Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Stadsboerderij de Hout

Bij Stadsboerderij de Hout dieren bekijken, spelen en leren over de dieren!

Stadsboerderij de Hout ligt midden in stadspark de Alkmaarderhout. Omgeven door bomen en groen kun je hier allemaal dieren zien, spelen en meer leren over de dieren.

Aan het begin van de kinderboerderij zie je meteen varkens, pauwen en kippen. Vervolgens loop je door de hekken naar de ontmoetingsweide met cavia’s en geiten. Hier vind je ook allemaal gloednieuwe speeltoestellen waarop jij en de dieren lekker kunnen spelen.

Vanaf de uitkijktoren kun je de herten en lama’s extra goed zien. Of loop een rondje om de Stadsboerderij heen. Je komt dan ook langs de duiventil en de volière (vogelhuis) met allemaal soorten vogels.

Van alles te doen
In het gebouw van de Stadsboerderij kun je een leuke kleurplaat of doe-kaart uitkiezen. Er zijn 4 keuzes: een kleurplaat, een speurkaart, een bingokaart en een poepzoekkaart. Zo maak je je bezoek aan de Stadsboerderij extra uitdagend.

Natuurontdekpad
Je kunt ook een kijkje nemen bij het nieuwe natuurontdekpad. Dit is een pad waar jong en oud kan komen om allerlei leuke dingen te leren over onze natuur, de insecten en amfibieën. Het bestaat uit verschillende landschappen. Elk landschap heeft zijn eigen planten en bloemen.

Informatieborden
De stadsboerderij heeft nieuwe informatieborden. Op deze borden staan allerlei interessante weetjes over de dieren en over het Keurmerk ‘Diervriendelijke Kinderboerderijen’. Stadsboerderij de Hout is de eerste gemeentelijke kinderboerderij die het keurmerk in ontvangst mag nemen.

Het keurmerk betekent dat dieren leven in een omgeving die meer aansluit op hun behoeften. Zoals varkens die lekker in de modderpoel kunnen wroeten, geiten kunnen klimmen en dat dieren zich kunnen terugtrekken als ze rust willen. Het betekent ook de dieren op de stadsboerderij geen kleintjes meer krijgen. In plaats daarvan krijgen andere dieren, die bijvoorbeeld in een opvang zitten, een plek op onze stadsboerderij.

Klik voor meer info door via de roze websitebutton!

Stadsboerderij De Hout Alkmaar

Hertenkamppad 1

1815 JD Alkmaar

Openingstijden Zie website
Prijs Gratis
Mail direct

Mail direct naar Stadsboerderij De Hout Alkmaar

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Proeflab met thema poep!

In het Proeflab is een nieuw thema Poep! Leerzaam maar ook lachen!

Oudhollandse kermis!

Kom zwieren en zwaaien in het Zuiderzeedorp in Enkhuizen deze herfstvakantie!

Zorg dat je erbij komt!

Deze herfstvakantie hoef je je geen moment te vervelen. Kom je langs?

Naar het Kaasmuseum!

Het Hollands Kaasmuseum, nu nog leuker en interactiever! Kom je langs deze herfstvakantie?

Uitgelicht

Samen terug in de tijd

7x HomeMade recepten voor Halloween: Leuk en makkelijk!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Museumuitjes door heel Nederland

Klaar voor de herfstvakantie? Met deze museumtips en uitjes kun je eindeloos speuren en ontdekken. Ontdek de leukste musea door heel Nederland en maak van elke dag een avontuur, binnen én buiten!

Herfstvakantie tips in de Kop van Noord-Holland

Bijna herfstvakantie 2025 dat betekent een heerlijk weekje vrij voor de kinderen! Wij hebben een aantal leuke tips voor je verzameld; naar een museum, theater, film, zwembad of toch lekker buiten spelen? Bekijk ze snel!

De Vier van Noord-Holland | Heel Noord-Holland schaatst!

Veel schaatsplezier voor iedereen op de ijsbanen in Alkmaar, Amsterdam, Haarlem en Hoorn, in oktober en november!

20x herfsttips voor kinderen

De herfst is hét seizoen om met kinderen de natuur in te gaan. De grond ligt vol met kastanjes, oranje bladeren en andere herfstschatten: perfect voor kleine verzamelaars.

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief