Boswachterij Austerlitz
Staatbosbeheer neemt je vandaag mee in de geschiedenis van boswachterij Austerlitz.
In de voetsporen van Napoleon
Ken jij de geschiedenis van dit dorp? Het ontstond zo’n 200 jaar geleden toen de soldaten van Napoleon er hun legerkamp bouwden. Er was toen nog niet veel meer dan een uitgestrekte heidevlakte. De 20.000 soldaten lieten hun sporen na in het gebied en deze kun je nu nog op tal van plekken zien. Maar ook nadat de soldaten vetrokken waren, was het gebied volop in beweging. De heide werd omgevormd tot productiebos en er kwamen twee landgoederen. Het bos heeft daarna nog verschillende functies gehad.
Tijdens de excursie ga je op zoek naar de sporen die de geschiedenis in het bos heeft achtergelaten. De wandeling start op de parkeerplaats van het Beauforthuis. De excursie duurt anderhalf á twee uur.
Klik voor meer info op de roze button hieronder!
Data:
Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.
Beauforthuis
Woudenbergseweg 70
3711 AB Austerlitz
Openingstijden
Start om 14.00 uur op de parkeerplaats van het Beauforthuis, vooraf aanmelden niet nodig.Prijs
€2,50 voor kinderen en € 5,- voor volwassenen
Mail direct
Toon op kaart
Lijstjes voor Utrecht
Meer inspiratie
Muziek in het museum
Beleef samen het plezier van muziek tijdens deze vrolijke workshops in het nijntje museum!
Kindernacht van de Poëzie
Gedichten, spoken word, dans en muziek komen voorbij tijdens de Kindernacht van de Poëzie van ILFU!
Weekend van de Wetenschap
Jonge wetenschappers (8+) opgelet; ervaar, leer en doe bij Universiteit Utrecht!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Te gekke familieconcerten bij TivoliVredenburg!
Jong genieten betekent later nog meer genieten, en samen plezier is dubbel plezier. De concerten, shows of voorstellingen onder de noemer familieconcerten zijn voor jong en oud. Alle genres, muziek- en vertelvormen passeren de revue, dus pik eruit wat bij jullie past!
Getest: Vakantiepark De Krakeling
Midden in de prachtige bossen van Zeist ligt Vakantiepark De Krakeling. We hadden al vaker enthousiaste verhalen over dit vakantiepark gehoord, dus hoog tijd om het zelf eens te ervaren! We pakten onze spullen en gingen er met het gezin een nachtje naartoe. En daar kregen we zeker geen spijt van. Lees alles over onze ervaring!
Oogstfeest | Utrecht Natuurlijk
Wat groeit er allemaal in Utrecht? Meer dan je misschien denkt! In september staan verschillende locaties van Utrecht Natuurlijk volop in het teken van oogsten, proeven, ontdekken en vieren. Op stadsboerderijen Koppelsteede, Steede Hoge Woerd, Griftsteede en Stadstuin Zuilen vieren ze zondag 13 en 20 september de oogst van Utrecht voor jong en oud.