Kindersterrenkijkavond
Ben jij een echte ruimteheld? Kom dan naar de speciale kindersterrenkijkavonden bij Sterrenwacht Cosmos.
Ga op avontuur in het heelal.
In het observatorium en op het dakterras staan de grootste telescopen van Nederland opgesteld. Door deze telescopen kun je de Maan, Jupiter en Saturnus bekijken zoals je ze nog nooit hebt gezien. Jupiter is de grootste planeet van ons zonnestelsel. Hij is zo groot dat er meer dan 1200 aardbollen op passen! Saturnus is beroemd om zijn ringen. Deze ringen bestaan uit miljarden stukjes ijs en rotsen. De maan is bedekt met kraters die zijn ontstaan door inslagen van meteorieten. De kraters kun je door de telescoop zien.
Naast het sterrenkijken is er nog veel meer te doen in de sterrenwacht.
In het Astro Theater kun je een voorstelling bekijken over het zonnestelsel. In deze voorstelling leer je alles over de Zon, de Maan, de planeten, kometen en vallende sterren.
In het planetarium kun je de sterrenhemel van dat moment bekijken. Het voelt alsof je in de sterrenhemel zit! De voorstellingen in het planetarium zijn een geweldige manier om meer te leren over het heelal. Ze zijn ook erg leuk en spannend.
Tijdens een kindersterrenkijkavond is de sterrenwacht geopend vanaf 19.00 uur. Het programma begint om 19:30 uur en duurt tot ongeveer 21:30 uur. Er is tussendoor ook pauze voor een drankje of iets lekkers.
Psst: wees er snel bij, want de kaartjes zijn beperkt! De kaartjes kun je bestellen via de roze websitebutton!
Voor nog meer leuke activiteiten, kijk snel in onze Uitagenda.
Data:
- zaterdag 7 maart 2026
- zaterdag 28 maart 2026
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Cosmos Sterrenwacht
Frensdorferweg 22
7635 NK Lattrop-Breklenkamp
Openingstijden
19.30-21:30Prijs
zie websiteToon op kaart
Lijstjes voor Twente
Meer inspiratie
Buurman & Buurman: Gaan naar de maan (4+)
Een vrolijk ruimte-avontuur met een hoop klussen, humor en ‘A JE TO!’
Alice in Wonderland (6+)
Verwacht poppenspel, inventieve decors en nieuwe muziek in het Wilminktheater!
Ontdek & maak in de Museumfabriek
Ontdek de beste uitvindingen ooit met de 'ontdekkaart' en maak er daarna zelf een!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Stapstenen wandeling Haaksbergen
Een heerlijk ommetje van 2km door het bos op Landgoed het Lankheet.
Kidsproof Kletspraat Natuur & dieren
Wat is de Nederlandse natuur toch mooi en wat valt er veel over te kletsen. Met de Kidsproof Kletspraat Natuur & dieren klets je uren vol met je kids. Met leuke vragen over de natuur, de seizoenen, de dieren om ons heen én meer.
Lammetjesdagen in Twente!
In Twente zijn er lammetjesdagen bij verschillende boerderijen en schaapskooien. Welke bezoeken jullie?