Blogs & inspiratie
Speelbos Nieuw Wulven
Gepubliceerd op 27 februari 2025
Blogster Anne-liese, moeder van 2 zoontjes van 8 en 11 jaar, ging onlangs op pad met haar jongste. Het werd Speelbos Nieuw Wulven in Houten. Want een middagje in dit natuurspeelbos is nooit saai, gratis te doen en altijd leuk. Of het nu warm of koud is.
Vanaf de parkeerplaats volgen we via bordjes een leuke route door het bos, waarbij we allerlei opdrachten kunnen doen. We springen als een kikker, rennen zo hard als een haas en leren spelenderwijs van alles over de dieren die hier leven. Je kunt de route zo lang maken als je wilt, van 1 tot wel 7 kilometer via het Slagmaatpad, dus geschikt voor alle leeftijden.

Aangekomen in de speeltuin klimt mijn jongste direct in de klimtouwen. Er is een speeltuin voor de wat jongere kinderen en een natuurspeeltuin voor kids die flink van de uitdaging zijn, omdat je daar kunt klimmen over watertjes door middel van smalle bruggetjes en klimtouwen. Ook leuk, bouw je eigen dam in het water. Wij hebben vandaag samen met allerlei stokken een nep kampvuur gebouwd.


Als we zijn uitgespeeld eten we samen de meegebrachte boterhammen op aan een van de picknicktafels. Na 2 uurtjes wandelen, spelen en picknicken fietsen we weer huiswaarts… heerlijk zo een middagje samen buiten!

Tips
– Er is hier geen horeca aanwezig, dus vooral zelf eten en drinken meenemen.
– Wil je direct naar de speeltuin, dan is er een korte route vanaf de parkeerplaats. Je loopt dan over verharde en onverharde paden en bruggetjes.
– Soms zijn er speciale speurtochten uitgezet met bijvoorbeeld een sprookjesthema. Dan is het hier extra leuk.
– Ook geweldig om hier een kinder- of familiefeestje te houden. Ruimte genoeg en vertier voor iedereen!

Veel speelplezier!
Kidsproofblogger Anne-liese woont samen met haar man en twee kinderen in Houten. Allen fan van buiten zijn, creativiteit opzoeken en nieuwe dingen ontdekken. Wandelen in de natuur, musea bezoeken, city trips. Vrijwel elke vakantie, zaterdag of zondag op pad om te ontdekken en leren. Er is altijd wel iets leuks te doen en de camera gaat standaard mee.
Anne-liese is heel creatief. Bekijk haar website Analysed Deze link opent in een nieuwe tab maar eens om te zien wat voor leuke dingen ze organiseert!
Lees ook:
Alle blogs
Nieuw en door Kidsproof getest: Music Machines & Me
Ontdek bij Museum Speelklok deze interactieve ontdekkingstocht vol muziek. Echt een aanrader!
Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!
Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!
Kidsproof ontdekte: Noet Noet en het geheime kasteelfeest bij Kasteel de Haar
Wij zijn fan van deze nieuwe, knuffelbare tour met pratende kasteelkat bij Kasteel de Haar. Lees alles over ons bezoek!Favoriete uitjes & adressen
Meer inspiratie
Soesterberg Zomeroffensief
Een knallende afsluiting van je zomer bij het NMM. Tanks, vliegtuigen… Alles wordt uit de kast getrokken!
Zomeruitje naar Kinepolis
Bezoek Kinepolis Jaarbeurs Utrecht en geniet van superleuke familiefilms. Mét airco!
Zomerpret met de Boswachter
Ontdek, speur en beleef de natuur met dit leuke uitje vol avontuur!
Zomer bij Toekomstmuseum GeoFort
Ontdek deze zomer planeet aarde met speurtochten, workshops en natuurlijk Minecraft!
Naar het circus
Geniet deze zomer van een nostalgische circusvoorstelling van Circus Snor!
Vakantie in de bieb
Een uitje naar de bieb is altijd een goed idee. Check ook de extra activiteiten in de vakantie!
Nieuw: beleef Festival STRAND samen met je kinderen
Geniet van topartiesten, lekker eten, zand tussen je tenen en een heerlijke zomerdag aan het water!