Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Getest door Kidsproof: nieuwe doe-expo bij De Vrijstaat

Gepubliceerd op 3 maart 2026

Kidsproofblogger Anique en haar kinderen doken bij Het Klokkenhuis in de wereld van de tijd. Ze lieten zich volop inspireren door de kunstenaars en gingen ook zelf aan de slag!

Bij De Vrijstaat in Leidsche Rijn is vanaf 15 februari 2026 een gloednieuwe doe-expo te beleven voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Het thema is deze keer Het Klokkenhuis. Vier jonge kunstenaars nemen kinderen mee op ontdekkingsreis in verschillende ruimtes. Tijdens de expo valt er niet alleen van alles te ontdekken, je gaat ook zelf aan de slag!

We worden bij aankomst hartelijk ontvangen en beginnen met een lekker drankje. Ook is er een korte uitleg over de expositie; hij bestaat uit vier delen (twee boven en twee beneden).

Levenscyclus

We starten met het thema levenscyclus. De eerste opdracht is het knutselen van een eendagsvlieg. Voor mijn creatieve kids begint de middag dus gelijk al goed!

Er is een speurtocht door het leven van een eendagsvlieg. Bij verschillende kijkdozen gaan we op zoek naar vragen. We volgen het leven van eendagsvlieg Ezra en Eloy. De een is heel positief en de ander wil eerst heel goed nadenken over alles. Op wie lijk je zelf het meeste? De vragen zijn heel toepasselijk en sluiten goed aan bij de leeftijden van de kinderen. Droom jij van de toekomst? En ben jij ooit wel eens verliefd geweest?

Kunstenaar: Roozeboos 

Symbolen

We mogen een film kijken over de vader van de kunstenares die uit Egypte naar Nederland kwam. Help, de film is op het plafond te zien. Wat nu? Dat wordt lekker liggend film kijken. Een leuke ervaring!

Ook gaan we op zoek naar hiërogliefen, de symbolen van de oude Egyptenaren. Daarna gaan we symbolen stempelen op een stamboom over ons eigen gezin.

Kunstenaar: Nora Fawzia Taher

Ronde tijd

Beneden hebben we nu alles gezien en gedaan, dus door naar boven. In de volgende ruimte staat terugkerende tijd centraal. Welke rol speelt tijd in ons eigen leven? En wat hebben dagelijkse routines hiermee te maken? Hier doen we een soort triviant-spel met vragen. Ook kijken we rond in nagebouwde kamers van een huis. Verder verven we een mooie kaart van het uitzicht in het seizoen dat we zelf mogen kiezen.

Kunstenaar: Tesse Baardman

Littekens

Het laatste onderdeel gaat over littekens op je lijf. Littekens kun je zien als sporen van je eigen, unieke levensverhaal. Met speciale schmink maken we nep-littekens op onze huid en bekijken we ze van heel dichtbij met een inzoomcamera.

Ook luisteren we naar de verhalen van mensen over hun littekens, zoals van iemand die een litteken op zijn gezicht heeft doordat hij van zijn fiets is gevallen. En de schooljuf die vertelt over het litteken op haar buik, haar keizersnee. Heel indrukwekkend en interessant.

Kunstenaar: Maarten de Schutter

Bezoek aan Het Klokkenhuis

De tijd is deze middag letterlijk voorbijgevlogen! Wij vonden het een geweldig uitje. Het thema tijd leeft bij iedereen. Heel leuk om hier met elkaar eens wat verder op in te gaan. De expo heeft een mooie combinatie van kijkopdrachten, plus praat- en doe-vragen. Als ouder kun je er zo diep induiken met je kinderen als je maar wilt.

Je vindt Het Klokkenhuis in de expo-ruimte Het Gebouw van De Vrijstaat. Je kan parkeren bij het schoolgebouw in de Madridstraat. Of kom lekker op de fiets. De expo is geopend op zondagmiddag en de schoolvakanties vaak extra dagen.

Hebben je kinderen na afloop zin om lekker te bewegen? Ernaast zit een leuke speeltuin!

Meer weten of een bezoek aan De Vrijstaat plannen? Klik door naar de site van De Vrijstaat via de roze button!

Mamablogger Anique woont samen met haar man en twee kinderen in Soest. Ze gaan graag op onderzoek uit en vinden het leuk om van alles uit te proberen. Het liefst veel verschillende uitjes; creatief, actief, leerzaam maar ook rustgevend. Daarom vinden ze het zo leuk om voor Kidsproof activiteiten te testen. Je komt telkens weer op verrassende en superleuke nieuwe plekken.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

48 uur op De Utrechtse Heuvelrug met kinderen: zo haal je alles eruit

Wakker worden met fluitende vogeltjes en op pad gaan naar toffe uitjes op wandel- en fietsafstand! Een plek waar kinderen volop kunnen spelen en jullie ook 100% genieten. Tijdens een weekendje weg op De Utrechtse Heuvelrug kan het allemaal!

Yeah, met de kids naar FC Utrecht!

Onlangs speelde FC Utrecht een spannende pot tegen Vitesse. Daar móesten Kidsproofblogger Anne-Liese en haar kids bij zijn! De jongens mochten zelfs hand in hand met de spelers het veld op. Een te gekke ervaring voor deze Junior Tigers! Benieuwd wat ze ervan vonden? Mama Anne-Liese vertelt over hun ervaring.

Kidsproof ontdekte: Noet Noet en het geheime kasteelfeest bij Kasteel de Haar

Wij zijn fan van deze nieuwe, knuffelbare tour met pratende kasteelkat bij Kasteel de Haar. Lees alles over ons bezoek!

Door Kidsproof getest: speurtocht bij de Grebbelinie

Nieuw en écht een aanrader! Onze Kidsproofblogger ging met haar kinderen naar Het Grebbelinie Bezoekerscentrum en deed de gloednieuwe interactieve speurtocht… en die kreeg een dikke duim omhoog!

Favoriete uitjes & adressen

KreaDoe Lentefestival met je kids, superleuk!

Junior Tigers Kidsclub

Snowsports Skikamp

AUTSJ (4+)

Kookworkshop voor kids

Mathfest 2026

We Are Pregnant

Lentepret met de Boswachter | 4+

Meer inspiratie

Slodde en Vos op boevenpad (3+)

Dans mee op eigenzinnige, Nederlandstalige kinderliedjes in TivoliVredenburg!

Weekend van het Verdedigingserfgoed

Volop spannende excursies, ravotten in de natuur, museumbezoek en genieten van lekker eten & drinken!

Play-in: oneindig veel fun!

Een Adventure Park waar je kunt spelen, jumpen, klimmen, gamen en hééél veel meer.

Snaartjes kinderfestival (8+)

Kom in de meivakantie naar Snaartjes kinderfestival in Tivolivredenburg!

Grebbelinie speurtocht!

Ontdek het Grebbelinie Bezoekerscentrum in Renswoude met een interactieve speurtocht voor jou en de kids

Utrecht City Walk

Wandel mee langs de highlights van de stad en haal geld op voor KiKa!

We Are Pregnant

Gezellig event voor zwangeren, mama’s en hun kleintjes. Een tip die je wilt doorgeven!

KreaDoe Lentefestival met je kids, superleuk!

Van 1 t/m 3 mei verandert de Jaarbeurs Utrecht in een paradijs voor creatievelingen!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief