Natuur
De leukste natuuractiviteiten met kids in de Kop van Noord-Holland
Over het blotevoetenpad, door een pluktuin en via het kabouterpad. Ontdek alle leuke natuuruitjes en kinderactiviteiten in de natuur in en om Alkmaar, Hoorn en Den Helder.
Grote parken, mooie natuurgebieden en fijne recreatiegebieden. Met kindvriendelijke fiets- en wandelroutes, speurtochten, speelbossen, parken, duinen, strand en buitencentra. Hier haal je je hart op!
Tips van de maand
De husselrace (7+)
De leukste meester van Nederland in een heerlijke familiemusical bij Theater de Vest in Alkmaar.
PeuterVestival! 2+
Wat is er nu leuker dan een theater binnen te gaan, waarvan de foyer is veranderd in een echte speeltuin?
Peuter kunstlessen bij Museum Kranenburgh
Zet met je kleintje de eerste stap naar het kunstenaarschap. Totaal 6 lessen!Je hebt gezocht binnen Kidsproof-regio Kop van Noord-Holland. Liever iets daarbuiten? Klik hier voor onze andere regio’s.
Bootje huren bij De Gouw
Ga varen in de prachtige Eilandspolder met een bootje van De Gouw!
Palendorp in Petten aan Zee
Ken jij het Palendorp in Petten? Dat is echt een #mustsee! Compleet met schommel voor gave foto's!
Hildes wandelrondje
Hildes rondje is een uniek wandeltochtje van 3 KM door de omgeving van Huis van Hilde. Met opdrachtjes!
Elfendeurtjes route Schoorl
Bij het Buitencentrum Schoorlse Duinen is een superleuke Elfendeurtjesroute! Ook leuk als kinderfeestje!
Park van Luna Heerhugowaard
Fijne plek voor een zomerse dag! Ook heel leuk om te skeeleren, mountainbiken en varen!
Parnassiapark Bergen a/Zee
Superleuk park voor een wandeling met klein hertenkamp. Combineer het met een bezoek aan zee!
Het Beemster Kabouterpad
Ontdek de wereld van de kaboutertjes tijdens een wandeling over het Beemster Kabouterpad!
De Tocht van de Duinmagiër
Bekijk de duinen eens door de ogen van de duinmagiër. Speuren en ontdekken in de natuur!
Fotowandeltocht
Nu eens geen paaltjesroute maar een geheel nieuwe manier van je weg vinden in de natuur!
Kooibos
In het Kooibos zijn allerlei bijzondere planten te vinden. Ga je ook een keer mee op rondleiding?
Het Kreekbos in Wognum
Dit is een leuke buitenspeelplaats met waterpomp, glijbaan, klimparcours en tokkelbaan in Wognum!
Superleuk voor Speurneuzen
Trek stevige schoenen aan en ga op ontdekkingspad bij een van de speurtochten van MAK Blokweer.
Kabouterpad Streekbos
Wandel in het Streekbos de Kabouterwandeling met natuuropdrachtjes. Leuk voor kindjes van 3-8 jaar.
Pluktuin Ikigai
Pluk je eigen veldboeket in Stompetoren!
Expeditie Boswachterscode
Zet je zintuigen op scherp en volg het spoor van Benno Buitenpret.
Garnalenvissen op Texel
Stap de boot op en ga mee Garnalenvissen op Texel!
Trek je schoenen uit!
Een heerlijk dagje uit in Noord-Holland is het Blote Voetenpad en Avonturenparadijs van Land van Fluwel.
Pluktuin in Bergen
Naast tulpen en lelies komen er deze zomer gladiolen, dahlia's en zomerbloemen bij! Kom lekker plukken!
Berend Botje kinderopvang
Groeien door te spelen bij Kinderopvang Berend Botje! Kinderopvang, Peuterspeelgroepen en BSO.
Op natuuravontuur
Heb jij zin in een natuuravontuur bij Hortus Alkmaar? Doe dan deze leuke speurtocht!
Natuurgebied Zwanenwater
Zin in een lekkere wandeling? Ga eens naar het natuurgebied Zwanenwater in Callantsoog!
De Helderse Vallei
Natuur- en milieu educatief centrum met kinderboerderij, vlakbij Den Helder!
Hogeduinenpad Schoorl
In de Schoorlse Duinen liggen de hoogste duinen van Nederland! Kom je ze beklimmen?
Kabouterpad Hortus
Loop het Kabouterpad bij Hortus Alkmaar! Ook leuk als kinderfeestje.
Boswandeling Den Helder
Wandel De Donkere Duinen in, een heerlijk natuurgebied met vijver waar je lekker kunt wandelen met kids.
Het Sommeltjespad
Het Sommeltjespad is een kindernatuurpad in de Dennen, gemaakt om goed kijken in de natuur te stimuleren.
Recreatie Geestmerambacht
Fijne plek voor een zomerse dag, een meer met echt zand en speel toestellen! Ook lekker om te wandelen!
De Kaboutertocht
Doe de Kaboutertocht bij de Schaapskooi in Bergen! Wandel je mee?
A day at the park
Park Oosterhout in Alkmaar heeft volop speeltuintjes waar kinderen eindeloos kunnen spelen en rennen!
Zelf dahlia’s plukken!
Van augustus t/m oktober kun je zelf Dahlia's plukken in de Floratuin Julianadorp.
Pompoenboerderijen
Check hieronder de leukste pompoenboerderijen in de Kop van Noord-Holland!
Het Boezelbos
Spelen in de natuur doe je bij Het Boezelbos in Hoorn op het terrein van MAK Blokweer.Meer inspiratie
Activiteiten en uitjes in de natuur in de Kop van Noord-Holland
Wil je lekker naar buiten met de kinderen? Kies een mooi natuurgebied, recreatiegebied, park, strandje, duin of stadspark in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder. We verzamelen alle leuke fietstochten en wandelingen met kinderen. In het bos of over de hei, door de duinen, tussen de weilanden, op het strand of in de polder.
Je vindt hier alle leuke natuuruitjes die je elke dag kunt doen voor gezinnen in Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder.
Bezoekerscentrum natuurgebied in de Kop van Noord-Holland
In een bezoekerscentrum van een natuurgebied (van Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten of IVN) is veel te zien en doen voor kinderen. Wij delen alle bezoekerscentra in de Kop van Noord-Holland, waar je meer kunt leren over bomen, planten, bloemen, vogels en insecten. Leuk voor je kind om mee te doen: een speciale natuur speurtocht, boswandeling voor kinderen, kabouterpad, blotevoetenpad, excursie of expeditie.
Pluktuinen en boomgaarden in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder
In Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder zijn ook verschillende pluktuinen, boomgaarden, telers en kwekers waar je zelf groenten en fruit kunt plukken met kinderen. Echt een leuk uitje!