Blogs & inspiratie
12 DIY tips voor Pasen!
Gepubliceerd op 2 mei 2024
Het is alweer bijna Pasen! Een ideale periode om samen met je kinderen lekker te knutselen. Check onze favoriete paasontbijtjes, knutseltips, paasknutsels én schmink-ideetjes voor je eigen paashaas! Enne... deze paastips zijn echt goed te maken, ook als je niet zo handig bent.
Pasen vind ik zelf altijd een heerlijke tijd. Het lijkt wel of de lente dan echt begint. Overal in de winkels zie je vrolijke kuikentjes en paashaasjes, buiten staan de voorjaarsbloemen in bloei, er zijn volop tulpen te koop én de tijd van paaseitjes snoepen is weer aangebroken. En als het een beetje meezit, schijnt buiten het zonnetje. Al dit leuks biedt genoeg inspiratie om thuis lekker met de kids aan de slag te gaan. Koken, knutselen, schminken, spelletjes, noem maar op. En alles in paassfeer natuurlijk!

Er zijn heel veel leuke paasknutsels te verzinnen. Dit konijntje Deze link opent in een nieuwe tab bijvoorbeeld, hiervoor gebruik je stukjes gras. Of dit kleine kuikentje Deze link opent in een nieuwe tab. Die heeft een pompoentje als lijfje. Weet je nog van vroeger hoe je er een moet maken? Op onze site vind je de uitgebreide werkbeschrijving. De vogeltjes in hun nestje Deze link opent in een nieuwe tab die je hier ziet, maak je van een washand. Dit is een persoonlijke favoriet. Ik vind het zo schattig om die koppies er bovenuit te zien steken. En het lijkt een ingewikkeld werkje, maar dat is het helemaal niet.

Houd jouw kleintje van vingerverven? Dan is het leuk om dit schaapje Deze link opent in een nieuwe tab te maken. Simpel, maar gaaf toch? En laat je inspireren. Haasjes, kuikentjes, je kunt op deze manier natuurlijk van alles verven. En heb je een leeg wc-rolletje? Dan is het paashaasje Deze link opent in een nieuwe tab een topper. Leuk om te vullen met chocolade eitjes! Als ze dan toch lekker aan het verven zijn, knutsel dan ook nog even deze narcis Deze link opent in een nieuwe tab. Leuk om op te hangen. Je tekent de vorm, de kelk is van een stukje wc-rol en voor de rest is het een verfwerkje.

Als het lekker weer is met de paasdagen en je gaat met de kids naar buiten, is het natuurlijk super leuk een spelletje te doen in paassferen. Er is van alles te verzinnen. Een spelletje waarbij je een ei moet ruilen Deze link opent in een nieuwe tab en de eierdans Deze link opent in een nieuwe tab bijvoorbeeld, zijn allebei favoriet bij mijn zoontje. Reken maar dat het hilarisch wordt als de kids met een ei aan de slag moeten! En als je het nou over hilarisch hebt…hoe grappig is het als jouw kids geschminkt als paashaasjes Deze link opent in een nieuwe tab aan de familiebrunch verschijnen!

Voor de paasbrunch zijn er trouwens veel lekkere receptjes in paasthema te verzinnen, die goed met je kinderen samen te maken zijn. Kuikentjes van gekookte eieren Deze link opent in een nieuwe tab, boterhammetjes met vlinders Deze link opent in een nieuwe tab en een banenbrood Deze link opent in een nieuwe tab. Lekker en gezond!
Meer inspiratie nodig? Kijk in onze DIY-categorie Deze link opent in een nieuwe tab voor leuke knutsels, spelletjes, schminkvoorbeelden, traktaties en meer!
Lees ook:
Alle blogs
Yeah, met de kids naar FC Utrecht!
Onlangs speelde FC Utrecht een spannende pot tegen Vitesse. Daar móesten Kidsproofblogger Anne-Liese en haar kids bij zijn! De jongens mochten zelfs hand in hand met de spelers het veld op. Een te gekke ervaring voor deze Junior Tigers! Benieuwd wat ze ervan vonden? Mama Anne-Liese vertelt over hun ervaring.
Tips voor paasbrunch, paaslunch & paasdiner met kinderen!
Of je nu zin hebt in een lekkere paasbrunch, paaslunch of paasdiner; in en om Utrecht kun je met Pasen 2026 heerlijk uit eten met het hele gezin! Ook voor de kinderen is er van alles georganiseerd. Wij verzamelden deze toffe plekjes voor jou. Vergeet niet om tijdig te reserveren!
Door Kidsproof getest: speurtocht bij de Grebbelinie
Nieuw en écht een aanrader! Onze Kidsproofblogger ging met haar kinderen naar Het Grebbelinie Bezoekerscentrum en deed de gloednieuwe interactieve speurtocht… en die kreeg een dikke duim omhoog!Meer inspiratie
Bon dia in de jungle (4+)
Ga in TivoliVredenburg mee op een spannende reis vol nieuwe vrienden en gevaarlijke, wilde dieren!
KreaDoe Lentefestival met je kids, superleuk!
Van 1 t/m 3 mei verandert de Jaarbeurs Utrecht in een paradijs voor creatievelingen!
Central Park Festival
Feestelijk festival voor muziekliefhebbers en fijnproevers van alle leeftijden!
Voorjaarsfeest met de Boswachter
Een vrolijk voorjaarsfeest van OERRR in de buitenlucht, vlakbij Utrecht!
Wauw (2,5+)
Een swingende dansvoorstelling bij Podium Sprits die laat zien hoe mooi alledaagse dingen kunnen zijn.
Zapp Mattheus (8+)
Een verhaal over vriendschap, verraad en voetballen tot het donker wordt in TivoliVredenburg!
Fort & Food Paasfestival
Fort bij Vechten verandert op 5 & 6 april in een levendig familiefestival. Mis het niet!