

Blogs & inspiratie
Twickel vlonderpad wandeling
Gepubliceerd op 5 februari 2025
Maak een heerlijke wandeling over landgoed Twickel. Met op de route een restaurant met speeltuin, een museumboerderij, een kasteel en watermolen!

We blijven het toch zeggen, Twente heeft het allemaal! Deze wandeling is daar een goed voorbeeld van. De route begint bij Restaurant ’t Hoogspel. Een fijne plek met een terras, grote speeltuin en smakelijk kindermenu (kibbeling!).
We gebruiken een stuk van de Umfassungsweg voor onze tocht. Begin op de Deldeneresch, en hou de speciale UW-paaltjes aan je linkerhand. Dit stukje loop je namelijk eigenlijk ’tegen het verkeer’ in. Blijf voor rechtdoor rechts aanhouden, je komt dan vanzelf in het bos terecht. Klim even op de steiger om van het uitzicht op Erve Hellecate te genieten. Daarna steek je de Twickelerlaan over, en even verderop stap je zo op het Vlonderpad.
Voor de terugweg wijken we af van de Umfassungsweg. Die is namelijk 11 km en voor ons net iets te lang. Vanaf de watermolen gaan wij over de brug rechtsaf, en lopen zo terug naar de Twickelerlaan. Langs de straat loopt ook een voetgangerspad. Zo kom je langs museumboerderij Wendezoele , ook een top uitje!
In totaal heb je ruim een uur nodig voor deze wandeling, en het Vlonderpad zit mooi halverwege. Daarna natuurlijk even bijkomen, of verder spelen, bij het restaurant.
Je ziet er nog meer van in deze reel!
Lees ook:
Alle blogs

6x terras met speeltuin
In onze regio zijn zoveel leuke terrasjes te vinden! Lekker een eindje fietsen en dan ergens neerploffen voor een verkoelend drankje of een hapje eten. Dan is het erg fijn als de kinderen zich ook vermaken. Wij hebben wat leuke terrassen mét speeltuin voor je. Onderaan vind je ze op de kaart!
Een zomer vol Volksfeesten
De zomer in Twente betekent: volksfestijnen en festivals in de hele regio. Met als grote overeenkomst: ze zijn hartstikke kidsproof! Springkussens, kermissen, braderieën, spelletjes en spelen - ze hebben het allemaal. Je vindt ze in deze blog op datum gesorteerd. Waar vieren jullie het feestje mee?