Het Nationaal Reddingmuseum
Op zoek naar een leuk én leerzaam uitje? Kom naar het Reddingmuseum en ontmoet de helden van de zee!
Aan de binnenhaven van Willemsoord in Den Helder ligt het Nationaal Reddingmuseum. In dit museum is niet alleen van alles te zien, maar ook heel veel te doen. Perfect voor nieuwsgierige en avontuurlijke kids.
Stap aan boord van het navigatiespel en vaar met je schip door de verraderlijke zeeën, beleef een echte reddingactie in de VR-experience of ervaar windkracht 10 in de windtunnel.
De audiotour voor kinderen leidt hen langs reddingsboten, historische reddingsmiddelen en interactieve spellen. Onderweg beantwoorden ze vragen en leren zo spelenderwijs hoe echte redders te werk gaan.
Het Nationaal Reddingmuseum staat bekend om zijn kindvriendelijke opzet. Kinderen mogen bijna alles aanraken, waardoor zelfs de jongste bezoekers zich er prima vermaken.
Na al dat speuren en spelen is er ook tijd om even te pauzeren in het museumcafé. Kinderen kunnen hier spelen op de reddingboten, terwijl de ouders genieten van een lekker kopje koffie of thee.
Sluit je bezoek af met een rondvaart op een echte reddingboot door de mooie binnenhaven van Den Helder. Voor kinderen is de tocht extra leuk, want zij mogen even de boot besturen en verdienen daarmee hun eigen schippersdiploma! De rondvaart is te boeken bij de balie en duurt zo’n dertig minuten. De vaartochten vinden plaats van april tot november. Op de website vind je de actuele vaartijden.
Stap aan boord en ontdek of jij het in je hebt om een echte redder te zijn!
Klik op de roze websitebutton voor meer informatie en plan jouw bezoek.
TIP: We hebben nog veel meer leuke kinderuitjes in de Kop van Noord-Holland voor je op een rijtje gezet!
Reddingmuseum
Willemsoord 60G
1781 AS Den Helder
Openingstijden
Dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens schoolvakanties ook op maandag geopend.Prijs
Zie websiteToon op kaart
Lijstjes voor Kop van Noord-Holland
Meer inspiratie
Met de bus voor maar 1 euro!
Voordelig samen op pad met Connexxion bus tijdens Hemelvaart en Pinksteren!
Festivalhart van Karavaan Festival
Theater, muziek en familieplezier bij Karavaan Festival in Alkmaar tijdens Hemelvaart en Pinksteren!
Waterwerken Zuiderzeemuseum
Spelen, ontdekken en experimenteren met water bij Expeditie Waterwerken in Enkhuizen.Uitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
8x Leukste lunch hotspots met kinderen in Alkmaar!
Het is altijd gezellig om met je vriendin af te spreken in de stad en lekker bij te kletsen. Met kinderen is dat soms lastig, maar niet als je naar één van onze 7 kindvriendelijke lunchplekken gaat. Daar vermaken de kids zich prima, terwijl jij weer helemaal kan bijkletsen met je vriendin. Ik zeg WIN - WIN!
Een kinderfeestje met een missie in het Marinemuseum Den Helder
Begin april beleefden we volop avontuur in het Marinemuseum in Den Helder. Met een groep van zeven kinderen (allemaal rond de 7 jaar oud) én een gezellige moeder als begeleider, gingen we op pad voor een wel heel leuk kinderfeestje.
Dagje Heiloo met kids? Dit wil je doen
Heiloo is zo’n plek waar je misschien snel doorheen rijdt, maar waar verrassend veel te doen is met kinderen. Van bosavonturen tot fijne koffietentjes en leuke speelplekken: je maakt er zó een compleet dagje uit van. Wij nemen je mee langs onze favoriete kindvriendelijke uitjes in Heiloo, allemaal lekker dicht bij elkaar en perfect te combineren.