Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Elf on the Shelf

Gepubliceerd op 10 december 2024

Zooo leuk dit! Onze Kidsproof collega Annemarie woonde met haar gezin een aantal jaren in Amerika en is helemaal fan van de 'Elf on the Shelf'. Een kersttraditie, gebaseerd op een gelijknamig boek. Had jij er al eens van gehoord?

Wat is de Elf on the Shelf?

De Elf werd door Carol Aebersold en haar dochter Chanda Bell in het leven geroepen in de vorm van een prentenboek, bij het boek werd een pop geleverd. Het verhaal: De Elf is door de Kerstman gestuurd om aan hem te rapporteren hoe de kinderen in het huis zich gedragen.

Als de kinderen slapen gaat  de Elf snel terug naar de Noordpool om verslag uit te brengen, als de kinderen wakker worden is hij weer terug. Elke dag op een andere plek. Hier kun je dagen of weken voor kerst mee beginnen; maak er een zoekspelletje van!

Resultaat; Elke dag iets leuks om naar uit te kijken bij het wakker worden. Kinderen (jong en oud, óók de pubers van Annemarie nog steeds!) worden er zó blij van. En: Heel veel voorpret voor jezelf!

#Elfontheshelf

Zoek op Pinterest of Instagram naar ‘Elf’ of Elf on the Shelf; de leukste zelfmaak ideeën, verstopplekken en grapjes kom je tegen. Wij kregen daardoor helemaal zin om deze traditie over te nemen!

Verstop de Elf!

We hebben heel hard gezocht, maar het boek en de Elf zijn in Nederland niet zo makkelijk te vinden. Als je geduld hebt zijn er wel wat Amerikaanse sites die het nog leveren. Heb je dat geduld niet of wil je de Elf niet helemaal van de andere kant van de wereld laten komen (het arme ding moet ten slotte ook nog elke nacht naar de Noordpool en terug) kies dan een Barbie of ander poppetje en maak er met vilt, stof of haakwol een Elf van. Het verhaal kun je je kinderen uit het hoofd vertellen, laat je fantasie de vrije loop!

Wij mochten de Elf van Annemarie een jaartje adopteren, en zoals je op de foto’s kunt zien hebben wij er al veel lol mee gehad!

Ben je ook enthousiast geworden? Deel dan je foto’s met ons! utrecht@kidsproof.nl

Herinneringen voor later maak je nu… veel plezier!

Lees ook:

Alle blogs

Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!

Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!

Nieuw en door Kidsproof getest: Music Machines & Me

Ontdek bij Museum Speelklok deze interactieve ontdekkingstocht vol muziek. Echt een aanrader!

Portlantis: verrassend én spannend uitje in de haven

De Rotterdamse haven kent iedereen wel. Maar wat gebeurt daar eigenlijk allemaal? Je ontdekt het spelenderwijs bij Portlantis op Maasvlakte 2. Wij gingen er een dag met vier meiden heen en kwamen tijd tekort!

Den Haag van strand tot stad: dit is leuk voor gezinnen met kinderen!

Van Drievliet, Museon-Omniversum tot SEA LIFE Scheveningen – in Den Haag beleef je de leukste avonturen met kinderen. En tussendoor? Even ontspannen met een lekkere lunch op het strand en een duik in zee. Heerlijk!

Favoriete uitjes & adressen

Zomers genieten bij Kasteel de Haar

Bobo vakantiedagen in Utrecht

Op ontdekkingsreis in de zomervakantie

Spring de vakantie door

BaseCamp & Next Level Programmeerkamp | 7 t/m 12 jr

Zomerse dagen vol speelplezier bij RAUM!

Ontdek alles over de haven bij Portlantis

Multi-sportkamp Utrecht

Meer inspiratie

Nieuw: beleef Festival STRAND samen met je kinderen

Geniet van topartiesten, lekker eten, zand tussen je tenen en een heerlijke zomerdag aan het water!

Zomer bij Toekomstmuseum GeoFort

Ontdek deze zomer planeet aarde met speurtochten, workshops en natuurlijk Minecraft!

Noet Noet – de knuffelbare kindertour

Ontdek met de kasteelkat op je arm alles over het geheime feest van Kasteel de Haar. Kidsproof getest!

Vakantie in de bieb

Een uitje naar de bieb is altijd een goed idee. Check ook de extra activiteiten in de vakantie!

Muzikale vakantie

Maak, bouw en ontdek mee bij Museum Speelklok. Ontdek ook het nieuwe Music Machines & Me!

Zomeruitje naar Kinepolis

Bezoek Kinepolis Jaarbeurs Utrecht en geniet van superleuke familiefilms. Mét airco!

Zomerse dagen vol speelplezier bij RAUM!

Bij RAUM op het Berlijnplein in Utrecht valt er deze zomer van alles te beleven voor ouders en kids!

Zomerpret met de Boswachter

Ontdek, speur en beleef de natuur met dit leuke uitje vol avontuur!

 Doe mee en maak kans op één van de 5 gezinstickets voor Kasteel de Haar!

Ja, ik wil winnen!