Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Museum In ’t Houten Huis

Een leerzaam museum over de geschiedenis van De Rijp.

Museum In ’t Houten Huis 

Gelegen middenin De Rijp toont dit museum de rijke geschiedenis van de streek. Dit gebied was ooit een eiland met haringvissers en walvisvaarders, waar reders en handelaren rijkdom brachten, maar waar ook verval en armoede bestreden moesten worden. Ontdek het allemaal bij Museum In ’t Houten Huis. 

Uitje voor het hele gezin

Ook voor de kids is er in dit museum allerlei leuks te doen. Zo kunnen ze een leuke zwerf- of zoektocht doen. Wat is een flensmes, een makelaar en een baardman? Dat zijn een paar van de vragen uit de museumroute voor kids. De tocht voert de kinderen langs de interessantste en mooiste voorwerpen van het museum. Door het beantwoorden van open- en meerkeuze vragen ontstaat er een leerzame ontmoeting met het verleden. 

Koffertje vol vragen

Ook kunnen kids in het museum een koffertje vol vragen en opdrachten lenen. Kinderen leren bijvoorbeeld hoe ze met een kompas moeten omgaan en ze rekenen uit hoe groot een walvis is. 

De Museumjeugduniversiteit

Voor de extra nieuwsgierige jeugd van 8 tot 12 jaar, is er in het najaar de mogelijkheid om mee te doen aan de museumjeugduniversiteit. Wetenschappers, onderzoekers en experts geven antwoorden op spannende vragen, tijdens vier colleges.

Voor meer informatie over dit museum, klik je op de roze button. 

Iets te vieren? Kijk dan ook eens op onze kinderfeestjespagina!

Museum in 't Houten Huis

Tuingracht 13

1483 AP De Rijp

Openingstijden

November t/m mei: 
dinsdag t/m zondag van 13:00 tot 17:00

Mei t/m oktober:
dinsdag t/m zondag van 11:00 tot 17:00

Prijs Kinderen van 4 t/m 16 jaar: €2,-
Volwassenen: €4,50
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lijstjes voor Kop van Noord-Holland

Meer inspiratie

PeuterVestival! 2+

Wat is er nu leuker dan een theater binnen te gaan, waarvan de foyer is veranderd in een echte speeltuin?

Gratis proefles bij Cool

Tijdens de Proefweek bij Cool kunst en cultuur maak je gratis kennis met muziek- en creatieve lessen!

Peuter kunstlessen bij Museum Kranenburgh

Zet met je kleintje de eerste stap naar het kunstenaarschap. Totaal 6 lessen!

FOON (6+)

Een speelse dansvoorstelling met tekst, muziek, acrobatie en installatiewerk bij Theater de Vest.

Uitgelicht

3 gezinsvriendelijke hotels voor de voorjaarsvakantie bij Bilderberg

Deze Bumba show wil je niet missen met jouw kleintje!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Egeltjes van eierkoeken mmm

Lees hier hoe je van eierkoeken in een handomdraai leuke egeltjes maakt!

10 tips voor Geestmerambacht met kinderen

Recreatiegebied Geestmerambacht (gelegen tussen gemeente Dijk & Waard, Alkmaar en Bergen in), is een super fijne plek om een rondje te wandelen. Maar je kunt er nog veel meer doen! Lees hieronder onze 10 tips voor het Geestmerambacht met kinderen!

Versier je pannenkoek en maak een dier

Pannenkoeken zijn heerlijk om te eten, maar misschien nog wel leuker om te versieren!

Dagje Marinemuseum met kids 5 uur vol actie, kanonnen en doe activiteiten.

Op een regenachtige zondag in september waren we op missie in het Marinemuseum in Den Helder met m’n dochter van 9 en zoon van 6 jaar als mijn bemanning. En wat een avontuur! We hebben ons ruim 5 uur vermaakt en waren nog lang niet uitgekeken.