Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Waterliniemuseum

Breng een bezoek aan het Waterliniemuseum en ga op ontdekkingstocht over het fort!

In dit stoere familiemuseum op Fort bij Vechten wordt het unieke verhaal verteld over de verdediging van Nederland met behulp van water. Mensen uit verschillende tijden nemen je mee in hun belevenissen en als de maquette van de Nieuwe Hollandse Waterlinie in stelling wordt gebracht, kun je zelf ervaren hoe de linie werkt!

In je ontdekkingstocht over het fort leer je over fortenbouw, het leven van de soldaten, de aanval en verdediging van de Romeinen die hier eeuwen geleden al een fort stichtten. Na een bezoekje aan dit familiemuseum hebben de waterlinies geen geheimen meer voor je.

Een leuk én educatief uitje voor het hele gezin!

Klik voor meer info op de roze button.

Tip: bekijk ook ons overzicht met alle kindermusea in en om Utrecht.

Waterliniemuseum

Achterdijk 23

3981 HA Bunnik

Openingstijden Dinsdag t/m zondag 10:00 - 17:00
Tijdens landelijke schoolvakanties ook op maandag open.
Mail direct

Mail direct naar Waterliniemuseum

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

8x Het ultieme dagje en nachtje weg met kinderen!

Zomervakantietip! Bekijk deze fantastische combinaties van een tof uitje en een super kinderhotel!

Pathé Kids Festival

Bezoek deze zomer Pathé Utrecht Leidsche Rijn en maak kans op één minuut gratis shoppen bij Intertoys!

Kinderen eten gratis bij Buurten

Tijdens de zomervakantie kunnen kinderen gratis dineren bij de restaurants Buurten in Utrecht!

Klimbos Zeist

Klimbos Zeist, een lekker plekje midden in de natuur waar kids kunnen klimmen & klauteren.

Uitgelicht

Maritieme week in ’t Zuiderzeemuseum

Nieuwe onderwaterwereld bij SEA LIFE

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!

Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!

48 uur op De Utrechtse Heuvelrug met kinderen: zo haal je alles eruit

Wakker worden met fluitende vogeltjes en op pad gaan naar toffe uitjes op wandel- en fietsafstand! Een plek waar kinderen volop kunnen spelen en jullie ook 100% genieten. Tijdens een weekendje weg op De Utrechtse Heuvelrug kan het allemaal!

Tips voor zomervakantie-uitjes in en om Utrecht!

Hoera, zomervakantie 2026! Leuke tips voor zomervakantie-uitjes en kinderactiviteiten in en om Utrecht! Op Kidsproof vind je hééél veel te gekke ideetjes. Zo maak je er samen met de kinderen een heerlijke zomervakantie van!

Den Haag van strand tot stad: dit is leuk voor gezinnen met kinderen!

Van Drievliet, Museon-Omniversum tot SEA LIFE Scheveningen – in Den Haag beleef je de leukste avonturen met kinderen. En tussendoor? Even ontspannen met een lekkere lunch op het strand en een duik in zee. Heerlijk!

 Doe mee en maak kans op één van de 5 gezinstickets voor Kasteel de Haar!

Ja, ik wil winnen!