Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Sterrenkijkavonden

Spannend, Sterrenkijkavonden bij Sonnenborgh - museum & sterrenwacht. Ontdek het heelal!

Met eigen ogen gasnevels, planeten en het maanoppervlak van dichtbij zien? Kom naar een Sterrenkijkavond op Sonnenborgh! Sterren kijken door de grote telescopen van Sonnenborgh plus een mini-college over wat er aan de sterrenhemel te zien is. Op zaterdag speciaal voor kinderen tussen 6 en 12 jaar.

Elke Sterrenkijkavond start met een mini-college over het heelal. Bij helder weer worden de telescopen op de hemel gericht en kan iedereen zelf de maan, planeten en sterren waarnemen. Bewolkt? Er is een slechtweer-programma: ook in het planetarium fonkelen de sterren en de publieksbegeleiders laten je graag de historische sterrenwacht zien in een rondleiding.

Op de Kinderkijkavonden is er ook van alles te ontdekken over de maan, planeten en sterren in de proefjes. Hoe ontstaan kraters op de maan, hoeveel weeg jij op Mars en kun jij de naam van een ster vinden met een sterrenkaart?

Let op, koop je kaartje vooraf online. 

Klik voor meer info over de Sterrenkijkavonden bij Museum Sonnenborgh op de roze button!

Sonnenborgh - museum & sterrenwacht

Zonnenburg 2

3512 NL Utrecht

Mail direct

Mail direct naar Sonnenborgh - museum & sterrenwacht

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Kindernacht van de Poëzie

Gedichten, spoken word, dans en muziek komen voorbij tijdens de Kindernacht van de Poëzie van ILFU!

ILFU Festival 2026

Het grootste literatuurfestival van Nederland heeft dit jaar een spetterend jeugdprogramma!

NU: tickets met korting voor de show van Disney On Ice

Boek nu met korting voor de nieuwe, magische ijsshow in de kerstvakantie!

Groove Beest familieconcert met Kay Slice (6+)

Vrolijke en krachtige muziek met een boodschap in TivoliVredenburg

Uitgelicht

NU: tickets met korting voor de show van Disney On Ice

Cinekid: de voorpret is begonnen!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Getest: Vakantiepark De Krakeling

Midden in de prachtige bossen van Zeist ligt Vakantiepark De Krakeling. We hadden al vaker enthousiaste verhalen over dit vakantiepark gehoord, dus hoog tijd om het zelf eens te ervaren! We pakten onze spullen en gingen er met het gezin een nachtje naartoe. En daar kregen we zeker geen spijt van. Lees alles over onze ervaring!

Nieuw en door Kidsproof getest: Music Machines & Me

Ontdek bij Museum Speelklok deze interactieve ontdekkingstocht vol muziek. Echt een aanrader!

Te gekke familieconcerten bij TivoliVredenburg!

Jong genieten betekent later nog meer genieten, en samen plezier is dubbel plezier. De concerten, shows of voorstellingen onder de noemer familieconcerten zijn voor jong en oud. Alle genres, muziek- en vertelvormen passeren de revue, dus pik eruit wat bij jullie past!

Oogstfeest | Utrecht Natuurlijk

Wat groeit er allemaal in Utrecht? Meer dan je misschien denkt! In september staan verschillende locaties van Utrecht Natuurlijk volop in het teken van oogsten, proeven, ontdekken en vieren. Op stadsboerderijen Koppelsteede, Steede Hoge Woerd, Griftsteede en Stadstuin Zuilen vieren ze zondag 13 en 20 september de oogst van Utrecht voor jong en oud.

Doe mee en maak kans op één van de 4 gezinstickets voor het Zuiderzeemuseum én de Oudhollandse kermis in de herfstvakantie!

Ik doe mee!