Herfst in Huis Van Gijn
Leuk en leerzaam gezinsuitje in de herfstvakantie: ontdek hoe het een eeuw geleden ging in Dordrecht!
“Hier ga je samen echt terug in de tijd, wij vonden het heel bijzonder om door het huis te dwalen.” Karin en Nathalie
Herfst in Huis Van Gijn
In Huis Van Gijn stap je terug in de tijd! Ontdek hoe het er 100 jaar geleden aan toeging bij een familie van stand: de familie Van Gijn, die echt in het huis heeft gewoond.
Het huis beweegt mee met de seizoenen, net zoals rond 1900. Nu is de herfst aangebroken. Wat deden de Dordtenaren van stand en hun personeel in deze tijd? In de keuken werd vers fruit ingemaakt voor de winter en in de provisiekast bewaard. De geoogste groenten worden opgeslagen in de koele kelder, de kachels van zolder gehaald.
Struin door het huis en ontdek hoe het sociale leven weer op gang kwam na de zomer. Het was weer tijd voor avondjes uit in smoking en avondjurk. Verkleedfeesten zijn razend populair in die tijd. Duik op de zolder van het huis in de verkleedruimte en ervaar hoe het is om een japon als Marie Antoinette te dragen. Of een hoepelrok. Of warme kamerjas. Vergeet niet een selfie te maken in de grote spiegel of ga voorzichtig zitten voor een mooi portret! Ook is er een speelgoedkamer op zolder, met het mooiste speelgoed uit vervlogen tijden.
Herfstvakantieworkshop – 21 okt
Doe op woensdag 21 oktober ook mee met een leuke creatieve workshop (4+) in Huis Van Gijn. Maak een schattig pompoentje of eikeltje van schapenwol met water, zeep en de warmte van je handen. De workshop duurt ong. 30 minuten en kost 5 euro per kind.
Bordspellen spelen in de herfstvakantie – 21 t/m 23 okt
Schuif op 21 t/m 23 oktober aan voor een ouderwets (bord)spelletje bij Huis Van Gijn! Dammen, mens-erger-je-niet, mikado of in je eentje solitaire. Op elke tafel kun je een ander spel doen. Extra leuk is het bijzondere ganzenbordspel!
Er is nog veel meer te beleven in Huis Van Gijn! Klik op de roze button voor meer info en tickets
Ben je op zoek naar een leuk clubje voor je kids? Neem een kijkje op onze pagina Clubjes.
Foto speelgoedzolder en verkleedruimte: Christine Reehorst
Data:
- dinsdag 13 oktober 2026 Zet in mijn agenda
- donderdag 15 oktober 2026 Zet in mijn agenda
- zaterdag 17 oktober 2026 Zet in mijn agenda
- dinsdag 20 oktober 2026 Zet in mijn agenda
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Huis Van Gijn
Nieuwe Haven 30
3311 AP Dordrecht
Openingstijden
Zie website Huis Van Gijn via de roze buttonPrijs
Kijk op de website voor de actuele prijzen.Toon op kaart
Lijstjes voor Rotterdam
Meer inspiratie
Ontdek Eiland IJsselmonde
Er is zoveel te doen, zien en ontdekken op Eiland IJsselmonde! Ga je mee op avontuur in de natuur?
Creatieve kindercursussen SKVR
Kom spelen, ontdekken, leren en maken tijdens de creatieve cursussen bij SKVR!
Familiewandeling Tramhuis
Ontdek Rotterdam op een leuke en interactieve manier!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Portlantis: verrassend én spannend uitje in de haven
De Rotterdamse haven kent iedereen wel. Maar wat gebeurt daar eigenlijk allemaal? Je ontdekt het spelenderwijs bij Portlantis op Maasvlakte 2. Wij gingen er een dag met vier meiden heen en kwamen tijd tekort!
10 kekke kinderwinkels in Gouda
Wij gaan altijd met veel plezier een dagje shoppen in het mooie en sfeervolle Gouda! Je scoort er de leukste kleding, cadeautjes en speelgoed bij unieke kinderwinkels in het centrum van de stad. We hebben onze favorieten je op een rijtje gezet. Veel shopplezier!
10 bijzondere musea in en om Rotterdam!
Denk jij bij een museum meteen aan schilderijen en beelden? Dat kan natuurlijk, maar er zijn nog veel meer andere en soms héle bijzondere musea in de regio Rotterdam die óók superleuk zijn voor kids. Wij hebben de meest originele op een rijtje gezet. Stuk voor stuk een bezoek waard! Ga je mee?