!

Park van Luna Heerhugowaard

Fijne plek voor een zomerse dag! Ook heel leuk om te skeeleren, mountainbiken en varen!

Bezoekerscentrum de Hoep

Bezoekerscentrum De Hoep is hét vertrekpunt voor een bezoek aan het Noordhollands Duinreservaat!

Het Sommeltjespad

Het Sommeltjespad is een kindernatuurpad in de Dennen, gemaakt om goed kijken in de natuur te stimuleren.

Het Boezelbos

Spelen in de natuur doe je bij Het Boezelbos in Hoorn op het terrein van MAK Blokweer.

Het Kreekbos in Wognum

Dit is een leuke buitenspeelplaats met waterpomp, glijbaan, klimparcours en tokkelbaan in Wognum!

Blote Voetenpad Den Helder

Je omgeving verkennen op blote voeten? Dat kan bij De Helderse Vallei!

De Hulpboswachter

Kruip in de huid van de boswachter. Als hulpboswachter leer je de kneepjes van het boswachtervak! 6-12 jr

Tuin van Kapitein Rommel

Vind je dan ook rommel in deze tuin? Nee, hier vind je een oase van rust en natuur midden in Castricum!

Het Beemster Kabouterpad

Ontdek de wereld van de kaboutertjes tijdens een wandeling over het Beemster Kabouterpad!

Het Streekbos

Wandelen, fietsen, spelen aan het water... in het Streekbos kan het allemaal!

Kabouterpad in Schoorl

Bij het Buitencentrum in Schoorl ligt een knapzak voor je klaar. Op zoek naar de kabouters!

Elfendeurtjes route Schoorl

Bij het Buitencentrum Schoorlse Duinen is een superleuke Elfendeurtjesroute! Ook leuk als kinderfeestje!

Op natuuravontuur

Heb jij zin in een natuuravontuur bij Hortus Alkmaar? Doe dan deze leuke speurtocht!

Expedtitie Boswachtercode

Zet je zintuigen op scherp en volg het spoor van Benno Buitenpret in de Schoorlse Duinen!

Kom in de Kas

Kom in de kas en ontdek hoe techniek en innovatie de glastuinbouw groot maakt.

Meer inspiratie

Activiteiten en uitjes in de natuur in de Kop van Noord-Holland

Wil je lekker naar buiten met de kinderen? Kies een mooi natuurgebied, recreatiegebied, park, strandje, duin of stadspark in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder. We verzamelen alle leuke fietstochten en wandelingen met kinderen. In het bos of over de hei, door de duinen, tussen de weilanden, op het strand of in de polder.

Je vindt hier alle leuke natuuruitjes die je elke dag kunt doen voor gezinnen in Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder.

Bezoekerscentrum natuurgebied in de Kop van Noord-Holland

In een bezoekerscentrum van een natuurgebied (van Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten of IVN) is veel te zien en doen voor kinderen. Wij delen alle bezoekerscentra in de Kop van Noord-Holland, waar je meer kunt leren over bomen, planten, bloemen, vogels en insecten. Leuk voor je kind om mee te doen: een speciale natuur speurtocht, boswandeling voor kinderen, kabouterpad, blotevoetenpad, excursie of expeditie.

Pluktuinen en boomgaarden in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder

In Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder zijn ook verschillende pluktuinen, boomgaarden, telers en kwekers waar je zelf groenten en fruit kunt plukken met kinderen. Echt een leuk uitje!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief