Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Schattige DIY herfstdiertjes van natuurlijke materialen

Gepubliceerd op 23 oktober 2023

Komen jouw kinderen ook altijd thuis met van die mooie herfstschatten? Nu de blaadjes van de bomen vallen is het prachtig weer om naar het park, bos of speeltuin te gaan. Daar liggen de mooiste herfstschatten zo voor het oprapen! Gekleurde bladeren, kastanjes, dennenappels, eikels, beukennootjes en nog veel meer.

Na een wandeling komen kinderen altijd terug met jaszakken vol schatten uit het bos of park. Maar wat kun je er eigenlijk mee doen, behalve ze verzamelen? Na een tijdje liggen ze meestal thuis te verstoffen en worden ze uiteindelijk (in een onbewaakt moment) weggegooid.

De oplossing! De dochter van mijn Kidsproof-collega maakte deze schattige herfstdiertjes van haar vondsten. Leuk én makkelijk om samen met je kinderen te maken!

Lief rupsje  Deze link opent in een nieuwe tab
Dit lieve rupsje eet gelukkig niet je plantjes op en is gemaakt van mooie grote kastanjes. Natuurlijk kun je dit diertje ook maken van eikels die van de bomen zijn gevallen.

Een beer of rendier van kastanjes  Deze link opent in een nieuwe tab
Zijn ze niet schattig? Dit beertje of rendier maak je op een echte herfstdag als je samen met je kids buiten hebt gewandeld om daarna te knutselen met natuurlijke materialen. Superleuk, en de meeste kinderen zijn er dol op!

Veel plezier!

Deze mooie herfstmaterialen werden in het bos gevonden tijdens het wandelen.

Lees ook:

Alle blogs

De leukste zomeruitjes in Noord-Brabant

De zon schijnt weer, tijd om er lekker op uit te gaan! We hebben de tofste Brabantse uitjes voor je verzameld. Beleving, sport, hoogtes, interactief, water en nog veel meer. Lees je mee?

Waterspelletjes voor een warme dag!

Wauw... wat is het heerlijk weer! Lekker spelen met water werkt altijd goed en er zijn heel veel mogelijkheden. Wij hebben zes leuke waterspelletjes voor je op een rijtje gezet!

10 x De leukste pluktuinen in Noord-Brabant!

Wat superleuk is om te doen samen met je kids, is fruit of bloemen plukken. Lekker wandelen en kletsen door de natuur en ondertussen de mooiste bloemen of het lekkerste fruit plukken. Meestal is er bij de pluktuin ook een terras waar je heerlijk kunt genieten van een cappuccino of limonade. Vaak zijn er ook dieren, speeltoestellen en andere activiteiten waar kinderen heel blij van worden.
Wij hebben een heel handig overzicht gemaakt van pluktuinen in Noord-Brabant.

De 6 leukste speeltuinen van Tilburg en omgeving

Het is altijd fijn om lekker buiten te spelen! En waar kan je dan beter zijn dan in de speeltuin? Wij hebben de  speeltuinen in de omgeving van Tilburg voor je op een rij gezet.

Meer inspiratie

Circus show BOMBOLINI!

Kom tijdens de zomervakantie naar de toffe circus show van Jeugdcircus Il Grigio!

Festival Tilburg on Stage (gratis)

Een dag én podium voor alle vrijetijdskunstenaars in de Gemeente Tilburg!

Kermis Moergestel

Yes! De kermis in Moergestel is er weer! Kom zwieren en draaien en spelletjes doen.

Suppen in Tilburg

Huur je sup bij Watersport Piushaven en ontdek Tilburg!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief