Blogs & inspiratie
5x Kabouterpad in Midden en West Brabant
Gepubliceerd op 7 januari 2025
Speciaal voor kleine ‘kaboutertjes’ heb ik een blog geschreven met allemaal leuke kabouterroutes. De meeste routes zijn niet langer dan gemiddeld 2 kilometer. Door alle vrolijke opdrachten tussendoor, lopen je kinderen spelenderwijs de route. Ideaal voor een middag op stap met het hele gezin!
Pimmetje Puntmuts wacht in het Speelbos van Chaam op je om de kabouterwandeling te gaan maken met allemaal leuke opdrachten. Recht tegenover het pannenkoekenhuis staan 20 genummerde kaboutervriendjes van Pimmetje Puntmuts.De kabouters staan verspreid over ca 1,5 km door het bos en hebben allemaal een eigen opdracht voor de kabouters die langs komen.

Het kabouterpad is een ontdekkingsroute in de Hooiberg. Daar staan negen kabouterpalen. Elke kabouterpaal bevat een leuke belevingsopdracht die de zintuigen prikkelt. Zo maken de kinderen spelenderwijs kennis met elementen uit de natuur waar ze anders misschien geen oog voor zouden hebben. Bij het kabouterpad gaat het om de beleving van biodiversiteit in hun eigen omgeving, het park, of het bos om de hoek. Want dichtbij huis valt enorm veel te ontdekken!

Samen met de kinderen ga je met een knapzak op ontdekkingstocht in het bos! De route van het kabouterpad is ongeveer 1,2 km lang en er zijn 10 spellocaties. In de knapzak zitten opdrachten en voorwerpen om de (natuur)spelletjes te doen. De kinderen gaan kijken, luisteren, voelen en spelen, en zo het bos ontdekken.
Dit Kabouterpad is geschikt voor (ongeveer) 4-7 jaar en bevindt zich op landgoed Lievensberg.

In het bos staan verschillende kleurige kabouters die jou de weg wijzen door het bos! Hartstikke leuk en spannend voor de kinderen…wie ziet als eerste de volgende kabouter?
Bij elke kabouter kun je een leuk opdrachtje doen! Wie kan het zachtst naar de volgende kabouter lopen? Hoeveel handjes is een boom dik? Kun je net als een konijntje sprongetjes maken? En zo nog veel meer!

Kabouterpad De Gerrithoeve in Tilburg
Ga met je kleuter op avontuur en volg de kabouterwandeling bij De Gerrithoeve. Leuk verstoppertje spelen in het bos, over boomstammen klimmen en een liedje zingen voor de kabouters. De wandeling begint bij de Gerrithoeve en is speciaal voor kinderen van drie tot zeven jaar. Ook voor mama, papa, opa’s en oma’s erg leuk om samen van de natuur te genieten!

Lees ook:
Alle blogs
Bootje, sloep, kano of sup huren voor waterpret in Brabant
Bootje te varen, suppen, in een kano varen, heb je daar zin in? Lees dan snel verder. Wij hebben alle leuke vaartochten, kano verhuur adresjes en supverhuur in Brabant; Tilburg, Breda, Eindhoven en Den Bosch voor je verzameld.
10x ijsjes: de beste ijssalons in en om Tilburg
Waar kan je het lekkerste ijs in Tilburg halen? En een lekker ijsje eten? We hebben een paar fijne ijssalons en ijsboerderijen waar je een lekker ijsje kunt scoren voor je op een rijtje gezet.
9 x Terras met speeltuin en lekker eten!
Een terras met speeltuin is perfect om te genieten van het mooie weer. En om te genieten van je kinderen die heerlijk aan het spelen zijn in de speeltuin terwijl jij geniet van het eten en drinken.Wij hebben een paar restaurants met terras en speeltuin in Tilburg en omgeving voor je op een rij gezet. Dat is makkelijk een super fijn plekje vinden!
Meer inspiratie
Techniek op schoot bij Ontdekstation
Ontdekken, bouwen & fantaseren met losse stukjes tijdens nieuw peuterochtend!
De nieuwste familiefilms bij Pathe
Al jouw filmhelden beleven nieuwe avonturen; deze lente in de bioscoop!
Het langste Blotevoetenpad van Nederland!
Ontdek dit unieke parcours in de natuur. Een origineel (en gratis!) uitje!