Blogs & inspiratie
Geertjes hoeve; een boerderij met gretige geitjes en een hoop gezelligheid!
Gepubliceerd op 29 mei 2024
Het is een druilerige zondagmiddag en eigenlijk wil ik maar één ding: in bed liggen met de dekens zo ver mogelijk over me heen getrokken.
Afgelopen week werden we hier thuis één voor één geveld door een hardnekkig griepvirus en ik ben moe van al het gehoest, gesnotter en natuurlijk van de bijbehorende gebroken nachten. Thomas is echter weer volledig hersteld en heeft energie voor tien. Na een aantal dagen bed- en bankhangen is hij toe aan een flinke dosis frisse lucht. Tijd dus om eropuit te trekken!
We besluiten met zijn tweetjes naar Geertjes Hoeve Deze link opent in een nieuwe tab te gaan, een biologische beleefboerderij in Haarzuilens. We komen er regelmatig en Thomas weet inmiddels dus goed de weg op, zoals hij het zelf noemt, deze “geitjesboerderij”. Er is van alles te doen: ponyrijden, spelen op de diverse speeltoestellen, rondcrossen op één van de vele fietsjes of traptractoren die er klaarstaan en natuurlijk kunnen ook de geitjes gevoerd worden.
Het miezert en dus kiest Thomas voor de overdekte glijbanen, gemaakt op hoge stapels hooibalen. Hij kan zijn lol niet op als een brutale kip achter hem aan klimt, helemaal tot bovenaan de glijbaan! Daarna is het tijd om de geiten eten te gaan geven. In de ruime boerderijwinkel, waar allerlei lekkere kazen en leuke cadeautjes verkocht worden, kopen we een klein bakje brokjes. In het voorjaar kan aan de jonge geitjes een flesje melk gegeven worden, maar daarvoor zijn de beestjes inmiddels natuurlijk veel te groot geworden. Ik doe Thomas voor hoe het werkt: wat brokjes op een platte hand, en de geiten slobberen ze meteen gretig naar binnen. Hij probeert het zelf ook, oei, dat kriebelt zeg! In een vloek en een zucht is het bakje leeg. Gelukkig komt daar de boer met een kruiwagen vol vers hooi. Er is hilariteit alom als hij het hoog in de lucht tussen de zichtbaar enthousiaste dieren gooit.

Zelf hebben we nu ook wel trek gekregen in iets lekkers. In het landelijk ingerichte restaurant kiezen we een dikke plak boerencake. Thomas neemt een flesje biologische appelsap erbij en ikzelf bestel een cappuccino, natuurlijk bereid met échte geitenmelk. Het smaakt me goed. Terwijl Thomas zich vermaakt in de speelhoek, bestel ik er nog eentje. In bed blijven liggen zat er vandaag weliswaar niet in, maar zo kan ik toch even heerlijk ontspannen. En ik moet eerlijk toegeven: de frisse lucht op deze gezellige boerderij Deze link opent in een nieuwe tab heeft niet alleen Thomas, maar eigenlijk ook mijzelf, heel erg goed gedaan!

Door Krissie van den Broek (34), getrouwd en pleegmoeder van Vera (7) en Thomas (6). Meer van Krissie’s blogs zijn te lezen op pleegmamakloek.blogspot.nl Deze link opent in een nieuwe tab
Ben je benieuwd naar andere ervaringen van Kidsproof? Kijk dan eens bij alle blogs Deze link opent in een nieuwe tab!
Lees ook:
Alle blogs
Zomerpret met het hele gezin op De Utrechtse Heuvelrug
Samen op ontdekkingstocht in de natuur, spelen op bijzondere plekken en genieten van leuke gezinsactiviteiten. Op De Utrechtse Heuvelrug combineer je vakantiegevoel, natuur, historie, kastelen en spannende verhalen voor een geweldig dagje weg. Tip: blijf slapen voor een compleet uitje!
26x zomeruitjes met kids door heel Nederland
Van paleizen en musea tot waterpret, theater en avontuurlijke doe-uitjes: ontdek 26 favoriete zomeruitjes voor gezinnen door heel Nederland.
Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!
Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!Favoriete uitjes & adressen
Klaterklanken
Panasj hockey, kies voor een proefles
PodiumBuiten
Zomerse dagen vol speelplezier bij RAUM!
Familievoorstelling Be Bach
Spring de vakantie door
BaseCamp & Next Level Programmeerkamp | 7 t/m 12 jr
Multi-sportkamp Utrecht
Het Utrechtse Zomerspektakel
NIEUW bij Down Under!
Bobo vakantiedagen in Utrecht
Meer inspiratie
48-uur Utrechtse Heuvelrug
Samen eropuit op De Utrechtse Heuvelrug, ontdek deze leuke uitjes met de kids
Cool, skateboarden (6+)
Leer deze zomervakantie skaten of breid je skate skills uit tijdens de Skateweek van Skate Days!
Klaterklanken
Ongedwongen festivalsfeer op Fort bij Rijnauwen, met korte klassieke concertjes voor kinderen
Buitengoed de Boomgaard
Ontdek dit geheime plekje: een fantastisch kidsparadijs lekker dichtbij!
Spielerij bij RAUM
Bij RAUM staat het jeu de boulen, pingpongen, sjoelen en het speelgoed klaar! Doe je mee?
NIEUW bij Down Under!
Naast het luieren, zwemmen en watersporten kun je nu ook losgaan in het toffe Aquapark!
Het Utrechtse Zomerspektakel
Een maand lang eindeloos vakantieplezier in Utrecht, met attracties en entertainment voor het hele gezin!