Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Met UMU op Fossielenjacht

Ontdek tijdens de Fossielenjacht door Utrecht wat fossielen je over het verleden vertellen!

Speciaal voor families met kinderen tussen de 8 en 14 jaar heeft het Universiteitsmuseum Utrecht een Fossielenjacht ontwikkeld. Superleuk!

Op zoek naar een leuke activiteit voor deze zomer? Ga dan samen met het UMU op zoek naar fossielen, gewoon in de binnenstad van Utrecht! Word een echte speurder met de Fossielenjacht van het Universiteitsmuseum Utrecht.

Tijdens deze zomerse activiteit gaan jullie samen op onderzoek uit. Samen met Jelle Reumer, wetenschapper aan de Universiteit Utrecht, volgen jullie met behulp van een app een route langs verschillende fossielen in de binnenstad van Utrecht. Onderzoek zelf en leer meer over fossielen. Aan het einde verdien je een échte Fossielenjacht oorkonde.

UMU daagt je ook uit zelf een fossiel te vinden in de binnenstad. Gevonden? Deel het met #Fossielenjacht en #UMU.

De fossielenjacht begint en eindigt bij het UMU. Met behulp van een app loop je een route langs alle fossielen. Bij elke stop krijg je informatie in gesproken en geschreven tekst. Doe onderzoek en beantwoord de quizvragen.

Vergeet niet de afbeeldingen te bekijken! Hier vind je dezelfde soort fossielen als in de collectie van het UMU.

Ook leuk, doe de nieuwe Donders stadswandeling. Ontdek daarbij de stad en leer meer overde wetenschap!

Klik voor meer info over de gratis Fossielenjacht in Utrecht door naar de site via de roze button!

UMU - Universiteitsmuseum Utrecht

Prijs Gratis

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Pathé Kids Festival

Bezoek deze zomer Pathé Utrecht Leidsche Rijn en maak kans op één minuut gratis shoppen bij Intertoys!

Klimbos Zeist

Klimbos Zeist, een lekker plekje midden in de natuur waar kids kunnen klimmen & klauteren.

ARTIS Zoomeravonden

Ontdek tijdens de Zoomeravonden het levendige ARTIS-Park in Amsterdam in een ander daglicht!

Op ontdekkingsreis in de zomervakantie

Ga op avontuur bij het Nationaal Militair Museum en doe mee met de stoere activiteiten

Uitgelicht

Maritieme week in ’t Zuiderzeemuseum

Nieuwe onderwaterwereld bij SEA LIFE

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Tips voor zomervakantie-uitjes in en om Utrecht!

Hoera, zomervakantie 2026! Leuke tips voor zomervakantie-uitjes en kinderactiviteiten in en om Utrecht! Op Kidsproof vind je hééél veel te gekke ideetjes. Zo maak je er samen met de kinderen een heerlijke zomervakantie van!

48 uur op De Utrechtse Heuvelrug met kinderen: zo haal je alles eruit

Wakker worden met fluitende vogeltjes en op pad gaan naar toffe uitjes op wandel- en fietsafstand! Een plek waar kinderen volop kunnen spelen en jullie ook 100% genieten. Tijdens een weekendje weg op De Utrechtse Heuvelrug kan het allemaal!

Den Haag van strand tot stad: dit is leuk voor gezinnen met kinderen!

Van Drievliet, Museon-Omniversum tot SEA LIFE Scheveningen – in Den Haag beleef je de leukste avonturen met kinderen. En tussendoor? Even ontspannen met een lekkere lunch op het strand en een duik in zee. Heerlijk!

Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!

Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!

 Doe mee en maak kans op één van de 5 gezinstickets voor Kasteel de Haar!

Ja, ik wil winnen!