Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

De Parade 2026

Ook dit jaar strijkt het reizende theaterfestival de Parade neer in Utrecht. Altijd een feestje!

Rondreizend theaterfestival de Parade trekt met haar tenten, dansers, muzikanten en acteurs langs vier grote steden van Nederland. Op de Parade valt voor iedereen een hoop te beleven. En niet in de laatste plaats voor kinderen! Op de Parade in Utrecht is er iedere dag een uitgebreide KinderParade bomvol theatervoorstellingen, live muziek en activiteiten.
 
KinderParade
Zo zit je in een theatertent bij de leukste voorstelling en doe je een wens als je schil heel blijft bij het draaien van een sappig appeltje. Loop voor een lekkernij langs de dames van De Snoep of bak je eigen poffers. Klim op het podium en dans mee met de band en sluit – als je durft – de dag feestelijk af met een (of meer!) rondjes in de beroemdste molen van Nederland, De Zweef. Iedere dag staan er verschillende kindervoorstellingen op de Paradeplanken van maximaal 30 minuten. Zo blijft er nog genoeg tijd over om de Parade te ontdekken.

Praktisch info
Van vrijdag 14 t/m zondag 30 augustus is de Parade in het Moreelspark in Utrecht te vinden, naast Station Utrecht Centraal. Kinderen t/m 11 jaar hebben gratis toegang. Tussen 14.00 en 15.00 uur is de entree gratis, ook voor volwassenen.

*De Parade start de 14e om 18 uur in Utrecht, er is die dag geen KinderParade.

Klik voor meer info over het volledige programma door naar de site via de roze button!

De Parade

Utrecht

Openingstijden vrijdag 14 t/m zondag 30 augustus

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Vakantie in de bieb

Een uitje naar de bieb is altijd een goed idee. Check ook de extra activiteiten in de vakantie!

Het Utrechtse Zomerspektakel

Een maand lang eindeloos vakantieplezier in Utrecht, met attracties en entertainment voor het hele gezin!

Spielerij bij RAUM

Bij RAUM staat het jeu de boulen, pingpongen, sjoelen en het speelgoed klaar! Doe je mee?

Zomer bij Toekomstmuseum GeoFort

Ontdek deze zomer planeet aarde met speurtochten, workshops en natuurlijk Minecraft!

Uitgelicht

Maritieme week in ’t Zuiderzeemuseum

Nieuwe onderwaterwereld bij SEA LIFE

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!

Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!

Den Haag van strand tot stad: dit is leuk voor gezinnen met kinderen!

Van Drievliet, Museon-Omniversum tot SEA LIFE Scheveningen – in Den Haag beleef je de leukste avonturen met kinderen. En tussendoor? Even ontspannen met een lekkere lunch op het strand en een duik in zee. Heerlijk!

48 uur op De Utrechtse Heuvelrug met kinderen: zo haal je alles eruit

Wakker worden met fluitende vogeltjes en op pad gaan naar toffe uitjes op wandel- en fietsafstand! Een plek waar kinderen volop kunnen spelen en jullie ook 100% genieten. Tijdens een weekendje weg op De Utrechtse Heuvelrug kan het allemaal!

Tips voor zomervakantie-uitjes in en om Utrecht!

Hoera, zomervakantie 2026! Leuke tips voor zomervakantie-uitjes en kinderactiviteiten in en om Utrecht! Op Kidsproof vind je hééél veel te gekke ideetjes. Zo maak je er samen met de kinderen een heerlijke zomervakantie van!

 Doe mee en maak kans op één van de 5 gezinstickets voor Kasteel de Haar!

Ja, ik wil winnen!