Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Blik en Burgers: ook in de herfst een heerlijk plekje!

Gepubliceerd op 3 juni 2024

Ken jij Blik en Burgers in Zeist al? Wat een fijn plekje zeg! Terwijl de kids zich naar hartelust uitleven in de toffe speeltuin kun jij hier heerlijk vertoeven op het verwarmde terras, fijn beschut onder de veranda. Of natuurlijk binnen, in het super gezellige restaurant!

Samen met een aantal vriendinnen en een heel zwikkie kids nam ik op zondagmiddag een kijkje bij Blik en Burgers. Het was zo’n dag waarop het herfstige weer alle kanten opging: van een fijn zonnetje tot dreigende grijze wolken, waar af en toe een paar spetters regen uit kwamen vallen. Niet echt ideale omstandigheden om een terrasje te pakken, zou je zeggen. Fout: bij Blik en Burgers dus wel!

We vonden een plekje aan een lange houten tafel op de sfeervolle veranda. Super fijn, want zo konden we allemaal onze spelende kinderen goed in de gaten houden. Die vermaakten zich opperbest in de leuke speeltuin, waar talloze houten klim- en speeltoestellen te vinden waren. De kleinsten bakten zandtaart na zandtaart (mmm, lekker hoor!) en de wat grotere kids sprongen erop los op de mega grote trampoline. Gaaf! Ook de lange kabelbaan vonden ze natuurlijk hartstikke tof. Zoef! Zó naar de overkant! En allemaal durfden ze over de wiebelbrug naar de glijbaan te lopen. Stoer hè?

Ondertussen konden wij heerlijk bijkletsen. Koud kregen we het totaal niet, want het terras was voorzien van genoeg warmtelampen. Fijn zeg! Na een lekker bakkie koffie en thee bestudeerden we samen de menukaart. Ook daarop was voor elk wat wils te vinden: van biologische babyhap tot rijkgevulde burger, dat werd nog lastig kiezen. Voor de kids bestelden we (helemaal in Blik en Burgers stijl) frietjes in een blikje, lekkere tosti’s en boterhammetjes in blik. Wijzelf gingen voor een heerlijk warm broodje. Smullen maar!

Na het eten speelden de kinderen nog lekker een poosje verder. De één buiten, de ander binnen, waar ook een fijne speelhoek (mét kinderkeukentje, boekjes en een knikkerbaan!) te vinden was. En hoe handig: in één van de gezellige hoekjes van het restaurant hing voor de allerkleinsten een wiegje, zó schattig! Ook een box, verschoontafel en uiteraard meer dan voldoende kinderstoelen waren aanwezig. Helemaal compleet ingericht voor groot en klein dus!

Je leest het al: ik had een super fijne middag op dit heerlijke plekje. Echt een aanrader voor een gezellige lunch met vriendinnen of een etentje met de familie. Lente, zomer, herfst en vast ook straks in de winter: wij komen hier zeker gauw weer terug!

Door Krissie van den Broek (35), getrouwd en pleegmoeder van Vera (9) en Thomas (8). Meer van Krissie’s blogs zijn te lezen op pleegmamakloek.blogspot.nl Deze link opent in een nieuwe tab en zusterschrijft.blogspot.nl Deze link opent in een nieuwe tab.

Lees ook onze andere blogs met leuke tips Deze link opent in een nieuwe tab!

Lees ook:

Alle blogs

Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!

Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!

RCN Vakantieparken | Boek nu met tot wel 35% korting een zomervakantie!

Waar alles samenkomt: de ingrediënten voor een onvergetelijke gezinsvakantie!

26x zomeruitjes met kids door heel Nederland

Van paleizen en musea tot waterpret, theater en avontuurlijke doe-uitjes: ontdek 26 favoriete zomeruitjes voor gezinnen door heel Nederland.

Tips voor zomervakantie-uitjes in en om Utrecht!

Hoera, zomervakantie 2026! Leuke tips voor zomervakantie-uitjes en kinderactiviteiten in en om Utrecht! Op Kidsproof vind je hééél veel te gekke ideetjes. Zo maak je er samen met de kinderen een heerlijke zomervakantie van!

Favoriete uitjes & adressen

Zomers genieten bij Kasteel de Haar

Zomerse dagen vol speelplezier bij RAUM!

BaseCamp & Next Level Programmeerkamp | 7 t/m 12 jr

Ontdek alles over de haven bij Portlantis

Het Utrechtse Zomerspektakel

Bobo vakantiedagen in Utrecht

Klaterklanken

Multi-sportkamp Utrecht

Spring de vakantie door

Meer inspiratie

Spielerij bij RAUM

Bij RAUM staat het jeu de boulen, pingpongen, sjoelen en het speelgoed klaar! Doe je mee?

Het Utrechtse Zomerspektakel

Een maand lang eindeloos vakantieplezier in Utrecht, met attracties en entertainment voor het hele gezin!

Muzikale vakantie

Maak, bouw en ontdek mee bij Museum Speelklok. Ontdek ook het nieuwe Music Machines & Me!

Toy Story in het Rijksmuseum

Deze zomervakantie kan je met Disney door het Rijksmuseum, ontdek het museum met Woody, Buzz en Jessie!

Noet Noet – de knuffelbare kindertour

Ontdek met de kasteelkat op je arm alles over het geheime feest van Kasteel de Haar. Kidsproof getest!

Zomer bij Toekomstmuseum GeoFort

Ontdek deze zomer planeet aarde met speurtochten, workshops en natuurlijk Minecraft!

Vakantie in de bieb

Een uitje naar de bieb is altijd een goed idee. Check ook de extra activiteiten in de vakantie!

Klaterklanken

Ongedwongen festivalsfeer op Fort bij Rijnauwen, met korte klassieke concertjes voor kinderen

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief