Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Zwemmen bij de Zeven Stroompjes

Gepubliceerd op 3 juni 2024

De Zeven Stroompjes staan al een tijd op mijn wensenlijstje en vandaag komt het er dan echt van. Op een hele zonnige en warme woensdag stap ik samen met mijn dochter Bloeme op de fiets. We gaan naar de Voorveldse Polder, beter bekend als de Zeven Stroompjes in Utrecht. We zijn benieuwd! Vanuit Bilthoven is het een klein half uurtje fietsen, prima te doen.

De Zeven Stroompjes ligt in de buurt van de Berenkuil in Utrecht en in de Voorveldse Polder. We fietsen richting restaurant Loft 88, één van onze favo restaurantjes, daar steken we met de fiets het bos in. Als we een klein stukje over een bospaadje hebben gefietst komen we aan. Wat ziet het er leuk uit! En wat een mooi plekje zo vlakbij de stad!
Meertje met eiland
De Zeven Stroompjes bestaat uit een klein meertje met in het midden een eilandje. Het water is niet al te diep, het komt maximaal tot aan mijn knieën. Via een loopbrug, een touwbrug en twee trekvlotten kun je bij het eilandje komen. Of natuurlijk gewoon zwemmend! Het is lekker overzichtelijk en het ziet er zo idyllisch uit! De kinderen leven zich in en om het water helemaal uit. Bloeme vindt vooral het eiland reuze spannend. Ik zit heerlijk in het zonnetje en kan het van een klein afstandje allemaal goed bekijken.
Zeven bochtjes
Voor het plasje ligt een klein zandstrandje. Ideaal voor de kinderen om mooie zandkastelen te bouwen en taartjes te bakken. Wat ik heel erg fijn vind, is dat de rest van het terrein bestaat uit grasveld en enkele bomen. Je kunt daardoor je handdoek lekker op het gras neerleggen en als je wilt de schaduw opzoeken. Op het grasveld staat een grote klimpyramide van touw. Heerlijk voor de kinderen om in te klauteren. Er omheen staan stenen picknicktafels. Hier vandaan loopt ook een stroompje water (via zeven bochtjes!) richting het meertje. Bloeme vindt het ontzettend leuk om de stroompjes te volgen richting de grote plas. We hebben een speelgoed bootje bij ons, dus deze gaat in het stroompje en Bloeme holt er achteraan.

De Zeven Stroompjes is echt een verborgen parel! Het is een heerlijke plek om in het water te spelen en in de zon te zitten. Ik vraag me af waarom we hier niet eerder naartoe zijn gegaan. En hoe leuk ik het ook vind om over nieuwe ontdekkingen te schrijven, eigenlijk wil ik deze stiekem voor mezelf houden…

Marloes Roffel / Bilthoven / getrouwd met Barry / moeder van Bloeme / avonturen beleven / nieuwe plekjes ontdekken / zon / lezen / schrijven

Tips: kom lekker met de fiets! Er zijn wel wat mogelijkheden om je auto te parkeren maar dan moet je een stukje lopen. Neem zelf iets te eten en te drinken mee, bij het meertje is niks te koop. En maak je niet ongerust over de wc’s, bij het meertje staat een bijzonder schoon toiletgebouw. Dat is dit jaar nieuw geplaatst. En zoek je route via een routeplanner? Houd dan de Voorveldse Polder aan, de Zeven Stroompjes is soms ook vermeld als locatie.

Verzoek vanuit de Gemeente Utrecht: graag zwemluiers gebruiken!

Ben je op zoek naar andere ervaringen? Lees dan onze andere blogs met leuke tips voor zomerse uitjes in en om Utrecht Deze link opent in een nieuwe tab!

Lees ook:

Alle blogs

Leuke meivakantie-uitjes voor kinderen!

Hoera, (bijna) meivakantie in de regio Utrecht! Heb jij al plannen om leuke dingen met je kinderen te doen? Lees hier onze tips voor leuke kinderuitjes en kinderactiviteiten in de meivakantie van 2025!

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen

Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland

Geofort feestjaar: vier het mee, veel extra activiteiten!

Ontdek het spannende forteiland van GeoFort met de hele familie! Alles draait hier om de toekomst van de aarde; de thema’s klimaat, energie en water staan centraal. Lees snel verder wat er allemaal te doen is. Check ook alle extra Minecraft activiteiten in dit feestelijke GeoFort Minecraft jaar!

Naar de glamping met kids

Met Lodge Holidays bezoek je prachtige bestemmingen zonder zorgen. Geniet samen met de kids van azuurblauwe zeeën, heerlijke ijsjes, luxe en avontuur met een van de glampingvakanties!

Meer inspiratie

Toffe Tube-acties

Let op, reserveer tijdig. Individueel tuben bij Skipiste Nieuwegein, een superleuke activiteit!

Vakantie op het forteiland!

Beleef deze meivakantie een dag vol avontuur, ontdekking en Minecraft op GeoFort!

De barons beestenboel

Help bij deze leuke speurtocht de baron van Kasteel de Haar om alle ontsnapte dieren te terug te vinden!

Vakantie in het Rijksmuseum

Het Rijksmuseum heeft voor de hele familie een super leuk programma in de meivakantie!

Op ontdekking bij het NMM

Hé avonturier, ga je in de vakantie mee het Nationaal Militair Museum ontdekken?

Nieuwe films bij Pathé

Deze toffe nieuwe kinderfilms beleef je deze lente bij Pathé!

Fien & Teun gaan op schattenjacht!

Een piratenavontuur in de bioscoop, met Fien, Teun, Sem en alle dierenvriendjes!

Meivakantie in het UMU

Tijdens de meivakantie is er weer van alles te ontdekken in het UMU!

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief