

Blogs & inspiratie
Het Bomenmuseum: een combinatie van natuur en plezier!
Gepubliceerd op 16 juni 2024
'Wat gaan we voor leuks doen vandaag mama?' Die vraag kreeg ik op zondagochtend. We gaan naar het Bomenmuseum vertelde ik enthousiast. 'Staan daar alleen bomen?' 'En wat kun je daar dan doen?' De vragen bleven binnenkomen en het enthousiasme spatte er bij de kinderen nou niet bepaald vanaf. Toch gingen we op deze heerlijke zomerse zondag nieuwsgierig op pad richting Doorn. Benieuwd wat we gaan ontdekken!

We waren nog maar even binnen en Sophie, mijn middelste dochter, zei dat ze het niet zó leuk had verwacht. Fijn om te zien dat zij toch met een open blik rondkeek en zich aangenaam liet verrassen. En allebei mijn meiden waren, net als wij zelf, heerlijk aan het genieten. We kwamen echt even tot rust!
In de grote ‘Boomhut van Max’ is ook voor kinderen van alles te ontdekken en te beleven over bomen en hun leefomgeving. Zo is de kleine natuur te bewonderen onder de microscoop en vanuit de torentjes kunnen vogels worden gespot. Ook rondom de boomhut is er volop speelplezier in de speeltuin, gemaakt van eikenhout. (redactie: de boomhut is ivm corona tijdelijk gesloten)
De verschillende soorten schommels vielen bij onze meiden in de smaak.
Na een wandeling door de bomentuin van het Bomenmuseum kun je nog even (in de zon) nagenieten onder het genot van een stukje lekkere taart of een drankje. Ook is er een museumwinkel waar diverse producten uit de bomentuin te koop zijn (in het weekend). We sloten ons bezoek af met een heerlijk ijsje van de ijscokar. Onze meiden hadden genoten, en wij ook! We komen hier zeker weer een keer terug…

Praktisch
Het Nationaal Bomenmuseum Gimborn
Velperengh 13
3941 BZ Doorn
– April t/m oktober: 9.00 – 19.00 uur
– November t/m maart: 10.00 – 16.00 uur
Kinderen t/m 15 jaar: gratis entree
Klik door naar de site voor meer info over het Nationaal Bomenmuseum in Doorn Deze link opent in een nieuwe tab!
Kidsproofblogger Mandy woont samen met Martijn en haar drie dochters in de wijk Oog in Al in Utrecht. Haar dochters Merel (9), Sophie (7) en Jasmijn (4) zijn dol op het ondernemen van activiteiten. De weekenden zijn naast hockey en zwemles, dan ook altijd gevuld met gezelligheid. Mandy ervaart het soms als een uitdaging om voor alle meiden iets leuks te organiseren, omdat de leeftijden toch wel uiteen liggen. Daarom bezoekt ze regelmatig Kidsproof locaties, om zo te ontdekken wat geschikt is voor andere gezinnen.
Lees ook:
Alle blogs

Van speelklok tot Roblox
Ga op een muzikaal avontuur met de game Music Machine Monster en kom meer te weten over de muziekmachines uit Museum Speelklok. We konden natuurlijk niet wachten om de game te spelen. Ook gameliefhebbers thuis? Lees dan zeker verder over onze ervaringen!
Racend het (levens)jaar uit!
Cool, The Team Building heeft nu ook electrisch karten voor kinderen. Bij het zoeken naar een kinderfeestje voor dochter Sophie was de keuze dan ook snel gemaakt. We gaan karten bij Fusion Drift, supergaaf!
Top 8 uitjes voor kids op de Utrechtse Heuvelrug
Heb je zin in actie, buiten spelen, de natuur ontdekken, chillen en lekker eten? Kom dan een dagje of weekend naar de Utrechtse Heuvelrug! Hier wordt iedere dag een avontuur. Er valt in dit mooie stukje Midden-Nederland vol bos, hei, duinen en kastelen zo veel te beleven. Wat precies? Je leest het hier!Meer inspiratie

nijntje is jarig!
Met babyconcerten, voorlezen en knutsels wordt de verjaardag van nijntje gevierd in de bieb!
Naar de Utrechtse Heuvelrug
Check deze top 8 uitjes voor het hele gezin op de Utrechtse Heuvelrug. Veel plezier!
Kinderactiviteit vlinders
Leer wat vlinders eten, hoe ze leven en meer bij het Nationaal Bomenmuseum, mét vlinderknutsel!
Naar het circus
Geniet deze zomer van een nostalgische circusvoorstelling van Circus Snor!
Festival Tweetakt
Avontuurlijk festival met theater, kunst en muziek voor iedereen, op meerdere unieke locaties!
Jubileumfeest bij Steck
Hoera, Steck bestaat 5 jaar. Vieren jullie dit groene feestje mee?
nijntje is jarig!
De 70ste verjaardag van nijntje wordt groots gevierd in het nijntje museum met speciale activiteiten!