IJsbellen blazen
Een winters kunstwerk van bellen? Met dit stappenplan van IVN Natuureducatie maak je ze zelf!
De besneeuwde straten en ijspegels aan de daken zijn eigenlijk al kunst op zich, maar met deze mooie bellen kun je het winterse uitzicht nog mooier maken!
Dit heb je nodig:
– 100 gram suiker
– 2 eetlepels water
– 1,5 kopje water
– 1,5 kopje afwasmiddel
– 1 leeg potje bellenblaas
Aan de slag!
1. Maak eerst suikersiroop door de suiker te mengen met de 2 eetlepels water.
2. Meng dan het water en afwasmiddel door de suikersiroop.
3. Giet het mengsel in een leeg potje bellenblaas.
4. Laat het goed afkoelen. Zet je flesje met sop bijvoorbeeld al eerder buiten, zodat het goed koud wordt.
5. Blazen maar!
Lukt het niet meteen? Laat je bellenblaas nog verder afkoelen. Zet het flesje met sop al eerder buiten zodat het goed koud wordt, maar nog net niet bevriest! En hoe hoger je de bellen blaast, hoe groter de kans op prachtige ijsbellen. Ook leuk: bellen in kleur! Met een drupje limonadesiroop in de bellenblaas krijgen je bellen een nieuw tintje.
Klik voor meer info over de ijsbellen op de roze button!
Meer inspiratie
Singelloop: Kids Runs
Superleuk, speciaal voor de jonge sportievelingen is er een 1 of 2 km Kids Run!
Oogstfeesten
Vier het Oogstfeest op de stadsboerderijen van Utrecht Natuurlijk, met leuke workshops!
NU: tickets met korting voor de show van Disney On Ice
Boek nu met korting voor de nieuwe, magische ijsshow in de kerstvakantie!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Korting op tickets Bockbier Festival. Ieder jaar echt een feestje voor het hele gezin!
Een heerlijk festival mét kinderprogramma op zondag. Met code KIDSPROOFBBF26 krijg je Kidsproof-korting!
Te gekke familieconcerten bij TivoliVredenburg!
Jong genieten betekent later nog meer genieten, en samen plezier is dubbel plezier. De concerten, shows of voorstellingen onder de noemer familieconcerten zijn voor jong en oud. Alle genres, muziek- en vertelvormen passeren de revue, dus pik eruit wat bij jullie past!
Nieuw en door Kidsproof getest: Music Machines & Me
Ontdek bij Museum Speelklok deze interactieve ontdekkingstocht vol muziek. Echt een aanrader!