Natuur
De leukste natuuractiviteiten met kids in de Kop van Noord-Holland
Over het blotevoetenpad, door een pluktuin en via het kabouterpad. Ontdek alle leuke natuuruitjes en kinderactiviteiten in de natuur in en om Alkmaar, Hoorn en Den Helder.
Grote parken, mooie natuurgebieden en fijne recreatiegebieden. Met kindvriendelijke fiets- en wandelroutes, speurtochten, speelbossen, parken, duinen, strand en buitencentra. Hier haal je je hart op!
Tips van de maand
Festivalhart van Karavaan Festival
Theater, muziek en familieplezier bij Karavaan Festival in Alkmaar tijdens Hemelvaart en Pinksteren!
Waterwerken Zuiderzeemuseum
Spelen, ontdekken en experimenteren met water bij Expeditie Waterwerken in Enkhuizen.
Dag van het Kasteel 2026
Het gehele Pinksterweekend staan kastelen en buitenplaatsen in de spotlights; dit jaar met thema LIEFDE!Je hebt gezocht binnen Kidsproof-regio Kop van Noord-Holland. Liever iets daarbuiten? Klik hier voor onze andere regio’s.
Het Keetje
Kom schommelen en klimmen of in de zandbak spelen in de beleeftuin of fruit plukken in de zelfpluktuin!
Expeditie Boswachterscode
Zet je zintuigen op scherp en volg het spoor van Benno Buitenpret.
De Hulpboswachter
Kruip in de huid van de boswachter. Als hulpboswachter leer je de kneepjes van het boswachtervak! 6-12 jr
Kabouterpad in Schoorl
Bij het Buitencentrum in Schoorl ligt een knapzak voor je klaar. Op zoek naar de kabouters!
Kaart en kompasloop
Ontdek de Schoorlse Duinen met kaart en kompas!
Pluktuin Ikigai
Pluk je eigen veldboeket in Stompetoren!
Kom in de Kas
Kom in de kas en ontdek hoe techniek en innovatie de glastuinbouw groot maakt.
Zelf tulpen plukken!
Bij de Floratuin Julianadorp kan je van maart t/m mei zelf je tulpen uitkiezen én plukken!
Wandeling met kleine kids
Een boswandeling geschikt voor kleine kinderen van 2,1 km met een speelbos in Castricum!
Kooibos
In het Kooibos zijn allerlei bijzondere planten te vinden. Ga je ook een keer mee op rondleiding?
Het Streekbos
Wandelen, fietsen, spelen aan het water... in het Streekbos kan het allemaal!
Trek je schoenen uit!
Een heerlijk dagje uit in Noord-Holland is het Blote Voetenpad en Avonturenparadijs van Land van Fluwel.
Elfendeurtjesroute
Ga met het hele gezin de natuur in en doe de Elfendeurtjes route bij Buitencentrum Schoorlse Duinen.
Natuurgebied Zwanenwater
Zin in een lekkere wandeling? Ga eens naar het natuurgebied Zwanenwater in Callantsoog!
Rosarium Park
Heerlijk wandelpark met kinderboederij de Bongelaar en de Bolle Buik erbij gelegen!.
Pluktuin Bakkum
In de landelijke omgeving van Bakkum ga je zelf met emmer en schaar aan de slag om bloemen te plukken!
Uitrazen in de duinen
Kabouterpad, elfendeurtjesroute, boswachtersexpeditie, hogeduinenpad en perfect animals kan je doen!
Tuin van Kapitein Rommel
Vind je dan ook rommel in deze tuin? Nee, hier vind je een oase van rust en natuur midden in Castricum!
Hildes wandelrondje
Hildes rondje is een uniek wandeltochtje van 3 KM door de omgeving van Huis van Hilde. Met opdrachtjes!
Pluktuin van Geesje
Pluk zelf groenten, fruit en bloemen bij de Pluktuin van Geesje in Oudkarspel!
Hulpboswachter
Een leuke wandelroute waarin je van alles leert over de boswachter.
Dagje Texel
Texel is voor ons zó dichtbij, dat we makkelijk een dagje Texel kunnen doen. Bekijk hier onze Texel tips!
Elfendeurtjes route Schoorl
Bij het Buitencentrum Schoorlse Duinen is een superleuke Elfendeurtjesroute! Ook leuk als kinderfeestje!
De Helderse Vallei
Natuur- en milieu educatief centrum met kinderboerderij, vlakbij Den Helder!
Hulpboswachter
Ga je mee de boswachter helpen? Als echte hulpboswachter ga je op pad de natuur in.
Recreatie Westfriesland
Luieren in de zon, turen over het water of een hengeltje gooien. Genieten in Westfriesland!
Boerderijwinkel
Verse producten, een melktap en lieve kalfjes vind je bij Boerderijwinkel Smit's Boer&Goed in de Schermer
Fotowandeltocht
Nu eens geen paaltjesroute maar een geheel nieuwe manier van je weg vinden in de natuur!
Expedtitie Boswachtercode
Zet je zintuigen op scherp en volg het spoor van Benno Buitenpret in de Schoorlse Duinen!
De Bosmantel
Bij De Bosmantel in Andijk kun je heerlijke, verse producten kopen en zelfs zelf bloemen plukken!
De dichtbijzijnde expeditie
Trek je laarzen aan! En ga op expeditie waarbij je ontdek dat de natuur overal is bij De Helderse Vallei.
Pompoenboerderijen
Check hieronder de leukste pompoenboerderijen in de Kop van Noord-Holland!Meer inspiratie
Activiteiten en uitjes in de natuur in de Kop van Noord-Holland
Wil je lekker naar buiten met de kinderen? Kies een mooi natuurgebied, recreatiegebied, park, strandje, duin of stadspark in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder. We verzamelen alle leuke fietstochten en wandelingen met kinderen. In het bos of over de hei, door de duinen, tussen de weilanden, op het strand of in de polder.
Je vindt hier alle leuke natuuruitjes die je elke dag kunt doen voor gezinnen in Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder.
Bezoekerscentrum natuurgebied in de Kop van Noord-Holland
In een bezoekerscentrum van een natuurgebied (van Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten of IVN) is veel te zien en doen voor kinderen. Wij delen alle bezoekerscentra in de Kop van Noord-Holland, waar je meer kunt leren over bomen, planten, bloemen, vogels en insecten. Leuk voor je kind om mee te doen: een speciale natuur speurtocht, boswandeling voor kinderen, kabouterpad, blotevoetenpad, excursie of expeditie.
Pluktuinen en boomgaarden in de omgeving van Alkmaar, Hoorn en Den Helder
In Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Enkhuizen, Medemblik, Hoorn, Schagen en Den Helder zijn ook verschillende pluktuinen, boomgaarden, telers en kwekers waar je zelf groenten en fruit kunt plukken met kinderen. Echt een leuk uitje!