Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Kindersterrenkijkavond

Ben jij een echte ruimteheld? Kom dan naar de speciale kindersterrenkijkavonden bij Sterrenwacht Cosmos.

Ga op avontuur in het heelal.

In het observatorium en op het dakterras staan de grootste telescopen van Nederland opgesteld. Door deze telescopen kun je de Maan, Jupiter en Saturnus bekijken zoals je ze nog nooit hebt gezien. Jupiter is de grootste planeet van ons zonnestelsel. Hij is zo groot dat er meer dan 1200 aardbollen op passen! Saturnus is beroemd om zijn ringen. Deze ringen bestaan uit miljarden stukjes ijs en rotsen. De maan is bedekt met kraters die zijn ontstaan door inslagen van meteorieten. De kraters kun je door de telescoop zien.

Naast het sterrenkijken is er nog veel meer te doen in de sterrenwacht.

In het Astro Theater kun je een voorstelling bekijken over het zonnestelsel. In deze voorstelling leer je alles over de Zon, de Maan, de planeten, kometen en vallende sterren.
In het planetarium kun je de sterrenhemel van dat moment bekijken. Het voelt alsof je in de sterrenhemel zit! De voorstellingen in het planetarium zijn een geweldige manier om meer te leren over het heelal. Ze zijn ook erg leuk en spannend.

Tijdens een kindersterrenkijkavond is de sterrenwacht geopend vanaf 19.00 uur. Het programma begint om 19:30 uur en duurt tot ongeveer 21:30 uur. Er is tussendoor ook pauze voor een drankje of iets lekkers.

Psst: wees er snel bij, want de kaartjes zijn beperkt! De kaartjes kun je bestellen via de roze websitebutton!

Voor nog meer leuke activiteiten, kijk snel in onze Uitagenda

Data:

  • zaterdag 21 februari 2026
  • zaterdag 7 maart 2026
  • zaterdag 28 maart 2026

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

Cosmos Sterrenwacht

Frensdorferweg 22

7635 NK Lattrop-Breklenkamp

Openingstijden 19.30-21:30
Prijs zie website
Mail direct

Mail direct naar Cosmos Sterrenwacht

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Ontdek & maak in de Museumfabriek

Ontdek de beste uitvindingen ooit met de 'ontdekkaart' en maak er daarna zelf een!

Alice in Wonderland (6+)

Verwacht poppenspel, inventieve decors en nieuwe muziek in het Wilminktheater!

Huis van de Uitvinder

Zet je uitvindersbril op en kom op ontdekkingstocht bij Oyfo!

Speeltuin Morskieft

Al 100 jaar heel veel speelplezier in binnen-en buitenspeeltuin Morskieft!

Uitgelicht

Tip: Captain Fantastic is buitengewoon fantastisch!

Leuke activiteiten in het Mediamuseum in Hilversum

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Kidsproof Kletspraat Natuur & dieren

Wat is de Nederlandse natuur toch mooi en wat valt er veel over te kletsen. Met de Kidsproof Kletspraat Natuur & dieren klets je uren vol met je kids. Met leuke vragen over de natuur, de seizoenen, de dieren om ons heen én meer.

Een echte Twentse voorjaarsvakantie

Met deze voorjaarsspecial heb je de vakantie zo gevuld. "Had ik dat nou maar eerder geweten" Schrijf je dan gewoon in voor onze maandelijkse nieuwsbrief . Altijd vol met de leukste kinderactiviteiten en tips. Zo, helemaal gratis, hoppa in je inbox. Zelfs geen bezorgkosten ;)

Stapstenen wandeling Haaksbergen

Een heerlijk ommetje van 2km door het bos op Landgoed het Lankheet.

Olympische Winterspelen thuis

Kijken jullie ook met de kinderen naar de Olympische Winterspelen? Zó leuk om samen te genieten van al die wintersporten op televisie. Even omdenken en je kunt thuis ook met de kinderen een paar hele toffe winterspelletjes doen!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief