

Blogs & inspiratie
Kinderboekenweek in Bibliotheek Utrecht
Gepubliceerd op 13 september 2025
De Kinderboekenweek is natuurlijk hét moment van het jaar om een bezoekje te brengen aan Bibliotheek Utrecht. Volop activiteiten van woensdag 1 t/m zondag 12 oktober.

Hieronder vind je een aantal te gekke tips om door te nemen met je kind(eren). Bekijk het aanbod en reserveer snel je (gratis) plekjes.
Van woeste zeeën tot betoverende landen, een groot geheim tot een spannend mysterie, je kunt alles beleven met een kinderboek. De Kinderboekenweek ‘Vol avontuur’ is van woensdag 1 t/m zondag 12 oktober. Lees snel verder!
Feestelijke start met ‘De koning zonder paard’ | 4+ Deze link opent in een nieuwe tab
‘De koning zonder paard’ is hét prentenboek van deze Kinderboekenweek. Gemaakt door illustrator Charlotte Bruijn, met tekst van Levina van Teunenbroek. Het paard van de koning is opgegeten door een enorme draak… Zal de koning zijn paard kunnen redden?
wo 1 oktober | 15.00 – 16.00 uur | Bibliotheek Neude
Muzikale vertelvoorstelling Krekel | 10+ Deze link opent in een nieuwe tab
Eliza zoekt haar broers. Ze had er zes, maar nu heeft ze er nog maar eentje over: Krekel. Alles gaat mis maar Eliza en Krekel blijven zoeken. Door de storm, tegen de wind, tegen wat iedereen zegt en vindt.
Schrijver Annet Schaap vertelt het verhaal van Krekel onder begeleiding van mooie liedjes en sfeervolle muziek van Fredrike de Winter.
wo 1 oktober | 16.00 – 16.45 uur | Bibliotheek Zuilen
zo 12 oktober | 12.00 – 12.45 uur | Bibliotheek Neude
zo 12 oktober | 16.00 – 16.45 uur | Bibliotheek Leidsche Rijn Centrum
Pas op voor de Billenbijter | 4+ Deze link opent in een nieuwe tab
Elke avond rond de klok van acht uur, kruipt er onder Fieps bed een heel gek figuur. Maar monsters onder je bed bestaan niet. Toch? Een gruwelijk grappige griezelvoorstelling gebaseerd op het gelijknamige boek van Lucas van de Meerendonk. Betreden op eigen risico!
wo 8 oktober | 16.00 – 16.40 uur | Bibliotheek Neude
Kindermiddag van de Poëzie | 7+ Deze link opent in een nieuwe tab
Op veler verzoek een extra ronde! Simon van der Geest, Mary Heylema en Rihab el Majdoubi nemen je mee op avontuur langs hun mooiste gedichten. Dos Hermanos, de huisrappers van Het Klokhuis, rappen hun avontuurlijke teksten live op het podium en presentator Iven Cudogham loodst je veilig door het programma heen. In samenwerking met ILFU.
vr 3 oktober | 16.00 – 17.00 uur | Bibliotheek Neude
Meet & greet met Kevin Hassing | 7+ Deze link opent in een nieuwe tab
Kevin Hassing schrijft dit jaar het Kinderboekenweekgeschenk Lexie! Hij vertelt over zijn werk als stemacteur en laat leuke tekenfilmpjes zien. Ook vertelt hij over het ontstaan van Lexie en Mus en Kapitein Kwaadbaard en leest hij voor uit eigen werk. Met tot slot een leuke quiz en signeersessie voor de handtekeningscoorders.
za 11 oktober | 10.30 – 11.30 uur | Bibliotheek Neude
Speurtocht Vol Avontuur! | 4-12 jaar Deze link opent in een nieuwe tab
Tijdens de hele Kinderboekenweek kun je zelf een speurtocht doen. Ga in jouw bibliotheek op zoek naar stickers met uitspraken van avontuurlijke personages. Gelukt? Dan ontvang je een super stoere plaktattoo (zolang de voorraad strekt)!
wo 1 t/m zo 12 oktober | alle bibliotheken
Voorlezen | 4-6 jaar Deze link opent in een nieuwe tab
Luister naar de mooiste avontuurlijke verhalen van ‘De koning zonder paard’ tijdens de vaste voorleesmomenten.
wo 1 en 8 oktober | 15.00 – 15.30 uur | in 11 bibliotheken
vr 3 en 10 oktober | 15.00 – 15.30 uur | Bibliotheek Zuilen
Veel plezier!
Lees ook:
Alle blogs

Te gekke familieconcerten bij TivoliVredenburg!
Jong genieten betekent later nog meer genieten, en samen plezier is dubbel plezier. De concerten, shows of voorstellingen onder de noemer familieconcerten zijn voor jong en oud. Alle genres, muziek- en vertelvormen passeren de revue, dus pik eruit wat bij jullie past!
Toffe theatervoorstellingen in de bieb!
Met je kind(eren) naar het theater is een heerlijk uitje. Wist je al dat bieb Neude een prachtige theaterzaal heeft? Daar kun je dit najaar weer te gekke voorstellingen zien.
Kinderboekenweek in Bibliotheek Utrecht
De Kinderboekenweek is natuurlijk hét moment van het jaar om een bezoekje te brengen aan Bibliotheek Utrecht. Volop activiteiten van woensdag 1 t/m zondag 12 oktober.Meer inspiratie

Singelloop: Kids Runs
NU vast aanmelden voor de speciale 1 of 2 km Kids Run!
Disney On Ice 2025
Boek nu met korting voor de nieuwe, magische ijsshow in de kerstvakantie!
Oogstfeesten
Vier het Oogstfeest op de stadsboerderijen van Utrecht Natuurlijk. Met leuke workshops!