Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Bouw een Romeins fort in Minecraft

Benieuwd hoe Romeinen vroeger leefden en bouwden? Doe dan mee aan deze toffe workshop!

Wat een leuke activiteit bij de bieb is dit! Heb jij een Minecraft-liefhebber thuis? Lees dan snel verder.

Minecraftworkshop & Castellum: Bouw een Romeins fort in Minecraft (9-14 jaar)

Fan van Minecraft én nieuwsgierig naar hoe Romeinen vroeger leefden en bouwden? Doe dan mee aan deze toffe tweedelige activiteit!

Op dinsdag 26 augustus ga je op ontdekkingstocht bij Castellum Hoge Woerd. Daar leer je alles over de architectuur, het leven in een Romeins fort en hoe het Castellum eruitzag.

Op donderdag 28 augustus zet je jouw ideeën om in een digitale wereld tijdens een Minecraftworkshop in de bieb. Bouw samen met anderen een eigen Castellum in Minecraft – met alles erop en eraan!

Bezoek aan Castellum – 26 augustus

Er wordt verzameld om 09:30 uur voor de ingang van Castellum Hoge Woerd. Eerst is er een kennismakingsspel en van 10:00 tot 11:00 uur bezoek je met z’n allen het Castellum.

Minecraftworkshop – 28 augustus

De workshop vindt plaats in Bibliotheek Leidsche Rijn. De workshop is van 10:00 tot 12:30 uur.

Het is een tweedelige activiteit, dus je aanmelding geldt voor beide dagen.

Meer info over het jubileum van Castellum Hoge Woerd vind je via de roze websitebutton!

Data:

  • dinsdag 26 augustus 2025
  • donderdag 28 augustus 2025

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

Castellum Hoge Woerd en Bibliotheek Leidsche Rijn Centrum

Brusselplein 2

3541 CJ Utrecht

Mail direct

Mail direct naar Castellum Hoge Woerd en Bibliotheek Leidsche Rijn Centrum

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Castellum Hoge Woerd 10 jaar

Duik in het feestprogramma vol exposities, voorstellingen, workshops en live-muziek!

Soesterberg Zomeroffensief

Een knallende afsluiting van je zomer bij het NMM! Tanks, vliegtuigen… Alles wordt uit de kast getrokken

Zon Op Beton Festival

TivoliVredenburg organiseert een Buitenfestival op het Beton-T terrein!

Museum Hoge Woerd

Beleef deze zomervakantie spannende avonturen bij Museum Hoge Woerd!

Uitgelicht

Zomerpaleis

Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Tips voor zomervakantie-uitjes in en om Utrecht!

Hoera, zomervakantie 2025! Leuke tips voor zomervakantie-uitjes en kinderactiviteiten in en om Utrecht! Op Kidsproof vind je hééél veel te gekke ideetjes. Zo maak je er samen met de kinderen een heerlijke zomervakantie van!

Te gekke familieconcerten bij TivoliVredenburg!

Jong genieten betekent later nog meer genieten, en samen plezier is dubbel plezier. De concerten, shows of voorstellingen onder de noemer familieconcerten zijn voor jong en oud. Alle genres, muziek- en vertelvormen passeren de revue, dus pik eruit wat bij jullie past!

Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!

Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!

Heerlijk buiten zwemmen in zwembaden én natuurwater!

Een kindvriendelijk buitenzwembad of prachtig natuurwater: in en om Utrecht vind je veel fijne zwemplekken om met de kinderen naartoe te gaan! Wij hebben de leukste openluchtbaden en natuurzwemplekjes vast voor je op een rijtje gezet. Veel spetter en spatter plezier!