Blogs & inspiratie
Elf on the Shelf
Gepubliceerd op 10 december 2024
Zooo leuk dit! Onze Kidsproof collega Annemarie woonde met haar gezin een aantal jaren in Amerika en is helemaal fan van de 'Elf on the Shelf'. Een kersttraditie, gebaseerd op een gelijknamig boek. Had jij er al eens van gehoord?
Wat is de Elf on the Shelf?
De Elf werd door Carol Aebersold en haar dochter Chanda Bell in het leven geroepen in de vorm van een prentenboek, bij het boek werd een pop geleverd. Het verhaal: De Elf is door de Kerstman gestuurd om aan hem te rapporteren hoe de kinderen in het huis zich gedragen.
Als de kinderen slapen gaat de Elf snel terug naar de Noordpool om verslag uit te brengen, als de kinderen wakker worden is hij weer terug. Elke dag op een andere plek. Hier kun je dagen of weken voor kerst mee beginnen; maak er een zoekspelletje van!
Resultaat; Elke dag iets leuks om naar uit te kijken bij het wakker worden. Kinderen (jong en oud, óók de pubers van Annemarie nog steeds!) worden er zó blij van. En: Heel veel voorpret voor jezelf!

#Elfontheshelf
Zoek op Pinterest of Instagram naar ‘Elf’ of Elf on the Shelf; de leukste zelfmaak ideeën, verstopplekken en grapjes kom je tegen. Wij kregen daardoor helemaal zin om deze traditie over te nemen!
Verstop de Elf!
We hebben heel hard gezocht, maar het boek en de Elf zijn in Nederland niet zo makkelijk te vinden. Als je geduld hebt zijn er wel wat Amerikaanse sites die het nog leveren. Heb je dat geduld niet of wil je de Elf niet helemaal van de andere kant van de wereld laten komen (het arme ding moet ten slotte ook nog elke nacht naar de Noordpool en terug) kies dan een Barbie of ander poppetje en maak er met vilt, stof of haakwol een Elf van. Het verhaal kun je je kinderen uit het hoofd vertellen, laat je fantasie de vrije loop!
Wij mochten de Elf van Annemarie een jaartje adopteren, en zoals je op de foto’s kunt zien hebben wij er al veel lol mee gehad!

Ben je ook enthousiast geworden? Deel dan je foto’s met ons! utrecht@kidsproof.nl
Herinneringen voor later maak je nu… veel plezier!
Lees ook:
Alle blogs
Nieuw en door Kidsproof getest: Music Machines & Me
Ontdek bij Museum Speelklok deze interactieve ontdekkingstocht vol muziek. Echt een aanrader!
Oogstfeest | Utrecht Natuurlijk
Wat groeit er allemaal in Utrecht? Meer dan je misschien denkt! In september staan verschillende locaties van Utrecht Natuurlijk volop in het teken van oogsten, proeven, ontdekken en vieren. Op stadsboerderijen Koppelsteede, Steede Hoge Woerd, Griftsteede en Stadstuin Zuilen vieren ze zondag 13 en 20 september de oogst van Utrecht voor jong en oud.
Kidsproof ontdekte: Noet Noet en het geheime kasteelfeest bij Kasteel de Haar
Wij zijn fan van deze nieuwe, knuffelbare tour met pratende kasteelkat bij Kasteel de Haar. Lees alles over ons bezoek!Favoriete uitjes & adressen
Zomers genieten bij Kasteel de Haar
Scoor nu tickets voor Festival STRAND samen met je kinderen
Op ontdekkingsreis in de zomervakantie
Bricks and Robots
Cool, skateboarden (6+)
Vier de zomer bij Klein Zwitserland
NIEUW bij Down Under!
Zomerse dagen vol speelplezier bij RAUM!
Zomervakantie in het UMU en Oude Hortus
Meer inspiratie
Zomervakantie in het UMU en Oude Hortus
Zomervakantie = samen op expeditie door de wereld van wetenschap in het UMU!
Noet Noet – de knuffelbare kindertour
Ontdek met de kasteelkat op je arm alles over het geheime feest van Kasteel de Haar. Kidsproof getest!
NIEUW bij Down Under!
Naast het luieren, zwemmen en watersporten kun je nu ook losgaan in het toffe Aquapark!
Soesterberg Zomeroffensief
Een knallende afsluiting van je zomer bij het NMM. Tanks, vliegtuigen… Alles wordt uit de kast getrokken!
Zomeruitje naar Kinepolis
Bezoek Kinepolis Jaarbeurs Utrecht en geniet van superleuke familiefilms. Mét airco!
Nieuw: beleef Festival STRAND samen met je kinderen
Geniet van topartiesten, lekker eten, zand tussen je tenen en een heerlijke zomerdag aan het water!
Cool, skateboarden (6+)
Leer deze zomervakantie skaten of breid je skate skills uit tijdens de Skateweek van Skate Days!
